Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

babygirl, eu iau si la mine la fel s-a intimplat.stai linistita dupa citeva zile trece (vre-o 6). si scrie pe prospect ca uneori apar singerari sau dureri de cap. la mine au aparut dupa 9-10 zile. si eu m-am speriat ca era o culoare tare deschisa dar vad ca a trecut. si nu stiu daca e ciclu sau singerare. eu dupa durata as inclina spre ciclu dar nu bag mina in foc.

 

 

Matei 21.05.2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi Alexandra recupereaza somnul de ieri. A dormit aproape tot timpul, cu pauze mici de masa. A mai stat un pic treaza pe drumul de acasa pana in parc,pe care l-a facut in marsupiu. In carutz am carat sacul cu "accesorii". Nici n-am mai indraznit sa o pun dupa circul de ieri.

Am pus cateva poze de la intalnirea mamicilor de "taurasi" de duminica. Am fost eu cu Alexandra, Delia cu Bianca, Cornelia cu Maria, Stefan si sotzul si doua mamici de martie-aprilie : Mamanati cu Delia Melissa si Mamacita cu Alexandru(ei nu apar in poze).

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanarules/album?.dir=3d66&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/oanarules/my_photos

 

Oana,[mamica]de Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, am incurcat borcanele- asa e cand vreau sa fac mai multe lucruri in acelasi timp - adik mananc, vorbesc la telefon si scriu.

Rectific - la intalnire nu a fost Delia cu Bianca(sora mai mare a Deliei), ci Loreen cu Delia. Mama zapacita ce sunt!

 

Oana,[mamica]de Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou

 

Vaccinul nu la facut.Din cauza bubitelor care nici ei nu stiu ce sunt dar au reusit sa ma faca pe mine paranoia ca sa mor de inteleg ce poate fi.Mi-au zis ca nu e de la lapte ,nu de la detergent,si cand am intrebat de la ce poate fi au ridicat din umeri si plus ca m-au speriat de pana am ajuns acasa am plans ca nebunul,mi-au zis ca sa o urmarez si daca bubitele se schimba sau face febra trebuie sa ajung urgent la spital ca poate sa faca ceva la cap.Roisin dimineata nu eram paranoia dar acuma sunt.

 

Imi cer scuze ca poate nu m-am exprimat corect si poate va necajez cu problema mea dar sunt umflata de plans si nu stiu ce sa mai fac.Greu mai e sa fii mama si sa iti vezi puiul ca sufera si tu sa nu stii ce sa ii faci.

 

Va pup dulce

 

Marilena si Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la fete!

 

Mai si Alex al meu ii place in brate, are niste ochi mari si se uita intrebator prin casa, ca ce-o fi pe-aicea? E tare haios... Si dupa vre-o 15 minute de plimbare prin casa saracutul adoarme bustean! Cred ca nu o sa-l mai dezlipesc de mine pana la 6 luni. Am facut si ceva muschi de la atata luat in brate ca s-a ingrasat... Si eu care ma gandeam ca de la sala! [bang]

Ieri tati inainte sa plec la sala imi zice: "Mami dar ai mai slabit"... Oau am zis eu, asa o fi! Asa ca suntem pe drumul cel bun... Dar la kg nu se vede pe cantar! Unde o fi vazut el? [bang]

Am pus si o poza facuta ieri dupa ce am venit de la sala... Vezi POZICI... "Mami - program de slabit".

Asa ca maine refacem listuta, sa vedem ce-am mai dat jos... Pregatiti-va de dat dimensiunile...

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex:

http://lilypie.com/baby1/060522/1/15/3/+1/.png

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gusta, stai mamicule la un loc, nu te speria asa tare. Lor le este teama ca bubitele sa nu fie vreo boala a copilariei, din cauza asta prefera sa amane vaccinul, pentru ca vaccinul trebuie facut in conditii de sanatate perfecta, altfel da reactii urate. Si daca face fata vreo boala a copilariei, asta este, nu e nici o mare nenorocire, trebuie supravegheata temperatura si pastrata in limite rezonabile. Chiar daca face febra mare, nu intra in panica, e posibil sa fie rujeola, dar nu e nimic grav. Suna la doctor, mergi la spital dar nu intra in panica! Piticelul nu are ce face cu o mamica terorizata, si tie o sa ti se para totul mai greu.

 

Eu cred, totusi, ca nu poate fi o boala a copilariei, pentru ca astea se manifesta intai prin crestere puternica a temperaturii, sau poate fi o forma foarte usoara, dar mai degraba e numai o alergie/iritatie. Linisteste-te, te rog frumos, bea o cafea, fa un dus, stai cuminte ca nu e nimic grav!

 

http://community.webshots.com/user/r0isin/id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gusta, o fi vreo boala contagioasa gen pojar? Desi este putin probabil avand in vedere ca ei se nasc cu oarecare imunitate capatata de la noi dar nu stiu cat tine asta. Ai mancat capsuni? Nu mai retin daca alaptezi sau nu. Cum arata bubitele? Unde i-au aparut mai intai? Sau tu le-ai remarcat cand erau deja pe tot corpul? Are si pe fata si gat sau doar pe corp si membre? Stai linistita nu mai plange. Urmareste sa nu faca febra, daca face da-i un siropel ceva. In rest cum este, plange se agita?

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, Beatrice, arati BEEEETOON! Nu vreau sa va povestesc cum ne uitam eu cu Loreen prin parc dupa mamici sau gravidute slabe si dupa aia ne admiram "colaceii". Facem haz de necaz. Deh, am fost si noi candva asa...

 

Oana,[mamica]de Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...