Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004


Recommended Posts

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata!

Mai fetelor, Stefan m-a naucit azi-noapte - nu stiu ce a avut ca asa nu a mai facut niciodata! I-am dat la 22 ca de obicei laptele cu cereale si pe la 22.30 a adormit - l-am pus in patutul lui (cel care acum e lipit de patul nostru dupa cum v-am spus) si parea ca totul e ok si doarme adinc. Ei bine, cind sa adormim si noi mai bine, adica pe 00:00, Stefan se scoala, incepe sa plinga si il apuca nervii. Eu am incercat sa-l linistesc, dar el nu mai vroia neam sa stea in nici un fel. Si uite asa vreo 2 ore ne-a tinut tot intr-un biziit si bitiiala ca ne fugise si noua tot somnul! L-am lasat si sa plinga ca la un moment dat chiar capitulasem - i-am cintat, l-am leganat, l-am plimbat, i-am dat si Nurofen ca am zis ca poate-l dor gingiile, i-am dat apa (poate ii era prea cald si sete), dar el nimic! Pina la urma pe la 2 m-am gindit sa-i fac un biberon de lapte ca poate-l pacalesc si burta plina il trage la somn. Ei bine, numai asa am reusit sa-l fac sa adoarma - si nu la el in pat, ci intre mine si patututl lui...

 

In rest - maninca foarte bine, eu chiar nu pot sa ma pling - acum a inceput sa pofteasca de cite ori ne vede pe noi mincind ceva - daca l-ati vedea, e asa haios - cum vede ceva mincare sau pe cineva mincind, isi arunca suzeta din gura si face ochii mari!

 

Cam asta ar fi - eu ma intorc la lucru ca parca vad ca ma ia somnul in curind (ce as mai fi dormit de dimineata in loc sa plec la servici....)

 

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)

33 ani, zodia: gemeni

http://community.webshots.com/user/leelooga

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !!!

mamaaa cat e de cald ...

ieri am fost la pasapoarte sa mi-l cshimb eu si sa-l trec si pe pufu mic ..ce nebunie acolo !!!! 5 minute ne-am chinuit sa-i facem poza ...si ce caldura !!!!si agitatie ..

si ..ne-am hoatarat sa mergem la munte in wknd ..ca in buc nu se mai poate respira ...si am sunat peste tot unde stiam si este ocupat ...cred ca va fi gol buc in wknd !!!...inca mai caut ...

 

ma duc sa citesc ce-ati mai facut !!!

pupici

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] LA MULTI ANI pentru Maria Elisaid="red">, Luca Andreiid="blue">, Alexandruid="blue">, Sonya-Alexandraid="red">, Daniel Mihaiid="blue">! [s] id="Arial Black">

Ioana Filipescu, unde ai disparut? Ce mai face Alexandru la un an?

 

Fetele, si eu am exact aceleasi probleme ca si voi. Mai intai cu laptele, si Stefi bea peste 600 ml, in trei transe (dimineata, seara si inainte de somnul din timpul zilei) si cu somnul si masa de pranz. Stefi se trezeste pe la 9, la 11:30 doarme iar (cu biberonul de lapte) si se trezeste pe la 2, dar nu vrea sa mai manance. Pe la 3:30 - 4 mai incerc cu pranzul, dar nu prea am succes. Si eu as vrea sa o culc mai tarziu dimineata si sa manance pranzul inainte de somn. Problema este ca ar trebui sa fiu eu acasa cand incerc modificarea, chiar voi incerca in week-end, vad cum reactioneaza.

 

Andreea, bafta la examen!

Olivia iti tinem pumnii pentru operatie!

Si la noi este groaznic de cald, in casa este ceva mai bine, dar tot nu pot sa o tin pe Stefi in casa toata ziua. Asa ca iesim dupa 4:30 si stam mai mult pe la umbra, dar saraca aseara la 8 tot era transpirata toata.

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefi mica-mica si Stefi - mica

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

programul nostru e asa:

 

-dimineata la 8 lapte simplu

-la 11 o gustare- fructe cu branza sau cereale cu fructe

-la 15-16 pranzul

-la 19 gustare- fructe cu iaurt sau piscoturi simple cu iaurt sau borcanele de fructe sau papanasi

-la 21-22- lapte cu 2 masuri de cereale

 

IN CAT TIMP SE DEZUMFLA UN GANGLION OARE???

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ziua buna!

 

Andreea,sper sa treaceti cu bine peste vaccin sa nu faca temperatura si sa nu-l doara prea tare[pup].Ma bucur ca s-a rezolvat si la tine asa de usor,observ ca medicii de acolo sunt mai cumpatati,daca erai la noi imediat te bagau la investigatii,analize,iti racaiau tiroida pana ce aveai intr-adevar probleme grave.[pup]

 

Olivia,azi operatia?Mult noroc si sa fie cu minime dureri dupa![pup]

 

Adinuta,sanatate mamicii.[pup].

 

Daria,Alexia papa asa:10-fructe,12-250ml lapte,15-16-pranz,18-iaurt mic,20-21-cereale cu lapte/br de vaci,22-22.30-250ml lapte,noaptea nimic.Eu am incercat sa-i mut pranzul mai devreme,dar ea nu vrea sub nici o forma lapte cand se trezeste si trebuie sa ii dau la 12,daca ii dau pranzul la 12-13,nu mai vrea laptele si tot asa...

 

Gabriela,[pup]lui Stefanut,mi se pare mie sau au inceput sa fie ghimpi la el in patut[:D].

 

Andreea_s,bafta multa la examen,tinem pumnii stransi[pup].

 

[s][s],Maria Elisa,Luca Andrei,Alexandru,Sonya-Alexandra,Daniel Mihai,cu ocazia iplinirii primului anisor va doresc sa aveti perte numai de bine.

 

....uuuuuf,caldura mare,mon cher....

 

Sabina are nevoie de ajutorul nostru ajuta aiciid="red">

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004

poze Alexia

 

"In aceeasi limba toata lumea plange,

In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut cu bine peste vaccin . Dar am intles ca dupa 2 luni la cei care au facut Infarix se mai face unul ( ceva havrix) . Am facut acum si Priorix.

Stiti ceva de cel de la 1 an si 2 luni .

A mea bea lapte cam 1 l / zi , chiar daca maninca bine , ii place la nebunie laptele.

 

As vrea sa-l schimb dar nu stiu cu ce . Dati-mi si mie o ideee.

 

Oana si Iza-Maria DN 19 iulie 2004

http://community.webshots.com/user/oanavilcu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...