Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (66)


Recommended Posts

In primul rand imi pare rau sa aud ca aveti probleme de sanatate;Miche,Felis,Miria Cristinaid="red">,sanatate multa si voua si la piticuti.

Paxelaid="blue">,concediu placut!Sper sa va distrati.Merge si piticul,nu?Eu cand am plecat cu Maria la mare am carat tot sifonierul dupa mine,mai ales ca fata mea cand mananca se face ca purcelul[:D].Plus cateva lucruri mai groase ptr.seara,plus robot,oale...ce mai,ziceai ca ma mut.

Gandacelid="red">,eu o sa-i dau 3-3.5 mil.si o sa stea cam 8 ore,dar fara menaj,doar sa aiba grija de Maria.Asa ca 2 mil cred ca sunt suficiente..hai 2.5 maxim.

Monicaid="blue">,si Mariuca mai are nopti in care nu vrea in patutul ei si pace!Asa ca doarme cu mine si de obicei nu se repeta si a doua noapte.Bafta!

Onitzaid="red">,"la multi ani"ptr.Paul!

Eu nici la ora asta nu stiu daca plecam la mare la noapte au ba...asa ca sa vezi in ce trepidatii intru la facut bagaje.....sper sa mergem ca e tare frumos afara si ar fi pacat!

O zi super!

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Onitzo id="red">sa-ti traiasca flacaul[cheers]![pup]

 

pai supa de porumb o fac din boabele de la un porumb fiert(le tai cu cutitul pt ca ma enervez sa le scot),unt cat o aluna si 250ml lapte pasteurizat le dau prin blender si apoi le pun la fiert(un clocot)si voila[papica].daca e prea groasa poti sa mai pui putin lapte(asta depinde de cum ii place lui Paul).

 

astazi i-am facut o alta mancare care se pare ca ii place:2 ardei copti decojiti(fara seminte) tocati marunt,un sfert de ceapa taiata fff marunt,o rosie decojita si taiata fff mic,o linguritza de ulei masline si putina apa.a iesit ca un pireu mai subtirel.eu ii dau acum mancarea mai maricica ca e destul de mare[jamaica]

 

octy,KEN(1nov 2004)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BITSULINAid="red">, multam de retete, incerc si eu of course, abia astept!!! PAULid="blue">, am observat ca e cam pretentios? oare eu l-am invatat asa??? [xx(] Multam si de urare, tie si tuturos fetelor!!!! [pup] [pup] [pup]

Mey, azi am reusit sa ma intind si eu o ora cat a dormit fi-miu!!! nu mi-a venit sa cred!!! ma simt mai bine acum, in putere..

Mey, am fost azi la HELPNET, si am intrebat de produsele PON-EMO, se pare ca e si sampon (153.000 lei), sapun lichid (120.000 lei) si crema-lotiune (195.000 lei)...azi iau crema lotiune, si ma bate un gand si sapunul lichid, mai vedem, oricum am inteles ca e superbuna, o sa o incerc, mi-a recomandat-o doc. dermatolog. Va pupic. id="teal">

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia si Onitzaid="red"> si eu fac supa de porumb la fel c-a Bitsid="red"> si Emily se linge pe botic[pofta][pofta][pofta]

Felis, Miria si Micheid="red">, va inteleg cat va este de greu[pup]; va doresc multa, multa sanatate[pup][flo]

Paxela id="red"> drum bun si sa ave-ti parte de primul vostru concediu placut, in trei?, FARA PERIPETII!!!!!!!!!!!!!!!![pup]

Felissssssid="red"> dute fuguta la dentist, pana n-o sa te urci pe bloc!!!; eu am trecut printr-o experienta de-asta, cand am fost graviduta cu Emily, de-mi venea sa-mi smulg parul singurica di capsor[bang]; durerea de masea + starile de greata si voma din sarcina....., la toate adunandu-se si ingrijirea Arisei + viata de zi cu zi[bang], de eram zombie!; ziua imi alinam durerile cu miscarea din plin depusa + palinca(bagam in gura, tineam acolo la masea si-mi amortea) si asa puteam si eu manca; nu puteam lua med.(de fapt nu doream eu de teama si nici sa merg la dentist, ca nu cumva sa pierd sarcina), dar n-am mai rabdat si am mers la ginecolog si mi-a dat niste med.,( pe care prima oara de teama hemoragiei si de alte repercursiuni asupra lui bebe, nu le-am baut), dar noatea era cel mai tragic, asa ca am cedat nervos, si le-am baut o singura dat(antibioti), si si-acum regret[bang], apoi am mers la medic. si mi-a anihilat nervul, caci extractie era vorba de operatie, cu anestezie, si nu sa pus problema; ma duceam cu Arisa dupa mine[bang], dar statea cuminte, cocotata pe un alt scaun, tinandu-ma de mana(caci eu fac urat numa` daca-l vad pe madic, daramite sa mai aud si alte zgomote, si-apoi mirosul[xx(]); si uite-asa m-am carat dupa mine la dentist cu fii-mea, de radeau toti caci in loc sa planga copila de auzul "fiarelor", miorlaiam eu c-a mama???; si-apoi de ce sa ma mai mir de fiimea, ca dupa ce-am terminat cu dentistul, imita ce-a vazut acolo, de-mi baga fel si fel de prostii in, spunandu-mi ca ma cauta la dinti[bang]; Asa ca la dentist cu tine!!!id="red">id="size3">id="Century Gothic">

 

mamica celor doua cucuiete.

http://photos.yahoo.com/munterosucaine

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am adunat si noi de pe drumuri.Am fost la tzara unde Maria-Sa a stat afara la aer cate 10-12 ore pe zi.E o casa cu prispa si am putut sa-l tin la aer chiar si cand a plouat (cu galeata!).

 

Am citit cam in diagonala ca e muuult si n-am timp nici sa respir.Multumim de urari si dorim si noi numai bine tuturor bebeilor care s-au aniversat cat am lipsit noi.

 

Mikimi,zici ca Alex doarme la pranz 3 ore?????Fericito!Radu doarme 15-20 minute,rar se intampla sa doarma juma’ de ora.In timpul asta nu stiu ce sa fac mai repede.Sunt intr-o continua haituiala,ma simt ca un alergator la curse si sunt obositaaaaaa…..

 

Nu mai stiu care dintre voi se plangea ca bebe a trecut de 7 luni si inca n-are nici un dinte.Uite ca Radu a trecut de 9 luni si…pauza.Eu nu-mi fac probleme,pana la urma ies ei si dintzisorii astia,ca n-au incotro.

 

Felis,oricat de mult o sa amani pana la urma tot la dentist va trebui sa mergi.Stiu cum e,si eu preferam sa ma chinui decat sa ma duc.Ma durea zi si noapte fara pauza,eram capiata dar refuzam sa ma duc la dentist.Am luat calmante pana n-au mai avut nici un efect (decat ca incepuse sa ma doara si stomacul) asa ca intr-un final s-a lasat cu o extractie.Te inteleg ca ti-e si frica si probabil n-ai nici timp,dar trebuie sa te duci.Hai ca o sa supravietuiesti si tu,daca am scapat eu care tremuram (la propriu) cand mi-a venit randul sa intru in cabinet.

 

Ionela-Roxana,sunt convinsa ca ti-e greu cu cele 2 cucuiete,dar ai un stil de a povesti care pe mine ma amuza si ma face sa-mi imaginez ce show continuu e la tine.

 

Fetele,o intrebare : ati folosit AUTAN ?Cica e bun si pt copii (asa scrie pe el) si eu nu mai stiu ce sa fac cu tantarii astia care ma scot din minti.Mi-am pus si plase la geamuri,eu care ma jurasem ca niciodata n-o sa pun asa ceva.

 

Trebuie sa intram in casa pana sa se intunece ca altfel e jale.Si eu as vrea sa stam afara mai mult seara,ca ziua e mult prea cald.Am luat AUTAN azi si parca nu ma incumet sa-I dai lui Radu.Voi ati incercat?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

jasmineid="red"> eu folosesc autan e relativ bun desi tantari tot se asaza dar nu mai musca ca ametesc

 

acum am venit de la doctor[bang] toate bune teoretic in afara de faptul ca la 7 luni avea 7250 iar la 8 are 7100 il declar oficial cel mai gras copil[bang] si il bag la regim[bang] ca poate asa se ingasa

doctora zice ca e ok atata timp cat el e activ si vesel dar pe mine ma cam dispera chestia asta[bang] nu stiu ce sa ii mai fac si cum sa il mai fac sa manance de 2 zile e la program de 2 mese pe zi[bang] si la alea acepta doar lapte si cereale[bang]

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si fi-miu doarme cate 3 ore. Si asta numai dimineata... Sper sa nu-l deochi acuma si sa-l tina i ncontinaure obiceiul is mai nou nu ma mai scol nici noaptea la el. Se trezeste, maraie un pic apoi da in gangureala si il ia la loc somnul, insa nu ma mai duc la el, sper ca in timp sa nu se mai trezeasca daca tot vede ca mami nici nu mai catadiscsete sa se duca la el.

Iar dupa-amiaza mai doarme si atunci vreo 2 ore. Ma rog, nu-i tot timpul la fel, are si el periaode si periaode, insa de 2 zile e intr-o perioada buna.

 

Acum se screme sa faca kk, il astept sa termine sa-l pot schimba [:D]id="size1">

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multumim mult pentru urarile de ieri.

Uram si noi La Multi Ani tuturor beblusilor si sa fie sanatosi si frumosi. Am foarte multa treaba si nu mai exista timp pentru DC. Stiti de unde mai pot cumpara niste timp.....?

 

Va pupic,

 

Flory si [copil] Andrei

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="red">, imi pare tare rau ca n-am venit. Am stat si-n fata blocului o gramada sa-l astept pe nenea cu plasele de tantari. Ce sa mai am avut o dupa-amiaza tare nasoala si ma gandeam mereu ca nu v-am sunat inainte sa plec din casa.

Ionelaid="red">, mi se intampla des sa mi se spuna Olivia, mersi de reteta este usor de pus in practica mai ales ca maine plec la tara.

 

Maine plecam la tara, sper 1 saptamana sau chiar doua. De-abea astept, desi cred ca-mi vor lipsi diminetile alaturi de voi!

 

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...