Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by corni

Problema care nu-mi place este ca se strange tot blocul, inclusiv cel vecin si eu trebuie sa fac pe gardianul sa nu o atinga, parca sunt batuti in cap toti vor sa-i atinga manutele si eu fac alergie la chestia asta ,mai ales ca acum isi suge mainile la greusau fumeaza si se apropie cu fumul de tigara langa ea sa o vada.Trebuie sa aleg alta varianta.


id="quote">id="quote">

Deci mooooooooooor pe faza asta. Si pe noi tabara toti plozii blocului si desi le zic cu frumosu sa nu mai puna mainile pe el nu am nici un succes. Le mai dau din greseala cu rotile de la carut la gioale si asa reusesc s-o iau din loc ca daca ar fi dupa ei ar trebui sa intzepenesc in fata blocului. Si din nefericire nici nu sunt copii cuminti sunt d-aia obraznici si rai care stau toata ziua in fata blocului iar parintii lor in loc sa-i duca in parc sau sa le cultive vreo inclinatie ceva stau si ei in fata blocului beau bere si scuipa seminte. De fumat langa Filip nu e cazul ca eu sunt cu nasu pe sus si de 5 ani nu m-am bagat in seama cu nimeni prin bloc si nu prea stau de vorba cu ei. Asa ca dintre fumatori nu prea se apropie nimeni. Dar mai nimeresc specimene d-astea in parc de-mi vine sa ii bat [poc]

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehe... Salutare la fete!

 

Dupa 2 zile in care n-am mai scris pe forum iaca-ta am reusit si eu acum... Ne-au venit in vizita nasicii copilului din Munchen si am fost ocupati. Bebe Alex a fost tare incantat ca am fost la mare si in parcul de distractii ca-i faceau ochii ziceai ca sunt cercuri. Este tare fascinat de luminite si a fost tare cumintel. Nu va mai povestesc ce doarme noaptea... In schimb nu stiu ce viseaza ca tresare... Ai vostrii la fel fac?

Bai sambata am fost si eu la Pilates si am stat vre-o ora dar am ajuns acasa foarte odihnita de unde ziceam ca sa vezi ce ne omoara profesoara cu exercitiile? de unde? numai exercitii de picioare si de burta! Iar profesoara o slabanoaga si pe deasupra si insarcinoasa! Sa-mi faca mie in ciuda, ca e slaba... Auzi la ea! Hm...[bang]

Am zis ca ma duc sa ma odihnesc nitelus acum ca Alex doarme si cum am fost numai pe drumuri sunt cam obosita... Si la noi este super afara, un pic racoare si isi mai face aparitia si soarele... Asa tot sa stai!

Vezi pozici noi...

 

Hai duminica placuta...

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corniid="red">, acum am vazut ca mi-ai scris si mie ceva... Multam de compliment dar cum le-am zis si la fete am fost si mai grasa si inca am ceva grasime pe picioare si incerc sa ajung de unde am plecat... Poate nu s-o vedea, dar am si burtica si vre-o 5 kg in plus si de-asta m-am apucat sa fac sport sa-mi intaresc burtica si sa dau ceva jos... Dar kg s-au lipit de mine, fratilor... Oricat de mult sport as face!

 

Pozele noi din CPH sunt sub numele de "Nasici in CPH"...

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neliaid="red"> si Alex al meu mananca laptic de la mine si eu fac sport adica aerobic, biciclete, aparate, inca de cand el avea 1.5 luni, asa ca nu vad de ce i-ai face rau. Eu lapte am slava domnului si nu vad cum l-ar afecta faptul ca faci miscare... Apuca-te fara probleme... Hai ca listuta e facuta si trebuie sa slabim...

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beatriced, eu ma refeream la regimul Montegnac, adica sa scot din alimentatie o parte din alimentele care ingrasa, cum ar fi zaharoasele si fainoasele, nu la miscare. Eu fac un pic de aerobica dimineata, ca mai mult nu ma tin puterile si un pic de dans seara, cu Agata. Eu sint mare amatoare de dans, am si facut ceva dans sportiv si de societate cind eram mai tinara si as vreau sa o dau si pe Agata, ca vad ca a mostenit pasiunea mea pentru dans... dar vreau sa o initiez un pic. Asa ca, in fiecare seara, dupa parc si desene, avem discoteca vreo jumatate de ora. In rest, munca fizica in casa si plimbari lungi pe jos. La fel ca si tine, nu am observat sa aiba vreun efect asupra lapticului. Deci nu miscarea ma ingrijoreaza, ci un regim alimentar mai drastic. Si hai sa va spun cit am, ca am avut curaj sa ma cintaresc: 80 de kilograme pe muchie. Si aveam 76 dupa ce am nascut! [bang] De masurat nu ma mai masor ca nu mai maninc o luna!

 

Cornelia, mami de Agata (28.06.2001) si Tudora (30.05.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, bun asa... Nelia, cam nasol sa tii un regim drastic cat alaptezi... Eu ma gandeam sa te duci la sala si sa faci un pic de bodytoning si exercitii pentru burta, picioare, intarire a sanilor, etc... E bine ca faci cu Agata dans sportiv, si eu cu Alex dansez prin casa pe molodiile lui Banica si Holograf si tare mult ii place...

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

 

In primul rand, cu o intarziere de un capitol [8D], multumesc pt raspunsuri

 

Oana, sa-ti traiasca crestina! Parca-i o papusa in pozele de la botez.

 

Loreen, ma tot uit la pozele Deliei ca sa imi fac curaj, dar cred ca pe-al meu il mai tin o vreme in bazinul de incepatori pana sa il trec la piscina olimpica. A incercat acum vreo saptamana un stil de inot cu capul in apa (doar ce il intorsesem pe burta si nu apucasem sa-i sprijin barbia) si n-a fost incantat deloc.

 

Androix, la fel ne coacem si noi aici, la mare. Si in plus mai e si galagie toata noaptea din cauza masinilor care trec inspre si dinspre Mamaia. Abia astept sa treaca vara.

 

Corni, popa Picu a fost chiar neasteptat de linistit la botezul nostru fata de cum il stiam eu. Nici macar nu i-a bagat pe copii cu capul in apa. In plus, mare parte a slujbei au tinut-o fratele lui si inca un preot. N-o fi fost in apele lui.

 

Eu stau foarte bine cu vecinii, in sensul ca e atat de linistit blocul, incat ma intalnesc cu vreunul o data la 2-3 zile. Iar copii (vreo 5 in total) doar trag cu ochiul de la distanta. Gestul lor de maxima indrazneala a fost cand m-au intrebat daca e baiat.

 

 

Sa va povestesc si eu noutati despre Sergiu. De 3 zile l-am lasat singur in camera. Am impresia ca si eu, si el dormim mai bine asa. Ca sa nu mai spun de sotul meu ... [;)]

In plus, a invatat sa se intoarca de pe spate pe burta, si de unde pana acum dormea pe spate sau intr-o parte, acum doarme numai pe burta. Problema este ca nu reuseste intotdeauna sa-si scoata si mana de sub el.

 

Am reusit sa pun in album poze de la botez si altele cu mutritzele lui Sergiu.

 

http://community.webshots.com/user/ada_74

 

Va pupam

 

Lili si Sergiu (11.05.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...