Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 7 )


clio

Recommended Posts

 

IOANA SA-TI TRAIASCA FETITA, SA FITI SANATOASE AMANDOUA, REFACERE CAT MAI RAPIDA!!!

 

of, da' de ce cezariana mey? era cred ca prea tarziu pt bebe?[alcool]... ca nu ma prea pricep[:D]

 

Cristina-Calinescu Lucia, pai ce sa zic, ya voll... he heee, de cand planuim, si...nimic[:D], nu ma mai agit!

stii tu bancul ala cu... cand fu x nu fu y...etc[:D] asa si noi, acum e vacanta, pleaca una, vine alta... vedem...[:o)] Tu pe unde stai? ca poate se vad Mariile noastre?[8D]

 

PENTRU CRISTINAMH - LA MULTI ANI ANDREIid="size4">!!![bis][bis][bis] 2 ANISORI[bicla]

 

pupam toti puii mici si ale lor mamici[pup]

 

[mamica] Mami Gabriela si fetitzuca [copil] Mariuca(31 dec 2003)[:)]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor!

 

Am primit de la dr. T o lista intreaga de analize pe care sa le fac inainte de a ramane insarcinata. Printre acestea se numara si toxoplasma, histemie, CMV si rubeola. Dl. dr. mi-a spus ca pentru acestea patru sa ma duc la centrul IDS de pe Dorobanti. Insa medicul de familie mi-a zis ca le pot face si la un alt laborator, la care imi va face si restul de analize de pe lista. Stiti daca e musai sa ajung la IDS pentru acele analize??

 

[flo]

 

Steluta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stelutza, nu e musai sa el faci analizele la IDS. Tutunaru recomanda acest laborator fiindca are pretzuri rezonabile si face destul de bine analizele. Daca ai in vedere un alt laborator, te potzi duce acolo, binenteles.

Ce m-a enervat pe mine la laboratorul IDS: nu-tzi da concentratiile in cazul unui rezultat pozitiv. Mie mi-a ieshit CMV - IgM pozitiv si nu mi-au scris in ce concentratzie. Noroc ca aveam si IgG-ul pozitiv, ca altfel imi crapa inima-n mine de necaz si de frica.

 

Bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stelutza, stie dl dr ce face. Te trimite la IDS pentru ca preturile sunt mai mici decat oriunde in alta parte, si eu le-am facut acolo.

"Histemia" de care ziceai este de fapt "Listeria" si p-aia nu cred ca o poti face la IDS ca ei nu o lucreaza (sau poate au inceput sa o lucreze, acum 5 luni cand am facut eu analizele astea nu o faceau). Aia se face cel mai bine la Medsana.

Poti sa te interesezi si tu de preturi si vei vedea ca IDS e mai ieftin. Dar, poti sa le faci oriunde, dl dr nu se supara daca te duci cu rezultate de la Cantacuzino, Medicover sau Medsana. De alte laboratoare nu stiu, el mi-a zis ca nu are incredere decat in astea... Mergi pe mana lui ca stie ce face.

Si...succes cu bebe, e bine ca te-ai apucat de acum cu analizele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stelutza, eu sunt de parere ca poti face analizele si in alta parte. Eu cand am mers la IDS m-am jurat ca nu mai calc acolo. Nu stiu la voi restul cum fu-se dar mie mi-a recoltat sange o asistenta care nu si-a pus manusi, avea JEG sub unghiile netaiate si nu s-a spalat pe maini inainte de a-mi recolta asta dupa ce preluase de la alti pacienti borcanele cu urina aduse la analizat [:0][:0][:0] La vremea respectiva am fost marcata de aceasta experienta si de faptul ca m-am blocat ca o toanta in loc sa plec si sa nu accept sa-mi recolteze sange. Stateam pe scaun inlemnita, vedeam ce mi se intampla si pur si simplu nu puteam sa reactionez [bang] iar diferenta de pret este nerelevanta, o suta doua de mii de lei, in comparatie cu pretul total al analizelor este o suma infima. PAREREA MEA!

Bine acum nici sa nu mergi la cine stie ce laborator in vreo debara de apartament. Desi toxo nu face chiar orice laborator.

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. Cred ca voi merge pe mana medicului de familie. Tipa este medic la Spitalul Militar si este foarte multumita de munca celor de la laborator. Din cate am inteles este vorba de laboratorul policlinicii Cobalcescu. Ramane sa vad si eu de ce sunt in stare.

 

Numai bine,

Steluta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fac si listeria la IDS ca am facut-o eu luna trecuta.

Ce m-a deranjat..cretina aia de asistenta e varza,nu stie sa recolteze,mi-a spart vena si multe altele.

Apoi cand m-am dus sa le iau,(am intrebat dupa recoltare)mi-au zis ca nu-s,erau tare ametite alea de pe acolo..le-au gasit,insa nu acolo si zau daca nu m-am gandit ca am dat cateva milioane degeaba,ca la cat sunt alea de ametite cine stie cat de bune sunt si analizele.

Chestia e ca am descoperit cauza,dar la hematologie la Coltea...deci nu tinea de virusologie sau zoonoze.

Pupici cu lipici.

 

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!

POZE

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faimosul doctor Tutunaru ...... mie mi-a lasat un gust amar. Si nu ma refer doar la latura umana, ci si la cea profesionala. Daca pentru prima i se poate gasi o scuza (toti avem zile mai proaste), pentru cea de-a doua n-are nici una. Asteptam mult mai multe de la el, chiar daca singurele "recomadari" primite despre el au fost cele de pe forum.

Nu vreau sa intru in amanunte, insa nu-i mai ridicati statuie, e si el un om ca toti oamenii, cu zile mai bune si mai proaste, cu preferinte pentru anumiti pacienti si cu tratament in sictir pentru altii. Isi da interesul doar atunci cand are chef, cand n-are, mai bine stai cuminte acasa ca altfel risti sa-ti piara cheful sa mai mergi la medic vreodata. Mai ales daca ai probleme in a ramane gravida.id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red"> si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004) [copil] Daria Mariaid="purple"> (22.06.2005)

 

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...