Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (66)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si noi stim pozitia de patru labe[bis][:D]; mereu o exersam[biz], poate odata si odata vom reusii si noi sa stam in fundulet[:D], dar mie imi este tare teama ca daca odata si odata va sta in popou di pozitita de patru labe, sa nu vina pe spate, ca sa vezi tamptam atunci[bang]; Arisa la 6 luni jum. mi-a stat in poponel, dar Emily nik; maica-mea mia spus ca sar putea sa se ridice direct in picioare si sa mearga???

Didutza id="red"> scuzama ca am gresit numele[iartama]

Fetelor va multumim de urari, si va dorim numai bine la toata lumea!!!

Iaca fetele mele dorm amandoua acum[bis]; fusei la piata cu ele si la o mica plimbare, dar ne-am topit de cald[bang]; am sosit acasuca, la care Arisa nu mi-a mancat nimica, din cauza caldurii, dar surpriza Emily a ras tot[bis], si acum dorm capritele mamii.

Mai m-a terminat copila asta, Arisa. Plecam afara, azi, si la un moment dat un dobitoc(a), si-a lasat bicicleta in mijl. drumului, iar eu mai dobitoaca am lovit carutul lui Emily de ea; m-am suparat si am inceput sa bolborosesc pe lb. mea(rom.), la care fiica-mea se-apuca sa traduca tot in lb. jap.; am ramas[:0] si nu stiam pe unde sa fug mai repede[fuga], ca nu cumva stapanul(a) sa nu fi auzit; si nu-i prima oara cand imi face figura asta Arisa; sau alta faza, ma duc la aprozar sa cumpar fructe, la care o batrana se tot uita la Arisa ptr. ca eu ii vorbeam in lb. rom. si ea imi raspundea in jap., la care ma intreaba de unde sunt eu(din ce tara)?; eu ii spun ca sunt din Rom., la care ea imi rasp. ca stie de Rom.- Europa, la care dupa cateva secunde ma intreaba ca Rom. este in America[:0]; degeaba m-am tot straduit sa-i explic ca Rom. este in estul Europei si ca nu in America, ca degeaba[bang]

Bitsid="red"> si lui Emily ii place supa de porumb, la nebunie[pofta]

Va pup pe toate, fug sa halesc[recevere]

 

mamica celor doua cucuiete.

http://photos.yahoo.com/munterosucaine

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza fetelor,

eu azi noapte am dormit cu d-ra ruxi in pat, nu stiu ce a fost cu ea dar nu vroia sa adoarma in patutul ei...eu o puneam sa doarma o tineam de mana, o mangaiam etc...si cand ziceam ca a adormit plecam si in 2 sec era in picioare se bataia si dansa de mama focului si striga MAMA MAMMMMAAAA...AAA...BABA....ei...si am repetat chestia asta de vreo 20 de ori pana cand am zis hai sa incercam altceva...am adormit-o in patul meu si incercam sa o mut in patutzul ei...dar de unde ca iar se trezea si iar incepea sa se ridice si sa vorbeasca...asa ca am renuntzat la tot ce mai aveam de facut si ne-am culcat amandoua in acelasi pat si asta fost...asa a vrut, mai doarme si acum...ideea este ca nu vreau sa se obisnuiasca sa doarma in pat cu mine...eu chiar nu m-am putut odihni bine, ea se intoarce se frichine...are mancarici[:D]

am fugit parca da semne de trezire si mi-e sa nu faca buffff

va pup sa aveti o zi minunata

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PAULid="green"> (ONITZA)... [s] sa cresti mare, sa fii sanatos si s-o asculti pe mami... [bis]

 

Mai fetelor... fii-miu si maseaua s-au hotarat sa ma desfiintzeze...[bang]Aseara am venit mai tarziu acasa, i-am dat sa pape, am mai lucrat cate ceva... si s-a facut 2... cand m-am culcat si eu... EI bine, si-a inceput fii-miu programul de urlete in somn...[bang] La 2.30 deja ma ridicasem de 3 ori dinpat si facusem ceva ture de casa cu el in bratze...[bang] M-a tinut asa pana la ora 4 cand, ca si ieri noapte la aceeasi ora a inceput maseaua...[bang][bang] da la fel de rau ca ieri, de dansam ca indienii prin casa de durere, pana sa tai algocalminul si sa-si faca efectul...[bang]si cum sunt alergica, mi s-a umflat ochiul de la algocalmin[bang][bang] Parca s-a mai retras umflatura, da tot se vede...[xx(] La fel ca ieri, am dormit de la 4 la 6 cand l-a apucat iar urlatul pe fii-miu...[bang]si m-am trezit definitiv...[bang]

Fii-miu si maseaua parca au program pe ceas... atat de identica a fost noaptea asta fatza de cea de ieri...[bang]id="purple">id="Century Gothic">

 

 

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Dutzi

....Ad_riannaid="red">, si zi-ne si noua, ce face Tudor in timp ce Biencuta canta?[:)]....Delia si Iustin(25.11.2004)http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/my_photos


id="quote">id="quote">tudor canta mai des, sta cu picioarele in sus si se tine cu manutzele de ele[olala]...iar bianca sta pe burta intoarsa spre el si...cred ca asculta [:D]...eu stau in usa camerei, asa ca sa nu ma vada, si nu ma pot satura uitandu-ma la ei [foto] bianca si tudor (03.11.2004)id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by try
quote:Originally posted by ad_rianna[brtry id="red">ziceai tu mai demult de o pozitie a lui alex in 4 labe cand se tot clatina si nu stia ce sa faca...cum ii zicea? bianca toata ziua face asa uta-uta de vreo 4 zile...mor de ras
id="quote">id="quote">Violatorul din Herastrau[:D][:D] - e impumutata expresia, nu e scoasa de mine..."Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi
id="quote">id="quote">asta era !!! [pk]dar la fetitze e cam...[:I]. oricum, ea chiar asa face, tudor nu se "deranjeaza" inca [:D]. el si daca se intoarce pre burta aculo ramane ca nu mai poate reveni pe spate...si incepe sa planga. [foto] bianca si tudor (03.11.2004)id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

frumuselul meu ginerel face azi ...8 lunisoare

[s] [s] [s] [s] [s]

 

[bum] [bum] [bum] [bum] [bum] [bum] [bum] [bum] [bum]

 

sa cresti mare si cuminte, sanatos, mancacios si sa ai parte in viata de multe, multe, multe bucurii si impliniriid="purple">id="size4">

 

[loveyou]

 

 

[foto]

bianca si tudor (03.11.2004)id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Paulicaid="blue">, sa cresti mare si sa fii in continuare cumintel si mancacios!

 

Ionela, Bitsid="red"> pai nu ne mai amagiti atata spuneti-ne si noua cum este supa de porumbid="red">, cum se prepara?

 

A dormit fi-mea 9 ore, de-abia m-am odihnit si eu. Si aseara stateam noi pe pat si vorbeam iar ea se rostogolea de la unul la altul si odata a adormit. Sper sa tina minunea asta macar 3 zile.

 

Felisid="red">, nu se poate face ceva cu maseaua. Si eu ajunsesem sa nu mai reactionez la fiole de algocalmin dar pana la urma am scos-o. Cam nasol fara, era doar radacina si se infecta saptamanal. Sau nu ai timp de mers la dentist?

Eu am fost cu Ana in carut, a stat cu mine in cabinet si nu s-a suparat nimeni.

 

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADRIANNA, IONELA-ROXANA, FELIS, PAXELA, OTILIA, MONICA-ELISABETAid="red">, (imi pare rau daca am uitat pe cineva) multam de urari!!!!!! si ai vostri sa fie snatosi si mancaciosi intr-o veselie!!!!

FELISid="red">, draga mea, doamne stiu , e groaznic cu durere de masea si copil urland....eu am ptatit-o pe rand: mai intai dintele-operatie, si azi-noapte fi-miu care nu a dormit defel...

IONELAid="red">, m-am stricat de ras cu ARISAid="red">, mey, fata desteapta daca stie sa traduca, mai ales injuraturi [:D]id="teal">

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...