Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce stiti despre maternitatea polizu & medicii?


Recommended Posts

Buna seara fetelor! Am o mare rugaminte la voi...sunt o burtica "albastra" de 38 de saptamani, am facut pana acum toate controalele si toate analizele posibile si imposibile in cadrul policlinicii nr. 10 si stiam ca tb sa nasc la elias (nasterea e prin cezariana deoarece mai am o cezariana la activ)...numai ca maternitatea de la elias e inca in renovare si nu va fi gata (prima data mi s-a spus ca o sa fie gata la 1 august si era ok, pt ca eu tb sa nasc dupa 2 aug)... Ieri, dna dr care mi-a urmarit toata sarcina mi-a spus ca luni, 1 aug sa fac un set de analize complet+control+eco ambulatoriu la elias si ca in functie de ce va spune dl dr. la care m-a trimis si in functie si de rezultatele analizelor se va stabili data operatiei... Eu sunt un pic nelinistita si am decis ca sa ma duc la analize maine...mi se pare ca o cezariana mai ales a doua tb "privita" cu mai multa precautie, si nu imi place ca sunt plimbata de colo-colo :( Dar as vrea sa stiu de la voi cam cum e la maternitatea de la polizu (pt ca pana la urma acolo voi naste)...si bineinteles cam cum e personalul si care sunt "scorurile"...Stie cineva daca dl dr. Mateescu opereaza in cadul maternitatii? Si daca da, cam ce fel de om e?...Va intreb toate astea pt ca eu eram multumita de dna cu care speram ca nasc...si acum tot ce stiam nu mai e valabil... Multumesc anticipat [flo] Clau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu am nascut la Polizu fetita si tot acolo nasc si pe bb2. Este curat, sunt rezerve incepand de la 1 in camera, 2 si 3 ...8-9. Stai cu bb. De dr. respectiv nu stiu nimic. Rezervele se obtin de la dr. care te opereaza(contribui cu o suma????) Sumele care se practica sunt de 100 euro dr., 1.000.000 anestezist si 1.000.000 neonatolog( pediatra bb). La asistente dai la ATI si in salon la spalarea bb dimin. si seara cat poti. Mai mergi dimin. sa te spele asis. pe tine, ca esti operata si dai si acolo cat poti. Preturile nu sunt batute, dai peste tot cat te tine buzunarul. In rest nu stiu ce sa-ti spun. Daca vrei te pun in leg cu o dr. si poate te mai ajuta ea cu cate o relatie sau ceva....si un dr. ginec.(al meu este in concediu ca te trimiteam la el, este foarte bun si atent si nu are tarife mari, se multumeste cu cat ii dai, gestul conteaza nu suma)

Nastere usoara si un bb sanatos si tu la fel.

 

[pup]

 

 

 

 

Paula[gravi]16+Alexandraid="red"> [loveyou]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sora mea a mascut in iunie la Polizu cu dr. Lemnete. Maternitatea este relativ ok, ea a stata in rezerva de 3 ca nu era libera nici una privata sau de 2 persoane. Au fost multe nasteri in ziua aia. In rest ea a dat sume considerabile, mult peste ce se auzea pe holuri dar a fost alegerea ei. Sora mea a nascut prin cezariana. A dat 350 E la dc, 100 E anestezist si marunt de fiecare data. Asistentele mi s-au parut ok, mai putin cele de la copii, nu toate. Dupa ce i-au adus copilul nu mai veneau decat daca le chemai si asta dupa vreo cateva ore.... Dar nu sunt toate la fel. Sper sa fie totul bine si la tine, sora mea dupa trei zile era acasa si nu a avut nici o pb.

Nastere usoara

Mihaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza!

Pana la urma asa cum am spus am fost ieri dimineatza sa il cunosc pe dl. dr. Mateescu....celor care nu il cunosc le anunt inca de pe acum ca daca sunt firi sensibile or sa fie extrem de neplacut impresionate...dansul vorbeste foarte dur, eu am crezut ca o sa ma apuce plansul, dar m-am abtinut pt ca mai erau si alti medici care observau si ascultau discutia mea cu dl dr.

Va vine sa credeti ca desi sunt in saptamana 38 si am uter cicatriceal (deci e evidenta cezariana), dl. dr. m-a intrebat senin "si eu ce vrei sa iti fac?", "da' de ce sa stabilesc eu data operatiei?", "de ce nu te duci sa nasti acolo unde ai nascut prima data?"...si altele asemenea...[bang]

Nu sunt o fire isterica si nu ma apuca nervii de fiecare data cand cineva nu imi vorbeste pe acelasi ton pe care il folosesc eu....dar toate intrebarile dansului m-au luat pe nepregatite...i-am raspuns la tot ceea ce era legat de sarcina prezenta si de cea trecuta, in schimb nu am stiu ce sa ii raspund la intrebarile pe care le-am mentionat mai sus...

Controlul s-a incheiat cu un "vino vineri sa vedem analizele, dar nu iti promit nimic"...si cu "daca intre timp ai sangerari sau ti se rupe apa......" si a urmat o pauza dupa care a plecat....a tb sa intreb asistentele ce sa fac in cazul asta si incotro sa ma intrept...

Dupa o discutie cu colegele de la serviciu am decis sa incerc sa il ocolesc pe acest domn dr....si sa imi incerc norocul in alte maternitati...stiu ca e dificil, data fiind burtica mea care se apropie de termen, dar prefer sa pot discuta cu un medic care sa si asculte un pic ceea ce ii pot spune despre prima sarcina si mai ales sa fie un pic mai uman in relatiile cu oamenii si cu pacientii desigur.

In concluzie, multumesc fetelor pentru raspunsurile referitoare la maternitatea polizu...dar nu cred ca voi ajunge acolo....si daca nu am fost prea plicticoasa as ruga proaspetele mamici dar si cele care sunt luate in evidenta la vreun dr din maternitatea Cantacuzino sa imi dea si mie ceva detalii...eu o sa merg maine acolo, dar inca nu stiu la ce dr.

 

Cu multumiri,

 

Clau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,am si eu o intrebare pentru cine ma poate ajuta cu mici detalii in privinta doamnei dr Sai Claudia de la maternitatea Polizu.

Ce fel de doctora este,cum se poarta cu pacientele si daca poti discuta cu ea mai amanuntit,daca te asculta si nu te repede.

Va multumesc

 

Mihaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut la POLIZU cu Dc.MAIOR<care e o doamna,vorbeste frumossi desi e mai in virsta(adica nu ca altii plictisita)e o adevarata profesionista,e mai severa cu asistentele ei pt ca sa fie si ele profesioniste..adica nu sint niste nesimtite lihnite dupa bani..In fine ,vezi tu,eu zic ca conteaza si cum iti vorbeste doctorul,mai ales ca ai niste temeri ca la orice sarcina si esti mai sensibila,ca esti cu hormonii in aer!

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...