Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004


Recommended Posts

buna dimineatza.

Andreea, imi pare rau de job-ul ala dar lasa ca mai apar ele opportunitatile! tortul ala a fost si bun? ca de frumos....era taaaare frumos!

Olivia maine de opereaza? bafta!

aveti grija azi cu canicula, va fi ataare cald!

LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi! Maria Elisa, Luca Andrei, Alexandru, Sonya Alexandra si Daniel Mihai! [s][s]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata !

[s][s] sarbatoritilo de azi !!![s]

 

Fetele, la 1 an cate mese de lapte tre` sa aiba copilul ???

Ca norocul Giulia ieri a recuperat pranzurile ratate de 2 zile, ma declar multumita, e o moima cu toane [alcool] Si aici e foarte cald, baga la greu apa plata cu Vit.C.

Intrebam de program ca noi tot asa suntem: 8 lapte, 11 fructe, 14 lapte, 14-16 somn, 17 prazul [:0], 19 gustarica - iaurt sau sandwich + pufuletii, 22,30 laptele cu orez, 23 laptic.

Nu stiu cum sa fac sa-i mut pranzul de la ora aia, mi se pare aiurea asa, dar fara laptic nu adoarme de dupa/masa.

Aveti idei va rog ? Voi cum stati la acest capitol ???

 

O zi frumoasa sa aveti cu bbi fara toane !!! [bis]

 

 

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la o mamica zombi(nu stiu ce am dar ma simt parca m-ar fi batut cineva toata noaptea ca ma dor toate,cred ca si genele ma dor)Oricum sunt obosita...[bang][bang][bang] si stresata....si ingrijorata ca mi se pare mie ca ar avea ceva mama dar nu vrea sa-mi spuna...ea zice ca nu are nimic,dar eu o simt ca ar fi ceva in neregula[xx(]

Alexu e bine dar cred ca imi simte lipsa in ziua cand sunt la scarbici,seara cand ajung acasa ar sta numai la mine in brate,se lipeste de mine,ma mangaie(uneori mai scapa cate-o palma[:D]) si mai nou cand face nani se baga cu caputul in mine,se lipeste,trebuie sa tin o mana peste el ca altfel plange!!!!Chiar asa sa-mi simta lipsa?

Si cand imi povesteste Dan ce traznai mai face cand sta cu el ma apuca jalea ca eu nu sunt acasa sa-l vad si eu[:D]...ieri se hlizeau in dormitor si nu m-am abtinut sa nu intru desi aveam treaba,ca na vroiam si eu sa vad ce fac,de ce rade cupilu in hohote...

Si ca vorbeati voi de depresie cred ca o sa ma alatur si eu voua....ca toate merg de-a indoaselea[V]

Daria incearca la amiaza cand adoarme in loc de lapte sa-i dai un biberon cu suc...la noi a functionat,Alexu si acum adoarme numai dupa ce bea suculetu' ....si seara mi se pare ca mananca cam mult Giulia...sau ca sunt prea apropiate masa de orez cu lapte de cea cu lapte....tu faci cum vrei,eu imi dau cu parerea doar[:D]

Ma duc sa ma apuc de trebi[bang][bang]

 

Adina si bubu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! VREAU LA MAREEEEE!!!!

 

Radu mananca asa: ora 8 - 270 lapte; ora 13.30 legume cu carne; ora 17.30 - fructe cu cereale sau branza de vaci cu iaurt, rosii si alte legume crude; ora 21.30 - 270 lapte.

De dormit, daca nu esti vigilent si nu-l scoti afara la nisip, adoarme dimineata intre 11-13, si apoi pe la 17.30-18.30. Daca nu doarme dimineata, are un somn mai lung dupa pranz (vreo 2.30-3 ore).

 

Roxana si Radu (21.07.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Prin Sibiu rareori e canicula, dar acum e, frate! Sa ne saturam! E cald si in casa de n-am chef sa fac nimic. Si n-am nici apa. Tudor e cu buni in parc, iar eu cica lucrez. Da tre sa ma si mobilizez pentru asta!

 

Simona, n-am gasit prin Sibiu Dentinox, numai amaratu asta de Calgel.

 

Daria, si eu zic sa-i muti masa mai spre pranz. Cu schimbarile de felul asta e mai greu vreo 2-3 zile, apoi se simplifica lucrurile.

 

Si eu vreau la mare, da cica prognoza din saptamana in care mergem noi e nasoala. [xx(] Halal!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Scuze pentru absente dar sunt motivate. Am un examen mic dar f important azi si de aia nu prea am intrat.

Matei mananca dimineata un iaurt cu biscuiti, la 10:30 fructe cu branzica, la 14:00 legume cu carne, la 17:30 un iaurt simplu iar seara pe la 20:00 mananca ori orez cu lapte, ori gris cu lapte sau budinci cu paste sau cu dovlecei. Nu mai bea lapte aproape deloc ca nu mai vrea si nu il oblig daca nu vrea

 

 

Andreea si Matei zambaretzu'

 

http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_ciontu/my_photos

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43944

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iote ca nu suntem singurii care nu servesc lapte[:D]...Andreea nici eu nu l-am obligat si nu-l oblig...da de facut tot i-l fac si seara si dimineata!Daca-l bea bine,daca nu mananca altceva!Dar de vreo cateva zile dupa ce nu a mai baut gram de lapte aproape doua saptamani a reinceput sa-l bea cu maaaaare placere,dar din pacate ne-am intors la Humana 2 ca altceva nu vrea!Bun si ala[:D]

Noi o sa fim la mare din 31 august pana pe 5 sau 6 septembrie,de data asta cu tati cu tot[:D]...nu va zic ca abia astept!

Felicia(Pako) ce e cu voi?Nu ati ajuns inca acasa?

 

Adina si bubu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...