Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (66)


Recommended Posts

Inca ceva si am plecat la culcarica, sunt franta:

ANDREAPid="red">, exact asta scrisesem mai devreme, cum SABINAid="red">, era ingrijorata ca SOFIAid="red"> ei nu manca, si uite-te l apoze ce fetita frumoasa are!!!!! stiu, ti-e greu, e normal sa iti pice greu ca nu manaca, stiu, o mama sufera cel mai mult, incearca sa totusi sa te calmezi si sa ii dai de ex. sa pape in premergator, poate ii distragi cumva atentia si papa...imi pare tare rau ca treci prin perioada asta grea, sunt alaturi de tine cu sufletul si ma rog sa iti fie bine si tie si Mariucai!!!! Inca ceva: eu m-am rugat mult la DUMNEZEU, sa il faca pe Paul sa pape si a facut aceasta MINUNE pentru mine, sigur o va face is pentru tine, asa ca ROAGA-TE MULT, si cu staruinta, si vei vedea rezultate numai bune!!!!!!! Bafta !!!! [pup]id="teal">

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by mikimi

Andreea intra la pozele mele si vezi gradina botanica.[pup] .a-mi si o adresa mail ca ti le trimit, la fel si vio, otilia, roxana..restul cred ca le stiu familia nebunicaMiki si Alexander (12.12.04)


id="quote">id="quote">Adresa mea e mami_de_bianca@yahoo.com. Multumesc frumos.[pup]Violeta mami de printesa Cristiana BiancaPOZE CU BIANCA"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,ajutoooor!!!!!!!!!!!!!

Ce ma fac eu cu un copil super activ?

Toata lumea imi spune ca e prea mica si n u ar trebuii sa se ridice in picioare,sda mearga...

Si totusi ea asta face!

Azinoapte m-am trezit sa vad cum Bya statea in picioare si se juca cu caruselul,rizind.Si nu e prima oara.

In pat la noi,ziua,nu pot sa o mai pun daca nu vreau sa o culeg de pe jos.Merge dea buselea si are o viteza uimitoare.

In patut la ea,sta numai in picioare si cind oboseste plinge s-o iau in brate.

Nici in brate nu sta prea mult ca vrea in premergator!

iar premergatorul ala e spaima mea...

Bintuie prin toata casa,peste tot unde nu are voie,trage de tot ce apuca...

Acum plinge ca i-am luat..."jucaria"

Si asta pentru ca era scrumiera pe care o lasase Adi pe masuta din sufragerie si eu nu o vazusem la timp...

Offffffffff!

Ce ma fac?

Si toti zic ca e prea mica pentru toate astea.

Cum s-o fac sa nu se mai ridice in picioare????????????

[pup]

 

 

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca

POZE CU BIANCA

 

"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] sa-mi traiasca biatul 2 - SILVIUid="size4">id="blue">... [bis] [bum][batetoba][majoreta]Sa fie MANCACIOS... si sa asculte de mama1!!!!!!!!....[s]id="green">id="size3">[cheers]

 

IONELA-ROXANA, FLORYPOP, MATEid="blue">... sa va traiasca copilasii si sa fie sanatosi, sa va aduca numai bucurii!...[s]id="purple">id="Century Gothic">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce alaltaieri noapte dormisem 4 ore, ieri noapte 1 ora, azi noapte am dormit doar 2 ore [q], de la 4 la 6... Fii-miu si maseaua au hotarat ca nu am voie sa dorm...[bang][bang]id="purple">id="Century Gothic">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by FELIS

MICHE...id="blue"> cum stai?... Eu sunt zombi!... Ieri noapte am dormit 3-4 ore si azi noapte 1 ora... Dupa care de cate ori m-am intins in pat incepea sirena de fii-miu[q]... care parca stia ca vreau si eu sa ma odihnesc...[bang]Era s-o patzesc cu declaratiile...[bang] Noroc ca am avut un moment de inspiratzie si un inger pazitor la indemana (Paxela)si am rezolvat problemele...[bang]id="purple">id="Century Gothic">Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)Ce mai face Mihai!..."Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero


id="quote">id="quote">zombi tu , da' zombi si eu !Stau foarte prost, mai ales ca de luni mi-e rau in continuu si sunt deranjata la burta, iar Darius nu mai doarme linistit[xx(]O fi laptele meu stricat, dar nu stiu ce are ca e tare agitat si se trezeste din ora in ora suparat!
Miche si id="maroon">id="Times New Roman"> Darius id="blue">id="Times New Roman"> [copil] (26.11.2004)id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din ceea ce citesc pe aici am multe colege de suferinta la capitolul laptic pe sfarsit. Asta este, i-am alaptat si noi cat am putut, eu una am incercat de toate vitamine, Galactogil, ceai de soc, chimen, anason. De doua zile i-am dat lapte praf la masa de seara iar azi de dimineata cand i-am dat de la mine a vomitat putin si o vad clar ca nu-i mai place, ba chiar adoarme si fara tzitzi. Ma plangeam ieri ca se trezeste la doua noaptea. Ei bine aseara dupa 250 ml cereale la ora 8.30 la 9.30 i-am dat 200 ml de lapte pe care l-a baut si s-a mai trezit la 5 dimineata. Eu nu m-am gandit ca poate sa pape asa repede, cantitatile astea dar m-am inselat.

 

A, pentru prima data s-a ridicat de pe spate in funduletz. Sa te tzii acum umblat prin patut, ca de ridicat se ridica in picioare.

Monicaid="red">, am retinut.

Ionelaid="red">, sa-ti traiasca cucuiata! Ma bucur ca ai mai dat un semn de viata.

Paxelaid="red">, tie iti doresc un Silviu mancacios, sa se faca dolofan de sa te doara bratele! Sa speram ca o sa-i prinda bine aerul din Grecia.

Apropo, eu tot uit sa te rog sa-mi spui si mie id-ul tau de yahoo!

Floryid="red">, cum Andrei papa bine, este cumintel tot ce-ti doresc este cat mai repede un fratior pentru el sa aiba cu cine sa se joace!

Mikiid="red">, mai eu am vanat pozele de sambata noaptea. Le-am salvat asa in format micutz. Poate dupa nunta, o sa te rog sa-mi trimiti si mie originalele.

 

Eu am primit mult cas de oaie, complet nesarat. Oare pot sa-i dau copilului? Onitzaid="red">, tu cu ce ai umplut dovleceii?

 

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, ca am scris un mesaj si mi-a dat eroare si l-am pierdut [bang]

Micheid="red">, imi pare rau ca nu te simti bine.. Are cine sa aiba grija de tine? [pup] Lui Darius poate ii mai cresc niste dinti..

Vioid="red">, lasa fata'n pace sa mearga daca asta vrea si poate. Mama mi-a spus ca eu am inceput sa merg singura cand am implinit 9 luni. Cui iti spune ca e prea mica sa mearga, spune-i ca asa e ea, precoce, ca maica'sa. Mai inchide-le si tu gura celor care au opinii despre copilul tau. Tu stii cel mai bine ce este mai bine pentru Bianca [pup]

Felisid="red">, daca o sa continui asa o sa clachezi.. Nu esti de fier.. Incearca sa te odihnesti cand doarme Mihai.. La Multi Ani pentru sotul tau!![bum][s] Sa traiti fericiti impreuna pana la adanci batraneti!

Paxela id="red">[flo]. Mi-as dori sa existe mai multi oameni ca tine pe pamantul asta..

 

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tryid="red">, si la noi prima saptamana a fost cu 20 max 50 ml de lapte. Pana la 6 luni, nu am folosit biberonul asa ca pentru ea era o jucarie noua. Pur si simplu nu vroia sa suga! Ea era obisnuita cu gustul de lapte praf deoarece ii dadeam cereale cu lapte care-i plac la nebunie.

Rezolvarea a venit in timp. Pe masura ce a scazut productia la mine, a inceput si ea sa suga mai bine la biberon. Daca-i dau din cana, de 3 ori suge, a patra oara face balonase.

Este totusi bine, ca ai nostri nu dau afara. In felul asta ii mai putem pacali putin.

 

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Eliza5

 

Felisid="red">, daca o sa continui asa o sa clachezi.. Nu esti de fier.. Incearca sa te odihnesti cand doarme Mihai.. La Multi Ani pentru sotul tau!![bum][s] Sa traiti fericiti impreuna pana la adanci batraneti!


id="quote">id="quote">

 

Multumesc!...[pup] ... Fii-miu doarme mai mult afara...[xx(]id="purple">id="Century Gothic">

 

quote:Paxela .id="red">[flo] Mi-as dori sa existe mai multi oameni ca tine pe pamantul asta..
id="quote">id="quote">

 

Asta asa este!.... [flo] Dar sa stii ca si tu esti o persoana deosebita... Nu sunt multe persoane care ar face ce faci tu...[flo]id="purple">id="Century Gothic">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...