Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 7 )


clio

Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lordra, medicul de familie n-are nici o treaba cu sarcina mea sau cu tensiunea din sarcina. Tu ai fost cumva la medicul de familie sa-ti urmareasca sarcina? Diabet gestational, tensiune etc? Nu te supara, dar nu vad legatura, tu ai cere parerea medicului de familie pt o problema de sarcina? Cred ca te-ai duce eventual la inca un medic de OG, dar nu la medicul de familie.

Si dupa cum ai vazut, lui Kid2003 i-o masoara aproape la fiecare vizita. De unde deduc ca este "dupa ochi", unele gravidutze considera el ca au nevoie, altele nu. Dar pe mine nu m-a intrebat nici un moment de ea, si citind ce se scrie la "Preeclampsie", parerea mea - pe care iar nu cer nimanui sa o impartaseasca - este ca tactica face parte din mai noua oboseala si superficialitate a dr.

 

In conditiile in care poti pierde - Doamne Fereste! - bebele din cauza asta, o consider aproape (daca nu la fel) de importanta ca niste IR-uri. Care, btw, si la mine au fost mari.

 

Nu scriu ca sa ma contrazic cu cineva, scriu pt ca am constatat ca sunt fete care ne citesc, tocmai ca sa afle mai multe despre dr T, dar nu (inca) nu posteaza. Cred ca experientele fiecareia dintre noi le ajuta sa ia o decizie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andira, daca ai avut IR-uri bune nu erai suspecta de preeclampsie. Este un indicator pe care putini medici il iau in considerare. Iti masoara tensiunea care poate e buna poate nu. Dar IR-urile sunt cele ce conteaza in toata ecuatia asta. Iar Tutunaru verificar IR-urile. E ca si cand ti-ar lua tensiunea.

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca n-am fost atenta. [asia] Ai dreptate.

 

In alta ordine de idei, m-am saturat de discutiile astea inutile. N-am vrut niciodata sa scriu asta aici desi am gandit de multe ori: Tutunaru nu este perfect, nici macar pentru UNELE paciente (alea cu ochi). De vina suntem tot noi care il laudam aici de zor. N-ar mai trebui s-o facem. Asa s-ar subtia si coada de la spital si obstetricienii care iau tensiunea la fiecare consult ar fi incantati de cliente noi.

Dr. Tutunaru nu este un medic de policlinica care face avorturi pe banda sau care a invatat ca in sarcina se dau prenatale si asta face cat e ziua de lunga. Sa incercam sa facem distinctia...

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...