Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (5)


Recommended Posts

Buna fetelor,nu am mai intrat de mult,sint tare ocupata cu copiii,in plus [spala]si calc la haine de parca am fi zece persoane nu patru.Cristi creste parca pe zi ce trece,maninca si doarme bine,la ora 00:00 ii mai dau sa manince si doarme pina dimineata la ora 06:30,07:00.Nici eu nu i-am facut decalotarea si nici nu o fac pentru ca aici in Olanda nu se face.

Mai greu imi este acum cu Bianca caci e in perioada in care nu ii convine mai nimic,mai mereu spune NU NU si iarasi Nu.Am obosit efectiv.Voi cum va descurcati cu copiii mai mari,aveti si voi problema asta?.

In ceea ce priveste kg. eu pot sa spun ca am slabit cu Monti si o tin tot asa pina imi ating targetul de 57 de kg.

Am o intrebare:a folosit careva dintr-e voi inainte Xenical in cura de slabire?.As vrea sa stiu daca ajuta pentru ca ma bate gindul sa iau si Xenical mai incolo.

NewMamiid="red">,ce mai faci,cum te descurci?.Da un semn de viata.

 

Numai bine

 

[foto]http://community.webshots.com/user/cristil102

[foto]http://community.webshots.com/user/anky2100

 

 

Anca[mamica]Cristian Lucian 12.05.05 si Bianca Melissa 02.02.03

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neatza...

 

Tudora La multi ani si bravo tie pentru prima miscare de "aerobic"...

 

LA multi ani si pentru piticii zilei de maine Mara, Dragos si Cristian...

 

Mygirl petrecere frumoasa la botez...Alexandra a fost bine la si dupa vaccin?!

 

Corni daca ai bafta sa-ti boteze fata popa Picu ala cu barba ai toate sansele sa o bage pe Timeea in altar.Eu am botezar o fetita acolo si a bagat-o in altar.Prima oara cand am cununat acolo era matol si-si [wow] ochii in decolteul meu ca ma apucasera dracii pe al.Apoi a trebuit sa particip la o semi spovedanie la el si imi tinea teoria relativitatii vis-a-vis de preacurvie cand el urla pe bd.Tomis dupa fetele lui,are 2,unde sunteti c..velor.La botez dupa ce i-am zis ca etse fata a zis ca nu si-a dat seama...

 

Azi Delia a intins manuta dupa jucarie...A mai facut asta si zilele trecute insa am zis ca este accidental gestul...DAr acum am urmarit-o si chiar pune manuta pe ea...Sa o pap io de fetita dasteapta ca ma-sa...In rest n-are rost sa va zic cum ne dezintregam de cald cu tot cu AC...

 

 

Loreen cu Bianca[zana]si Delia[copil]

 

Botezul,Baita din cada mare

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am observat ca Tudora intinde sau incearca sa intinda minuta spre Agata de fiecare data cind se aseaza linga ea. Tare ar vrea sa o mai pipaie mititica, e asa de topita dupa sora-sa mai mare. Si la mine se uita, zimbeste, la tati la fel, dar cind o aude pe sora-sa intra in fibrilatii, cind o mai si vede, ride cu gura pina la urechi. Iar Agata e tare mindra ca e bagata in seama!

Vai, fetelor, ma complexati de tot. Stati bine de tot cu greutatea. Eu nici nu indraznesc sa ma masor sau sa ma cintaresc, dar cred ca am vreo 78 la 1.67 inaltime. Si ar trebui sa am 55-57, nu ma mai gindesc la 52 cit aveam inainte de sarcina cu Agata. As vrea sa am macar cele 62 de kile cit aveam inainte de Tudora. Eu am luat mult in timpul sarcinilor, 20 kg si la prima si la a doua. Si asta nu ar fi fost nimic, dar dupa ce am dat vreo 10 jos cu nasterea si in primele saptamini, apoi am inceput sa pun, la Agata am pus vreo 10 in primele 7 luni, iar acum cred ca la fel. Tot cu Montignac am slabit si eu dupa ce a trecut Agata pe mincare, adica dupa vreo 7 luni de la nastere. Si am slabit 14 kilograme in doua luni jumatate, iar apoi tot mai dadeam in fiecare luna cam cite un kilogram (da' faceam si aerobica la sala) pina am ajuns la 58 (de la 81!).

Intrebarea mea este: pot sa tin aceasta cura si acum, cind Tudora are doar trei luni si papa numai laptic de la mine!?! Ca nu as vrea sa ma ingras prea tare, dar nici nu as vrea sa-i fac vreun rau Tudorei. Ziceam sa ma apuc de regim la fel ca la Agata, adica din ianuarie incolo, ma gindesc doar ca acum am citiva ani in plus si ca poate nu voi mai slabi chiar asa usor. Voi ce spuneti, cum procedati?

 

Cornelia, mami de Agata (28.06.2001) si Tudora (30.05.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loreen, multumim de urari. Sper sa iasa bine astazi botezul, ca sunt tare agitata si ingrijorata cu caldurile astea!

Micuta mea a reactionat bine la botez, era cea mai mica din grup si cea mai cuminte. A marait un pic si dupa aia...somn la greu. Spre seara a durut-o un pic piciorusul, dar i-am pus supozitor si s-a calmat. Nici febra n-a facut.

Acum merg sa ma apuc de pregatiri.

Va pup si sa ne tineti pumnii! Am mari emotii. Maine vin cu povestiri.

 

Oana,[mamica]de Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, sa-ti traiasca crestina! Sa creasca mare si sanatoasa!

Nelia, hai sa te fac eu sa te simti bine: am 86.5kg la o inaltime de 1.70. Daca inca nu te simti bine intra la poze sa ma vezi. Cel mai bine se vede in pozele de grup din fata bisericii. Gata? Cred ca esti deja in culmea extazului [:D]

Hai sa va invat cum sa va racoriti (Loreen eu incerc sa folosesc AC cat mai putin cu putinta ca imi curg mucii si stranut non stop): ieri cand era caldura mai mare, pe la doua asa ce credeti ca faceam? In acelasi timp coceam vinete, dadeam cu aspiratorul si bagam rufe la spalat. Prin rotatie. Nu va pot spune ce bine ma simteam cand ieseam din bucatarie. Zici ca intram in pestera. Fara AC fara nimic, doar cu geamul deschis... A fost super. Dupa ce am terminat m-am incalzit, dar am facut un dus si am iesit cu piticul in parc. Asta doar ca se ne topim la unison si ca sa ne alerge dobitocii aia care dadeau cu praf pentru tantari taman cand era parcul plin de kinderi. [alcool]

Ma intrebam azi cum am rezistat anii trecuti in casa asta atat de calduroasa, si mi-am dat singura raspunsul: tineam totul deschis si geamuri si usi si era cat de cat curent; acum pauza ca nu ot sa tin copilul in curent desi parca as incerca sa-l obisnuiesc ca murim si noi si el. Saracul se incinge cand doarme si cand il alaptez curg apele si pe mine si pe el. Ii pun pe spate un scutec de bumbac macar sa nu se ude si de la mine dar e aproape degeaba... Offf vreau la mare, la racoare undeva [beach]

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Revenim si noi dupa aproape o saptamana de absenta...

 

Mygirl, sa-ti traiasca mica crestina, sper sa aveti o petrecere reusita!

 

Noi suntem la munte, am venit in vizita la socrii mei, se pare ca am plecat la fix din Bucuresti, exact cand a inceput canicula.

Apropo de preoti, astazi a venit preotul la socrii mei special sa ne citeasca mie si Mayei. Am fost uimita sa vad ca nu a vrut sa accepte nimic de la ei, a spus ca pentru o asa ocazie nu se pune problema! Imi pare tare rau ca nu avem cum sa facem botezul si cununia la biserica de aici, am hotarat deja ca le facem in Bucuresti.

 

Vroiam sa intreb daca foloseste cineva Sab Simplex pentru bebelusi. Eu am observat ca de fiecare data cand ii dau ii fierbe burtica de parca ar avea carbit acolo. E normal sau are Maya probleme cu burtica? De cand am venit in tara are program de plans in special seara, nu stiu daca este din cauza alimentatiei mele .... colicii pot aparea si de la doua luni daca pana acum nu a avut nimic? Dimineata m-am speriat cand am auzit cum ii pocnea burtica...

 

Si inca o intrebare...pe caldurile astea voi va mulgeti laptele ramas dupa ce mananca bebelusii vostri? Am auzit niste pareri pe aici pe care initial le-am ignorat insa acum de cand e agitata ma gandesc ca laptele statut poate fi cauza durerilor de burtica..

 

Va pupam si va uram sa aveti o duminica placuta!

 

 

 

Tina si [bibe] Maya

pozele noastre

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florentina deci te faci miresica? [il] Sa ne zici si noua cand si sa pui pozici.

Mie nu-mi mai ramane mare lucru in tzitzi dupa ce alaptez dar nici nu cred ca se strica laptele la sursa. Plus ca daca mi-ar ramane ceva n-as putea mulge mare lucru. AM uitat sa va povestesc ca vineri cand am fost la control am mers si cu Filip. Am mers pe seara pe la 7 si eu il alaptasem la 4:30 asa ca inainte de a intra a ras dumnealui 150 ml de lapte praf. Apoi tati m-a deturnat cica sa-mi dea un mic la o terasa, noroc ca mai aveam lapte in bibe. Asa ca ajunsi la terasa, piticul a terminat tot ce mai avea si a adormit bustean, am ajuns acasa si nici nu l-am mai trezit sa-i fac baie ca era deja super tarziu. Urmarea: la 2 noaptea aveam sanii pietroi si Filip dormea dus, la-m schimbat sa-l trezesc dar el dormea dus. Am zis ca pompa este singura mea salvare, de unde? Mai mult de 40 ml n-a iesit desi imi picurau. Nici cu mana n-am reusit nimic. Este un paradox, pur si simplu nu inteleg [alcool]

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Loreenid="red">, stiam cate ceva de popa Picu, el ne-a cununat si imi aduc aminte ca a fost tare haios atunci, ne-a pus sa ne pupam,facea numai glume chiar mi-a placut de el. Sper ca la botez sa fie tot haios sa nu cada in extrema cealalta.

Androixid="red">, aceeasi experinta o traiesc eu acum, fac ceva la cuptor si cand intru in sufragerie m-i se pare super racoare. Cu toate ca si noi avem instalat AC pana aseara nu l-am folosit,mi-a fost teama pentru Timeea sa nu raceasca dar aseara am lasat usa usor deschisa la ea si noi ne-am racorit.Pe Timeea o tin doar in pampers si se simte foarte bine asa sau ii dau pampersul jos si atunci ii pun un maieut foarte subtire.

Sa sti ca am incercat din nou marsupiul si nu merge deloc, Timeea a adormit si ii cadea capul intr-o parte si nu-mi placea pozitia in care statea. Al meu are doar o pozitie, pana la urma am luat fotoliul scoica si am iesit cu el in fata blocului si a fost foarte bine,carutul nu-l pot cobora singura.Problema care nu-mi place este ca se strange tot blocul, inclusiv cel vecin si eu trebuie sa fac pe gardianul sa nu o atinga, parca sunt batuti in cap toti vor sa-i atinga manutele si eu fac alergie la chestia asta ,mai ales ca acum isi suge mainile la greusau fumeaza si se apropie cu fumul de tigara langa ea sa o vada.Trebuie sa aleg alta varianta.

Ziceai ca vrei la mare, eu nu am mai facut baie in mare de 3 ani si sunt innebunita dupa apa,poate saptamana viitoare cand intra si sotul meu in concediu vom merge pe seara sa ma balacesc si eu putin pentru ca am auzit ca marea a fost zilele astea ciorba.

 

Florentina Gid="red">,ce primire super a avut Maya, cine v-a facut surpriza cu baloanele?

Si eu ii dau Sab Simplex,ii pun 2 pic in biberon numai ca sa sparg spuma aceea dar nu a avut probleme, de fapt ea nu a avut colici.

Inesucaid="red">, ti-am admirat albumul de poze,ti-am admirat bebelusa si tot ma gandeam de unde te cunosc.Intr-un final te-am identificat(Tv). Asa este nu?

 

corni si bebe(Timeea)11 May 2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am intrat rapid sa va dau detalii...la biserica supercald si inghesuiala, 4 bebelusi, 1 baiat si 3 fete, normal a mea cea mai frumoasa, cea mai cuminte si cea mai paroasa! A intrat prima dupa baiat, i-a placut mult la baita, a facut scubadiving[:D]. pe drum a adormit, insa de cand am ajuns acasa- de la 12.30 pana la ora 14 a ras la toata lumea care se invartea in jurul nostru. Acum au plecat toti, a adormit in sfarsit si la 16.30 avem scaldatoarea si dupa petrecerea. Incerc sa pun acum pe fuga niste poze. Imediat o sa va dau linkul.

 

Oana,[mamica]de Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...