Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004


Recommended Posts

BlueAngel - foarte frumoase pozele [bis] Tortu` cred ca a fost gustos pentru ca a mancat si bebelina [;)]

 

Papadie - [pup][pup][pup]

 

Io nu stiu ce am, dar sunt tare suparata. Oare va umbla vreodata si Giulia ? Oare va vorbi ? E adevarat ca ii vorbim in 2 limbi ... dar zice doar asa cand o apuca cate ceva, fara sa se adreseze cuiva anume, pe tataso nu-l pun ca ma enerveaza. Si mai face cu gura un fel de papapapa si intinde manuta. Atat. Oare dadaca ce face toata ziua ?

[q][q][q]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salutare si de la noi!

 

Mai fetelor, da' ce v-a apucat??? Terminati cu depresiile si cu melancoliile... Avem toate bebei frumosi si sanatosi, si nu trebuie sa ne gandim la prostii...

Noi o sa-i facem lui Radu numai vaccinul de rujeola, saptamana viitoare, si apoi peste 3 saptamani rapelul de 1 an. Insa trebuie eu sa-mi fac vaccinul pentru astea 3 boli, ca nu am anticorpi, si poate ma trezesc cu galci la treij'de ani (sau s mai baba).

 

In rest, casc ca o nesimtita in birou, mi-e o lene groaznica si numar zilele pana la concediu, cand o sa zac la soare ca o balena esuata pe mal (dimensiunile ma ajuta). [bang]

 

[pup][pup]

 

 

Roxana si Radu (21.07.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, eu zic sa stai linistita... am trecut si noi prin intrebari de genul asta, pana nu acum mult timp, pentru ca Radu vorbeste cand vrea el (si ce vrea el) si bunica'miu (pediatru) mi-a spus ca trebuie sa zica mama si tata la 1 an, si ca are o intarziere de vorbire... Iti inchipui cat am citit pe internet si prin carti despre problemele astea - pana cand, cam de ziua lui (adica acum 1 sapt), a inceput cu o turuiala....de ne zice "hai pa" dimineata [bibe].

 

Vorbirea se poate dezvolta in salturi sau cursiv - el a ales prima varianta. In plus, intarzierile de limbaj apar la copiii carora li se vorbeste in 2 limbi.

 

Daca insa nu te simti confortabil si crezi ca are ceva, du-o la pediatru sa o 'analizeze' el si sa te linisteasca...

 

Hai ca am scris un roman.

 

Roxana si Radu (21.07.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alicegh - m-ai facut sa zambesc la faza cu cascatu` si imaginea balenei, ma pot inscrie si io ? [:D]

AndreeaBanica - nu zic care ca ma discriminati [:D] Planul ar fi ca de la 3 ani sa introducem si engleza si italiana [alcool] si o inscriem la baschet si karate [:-)))]

 

intrebare: cine este la constanta intre 22-27 august id="blue">???

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vazut pozele moatzei...[cool][cool][cool][pup][pup][pup][pup]

 

maaria - si lia a facut febra fara nici un fel de alte simptome. a tinut 2 zile si a disparut asa cum venise. dupa cateva zile am mai vazut un dintisor gata sa iasa in gingie.

 

cat despre melancolie si depresie - eu nu am mai dormit o noapte intreaga de... nu mai stiu cand... oricum mai bine de 1 an. sunt cu bebe si doi sefi in acelasi timp (lucrez de acasa), iar pe tanti care ne ajuta la curatenie nu am mai chemat-o din diverse motive... ma apuca cateodata super depresia aia crunta, da' rar si ma tine f f putin. de obicei ma uit urat la tati si in 10 min imi trece [:D]

oricum astazi sunt bine dispusa ca sunt odihnita, azi noapte nu s-a trezit deloc. mai mult, de cateva zile se trage de la san cand a terminat si se culca langa mine singurica. ptiu sa nu o deochi [:D]

asa ca fetelor dragelor, nu fiti triste. nu suntem noi cele mai fericite femei? cu cei mai frumosi si mai destepti [copil].

 

[flo][flo][flo]

 

 

foto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daria - [pup] nu fii suparata, ca are tot timpul din lume sa vorbeasca si sa mearga. maine poimaine o sa va zapaceasca cu "de ce"-uri si o sa se catere pe toate dulapurile...

aliceee - trece-ma si pe mine pe lista cu balene... eu ma uit prin magazine la costume de baie intregi, pana la genunchi daca se poate [:D] de pe 7 august esuam si noi pe nisip o saptamana.

mamici (din ro), voi ce crema ati luat pentru protectia solara a bebicilor? eu am luat elmiplant ecran total cu factor de protectie 25, pentru piele sensibila si copii. se gaseste si ceva mai bun de atat?

 

 

 

foto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

VAICARELI:

nici Danut nu mai papa nici laptele ca lumea, iar pt pranz facem n-spe artificii, scamatorii si tumbe ca sa ia ceva. Cu ce merge inca sunt fructele si branza dulce insa colac peste pupaza e atata de constipat de curge transpiratia pe el si tot nu face decat 2-3 kkreze, pana nu-i pun supozitorul nu e ok.

 

LAUDE:

De mers merge cu hamul, mai nou, sau dus de manute. De vorbit vorbeste pe limba lui multe si invata f. rapid, de cateva zile l-am invatat sa sufle si il intreb "cum o sa sufli in tort?" si el pe loc executa o suflare cu tot cu stropii aferenti. Am observat ca intelege foarte multe din cele ce-i spunem, stie care-i e bascuta, ciorapeii, stie unde-s scutecele, apa, ceaiul, laptele. Intelege cand ii spun ca mergem undeva. Ridica manutele cand ii zic sa le ridice ca sa-i scot tricoul, ridica piciorusel ca sa -l incalt cand ii zic sa-l ridice. Face (cand vrea) ceea ce i se spune.

 

Acu, ma intreb oare daca ar fi nimerit sa-i dau ceva fier sau vitamine, sau sa-i fac o hemograma...dar se ia din venaaaa sange!!!

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!...:)

 

[s]La multi ani Frederick, Lucas Stefan, Anne-Marie, Sabrina Maria [s][s]id="Arial Black">

Mamicilor, sa va traiasca piticii!

 

Papadie, tu cand faci chestii le faci cu simt de raspundere vaz io,,,Sanatate si ai grija de matale, vezi ce faci pe la mare...:)))...Cu pisica ce facetzi cat plecati?!...:)

 

Io's intr-o dispozitie de zile mari...Vineri reusim sa plecam si noi in vacanta (sper, ca o amanam de 2-3 saptamani...)

Singura chestie e ca o sa avem laptoapa pe dial-up si o sa va cetesc mai greu, dar promit ca nu ma supar din asta!!!....hehehe

 

Ce v-a venit frate cu plusuri si minusuri cu cu intrebarile existentiale...Copiii's sanatosi, frumosi si voiosi si voi ii catatzi de alte alea...Ia revenitzi-va ca pun bata pe voi!!!...:)))

 

Ma duc sa va citesc mai in amanunt...O zi exceptionala sa avem!

 

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)

poze si pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...