Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (5)


Recommended Posts

Androixid="blue"> si eu am decis sa nu fac decalotarea. Sper sa nu avem probleme mai tarziu. Eu l-am intrebat pe doctor si a zis categoric nu. Ma rog pe aici asta e politica. Oricum cam toata lumea face asa si nu am auzit de nimeni care sa aiba probleme. Plus ca am lucrat la un DayCare si nici un parinte (canadian) nu facuse decalotare. Am zis ca daca ei fac asa si e ok fac si eu.

Lucasid="blue">, si al meu ma tampeste. Ieri noapte am dormit de la 12 la 3 cand s-a trezit, a mancat si nu s-a mai culcat decat dupaamiaza. Eram zapacita total iar el se vedea cat colo ca e obosit dar de agitat ce e nici vorba sa inchida ochii. Al meu a fost agitat si in burtica de ziceam ca am un uragan inauntru.

Loreenid="blue"> e tare frumoasa fetitza ta . Ce zici facem o aliantza mai tarziu? Caut nora pentru teroristul meu. E rau el dar tare e frumusel. Lasa ca pun si eu ceva pozici.

Cu dieta stau tare prost. Fac aerobic si yoga, dar la capitolul mancare nu pot face nimic. Mi-e o foame continua si cred ca am nevoie de mancare ca sa compensez cumva oboseala. La cat ma suge asta mic si ma trezeste noaptea din 3 in 3 ore…cred ca as cadea pe jos. Voi ce mai faceti pentru colici? Ce credeti de ceaiul de la Milupa de fenicul? Are sau nu are efect? Ca am primit si eu din Romania doua cutii si normal ca mi-am pus mari sperante in el. Pana acum cam toate dau gres. Gripe water nu e rea dar nu pot sa-I dau cu sufletul usor ca ma tot gandesc ca e totusi medicament.

Va pup si mai scriu cand pot. Week-end-ul asta e lung, in sensul ca e liber luni, e un fel de civic holiday. Incercam sa iesim si noi la un gratar. Sper sa nu urle tare Tony.

 

 

Olga

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lucas am ras de m-am spart.

Fetelor, daca ati fi vazut-o povestind, va spun eu ca muream pe capete de ras...asa este de simpatica !

 

Abea astept si eu sa incerc faza cu baita in cada mare. Unde gasesc si eu de cumparat suport din ala pentru cada ?

 

pupici tuturor

 

Ruxel

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunt varza! Mor de cald de nu mai pot, mucii imi curg tarash, stranut de cate 10 ori la rand, okii ma ustura in cap.

Azi am ajuns si eu la medic la control: trebuie sa fac o colposcopie ca se pare ca am o eroziune pe peretele vaginal. Ma ustura pe mine la contact si cand m-am plans s-a uitat si m-a trimis la colposcopie. Problema este ca la doctor fusei io si cu copilu' dar la colpo tre sa vb cu socrela. Apoi s-a uitat si de fibromul care in sarcina avea 2/3 cm acu e si mai mic, il las in pace. In rest sunt bine.

Mai, vreau si eu cosmeticiana si maseoza acasa! Fetele din Constanta se respecta! jos palaria! Bucurestencele, daca stiti pe cineva care sa faca masaj la domitzil, chiar sunt interesata.

Tzumpiloi si Ruxel am si io o mare rugaminte: vreau sa-mi cumpar role, in mare m-am dumirit cam ce imi trebuie dar m-as bucura de orice sfat imi puteti da. Si mai ales Tzumpiloi, pentru ca am vazut ca asta este strategia ta de slabit sa-mi zici daca da rezultate ca eu de-asta vreau sa-mi cumpar.

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxel eu l-am luat de la Metro.Sigur trebuie sa fie si la voi ca doar de acolo rasare soarele si se da ora exacta...[:D][bis][:D]

 

Androix si cum faci cu rolele? Imi lovise si mie inteligenta chestia asta si ma intrebam cum mi-ar sta impingand carutu cu role in chicioare?!Al meu barbat sta cu fata mica sa merg la doftor,la care inca n-am ajuns,la coafor, ca ce puii mei sunt o doamna,da sigur nu cred ca ar sta sa-i spun ca ma duc sa ma dau cu rolele in parc[:D]...

 

Olga eu n-am nimic impotriva doar sa nu fie fii-mea pocnita de un iz patriotic...

 

Nu mai poci de caldura...Ma uitam cu jind la contoar cum se invarte si am numarat numai 150 de kw in ... 2 zile .PAna luni cand cica s-ar mai racori fac norma pe 3 luni...Sa traiasca sa mai dea...

 

Loreen cu Bianca[zana]si Delia[copil]

 

Botezul,Baita din cada mare

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Loreen,intr-un final ne-am hotarat.L-am fixat pe 20aug. la biserica la sf.Mina in parcul Tabacariei la ora 10,30(erau 3 botezuri deja programate, am inteles ca pe baietei ii baga in apa inaintea fetelor, nu m-i se pare corect[:)])si la local la 18.30.Am schimbat meniul de nu stiu cate ori pana acum,tare sucita mai sunt, de fapt vreau sa iasa totul bine.Acum ca avem fixate data si orele mai trebuie sa comandam invitatiile si poate sa vorbesc pentru ornarea localului, este cam simplu localul si vreau sa-i dau o atmosfera diferita,sa vedem totusi preturile la aranjamente.Partea mai dificila este cu muzica,are o combina cu un singur cd si o sa trebuiasca sa-l schimbi des.Localul nu este cine stie ce dar este al unor neamuri si daca am apucat sa vorbim cu ei din lipsa de timp pentru a incerca si in alte parti acum imi este jena sa mai renunt.

 

In alta ordine de idei , am incercat sa folosesc si eu marsupiul si nu prea am fost incantata, m-i se pare ca Timeea este prea mica ptr. el, este cu o singura pozitie ,trebuie sa stea cu fata spre mine si distanta intre spatar si pieptul meu este maricica si daca ea nu isi tine capul foarte bine cam se loveste de pieptul meu, cred ca trebuie sa mai astept sau nu o fi bun marsupiu?

 

Carolinahid="red">,mi-am luat si eu celelalte dimensiuni

Talie = 89

Circ.burtii= 96

Sold =105

Greutate = 61(am plecat de la 63 nu de la 61)

 

corni si bebe(Timeea)11 May 2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by corni

(erau 3 botezuri deja programate, am inteles ca pe baietei ii baga in apa inaintea fetelor, nu m-i se pare corect[:)])


id="quote">id="quote">Si ii baga si in altar si pe fetite nu [;)] ce parere ai de asta? Stai linistita ca si noi mai eram cu un copilas si ma mandream ca al meu e baiat si intra primul in scaldatoare si can colo si alalalt tot baiat asa ca i-a diferentiat varsta. Si cum al meu avea 8 saptamani si celalalt fro 5 luni... Da nu ne-am suparat [:D] recuperam noi pe alta parte [:D]Cu marsupiul ce sa mai astepti, mama? Sa nu mai incapa Timeea in el? Nu mai ai ce astepta, poate trebuie sa mai reglezi lungimea [bang] ce lapsus am, lungimea kestiilor care se pun pe umerii tai. Ca sa fie mai aproape. Daca are spatar intarit vezi ca tinandu-l altfel poti purta copilul culcat in el. Asa am si eu si mi-am luat tzeapa ca am asteptat si eu ca tine si puteam sa-l port pe Filip culcat de la inceput. Oricum mie mi se pare incomod marsupiul pentru ca tot il tin ca si cand l-as tine in brate deci unde mai este avantajul?Loreen, cum sa fac cu rolele, nu ti-am zis ca am vazut o mama de gemenei care era calare pe role si isi plimba puii in carutz? Pai daca ea poate cu doi io nu pot cu unu? Ma rog ea avea carutz d-ala cu 3 roti, smeker, da in Herastrau oricum nu pot sa ajung decat cu Mihai ca e mare trambalarea: coboara si pune carutzul in portbagaj, urca ia copilul, pune-l in scaunel, coboara cu copilul si eventual cu rolele intr-un rucsac ceva, condu pana in parc, parcheaza, scoate carutzu, scoate copilu, fa transbordarea, baga scaunelul la loc, pune-ti rolele [bang][alcool] Am ametit numai scriind. Asa ca singura sansa este sa mearga barbate-miu cu mine el sa plimbe copilu si eu sa-mi plimb suncile [:D] Ei si iata cum scriind eu acestea mi-am dat seama ca e cam naspa sa depind de dumnealui care este acasa din doi in doi. Ei, lasa, poate o cooptez pe soacra-mea [:D] Andreea mamica lui [bb] Filip StefanPozici cu FilipCum s-a nascut Filip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

La multi ani Tudora si Annelies!

 

V-am scris aseara um mesaj, am reusit (credeam eu) sa il postez a treia oara... dar vad ca nu e [bang]

 

Nu ma mai repet, ca nici nu mai stiu c eva ziceam [:D].

 

Ruxel, la noi se gaseste si la Selgros suport de cadita.

 

Of, de s-ar topi si la mine kg pe caldurile astea...

 

Oana, maine aveti botezul? Petrecere frumoasa!

 

Lui Stefan i-au aparut bubuti micute, micute pe un obrajior si ureche (pe partea pe care sta de obicei) si pe manute. Cred ca sunt de la caldura. Pe el nu par a-l deranja, dar pe mine, da. Nici ochisorul nu i-a trecit... parca vad ca o sa ajungem la oftalmolog [bang]. A, si daca tot suntem la cap. probleme si s epar eca el le are pe toate [:D], baieteii vostri au hidrocel? noua d-ra ne-a zis c acel mai probabil s eva retrage pana la un an, dar eu nu pprea vad nici o ameliorare deocamdata.

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

 

Am editat mesajul, ca de ametita ce sunt, reusisem s acopiez in el si ce scrisesem la mamici de COnstanta [bang][bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri......o sa ma duc sa-mi iau :)

Androix in legatura cu rolele......este SUUUUPER. Apoi, du-te in Metro sau in Selgros si cauta Beck 5. Noi mergem toti cu rolele si impingem la carutz pe rand.....se mai amuza pensionarii, dar cine-i baga in seama [:D] ?

 

Maimutzica mea, a inceput de cateva zile sa zambeasca mult si constient. Cateodata scoate niste sunete de-mi vine sa o mananc. Doar ca nu sta prea mult singurica fara sa planga. Inca nu stie ea sa se joace .....

Cu caldura...cred ca o sa ne topim !!!! Pe ea o tin in casa cateadata numai in pampers si in rest goala.....face topless draga !

 

 

 

Ruxel

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia ce-i ala "hidrocel"?

Baiatul meu a plans ieri toata ziua, nu stiu ce a avut, ca nu-i convenea nimic, azi vad ca e mai bine, i-am schimbat si ceaiul si medicamentul de colici, l-am scos dimineata afara si cand am venit acasa l-am lasat fara pampers vreo jumatate de ora, i-am pus un scutec sub el pana la fund si la picioare o punga, s-a distrat si a dat din picioare, a gangurit, chiuit, nu-mi venea sa cred ca nu mai e plangacios, cand a obosit a inceput sa maraie, i-am dat sa manace, si a adormit, pana acum a fost un ingeras.

Si noi am facut botezul pe 9 iulie, a fost foarte cuminte, l-am tinut afara in carut la terasa restaurantului si a dormit tot timpul. Cred ca era sub efectului vinului de la preot[:D]

Eu acum l-am culcat in carut pe hol ca e mai racoare, ca in camere ne sufocam de cald.

 

Mari si DAVID

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mstroie/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari! Da, Tudora face astazi trei luni! Si aseara, ca un cadou de ziua ei, s-a intors singura pe burticuta! Nu mai zic ca de vreo doua zile si-a imbogatit vocabularul de gingureli si acum citeva minute, pentru prima data, a inceput sa bolboroseasa, spre deliciul Agatei care a inceput imediat sa o imite si Tudora dupa ea... asa ca sint amindoua pline de bulbuci ca-mi bine si mie sa scot limba si sa ma apuc de bolborosit. Sint atit de dulci amindoua, ca parca mai vreau si un baietel!

 

Cornelia, mami de Agata (28.06.2001) si Tudora (30.05.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...