Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004


Recommended Posts

Buna frumoase mamici.

Si eu pe aici si va citesc, dar cand vad asa mare butoi cu melancolie in care cadeti toate, mai, mai ca nu-mi mai vine sa scriu nimic. Hei, viat e frumoasa, aveti minunile mici langa voi. Traiti-va clipa, caci apoi va veti trezi ca a trecut si nu v-ati bucurat suficient.

Asa ca ia lasati grijile la o parte si incercati sa traiti in prezent.

Da, copiii se dezvolta in ritmul lor, nu sunt robotei programati sa faca exact anumite lucruri, la o anumita varsta. Uitati ca au si eu personalitate?

Da, se mai si imbolnavesc, dar cum altfel sa-si formeze sistemul imunitar.

Da, va veti intoarce la servici, caci trebuie din mai multe motive. Financiare sau personale. Da, veti avea timp si ptr voi. Stiu ca traiti prin si ptr puii vostrii, dar nu uitati ca si voi meritati din cand in cand ce e mai bun. Nu va otraviti clipele prezente cu ganduri negre.

 

Hai capul sus si zambiti-le minunilor de langa voi.

 

Va iubesc pe toate si nu incerc sa va fac acum teoria chibritului, dar realizez ca uitam se ne bucuram de clipa prezenta de frica celei care va veni.

Eu desi sunt departe de puil meu incer sa-mi traiesc viata, desi sunt momente cand am impresia ca s-a sfarsit. Nu, am realizat ceva zilele acestea. Ca Adelutei ii este bine acolo, si ca eu as face bine sa ma bucur de ultimul meu an "de libertate". Da imi este dor imens de ea, dar nu-i fac nici o favoare Adelutei daca plang ca proasta si-mi distrug sanatatea.

 

Hai gata cu teoria. Zambiti, caci viata ne-a daruit niste copii minunati de care trebuie sa ne bucuram.

 

Liliana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Uau, Andreea, ce tort bestial!!! A fost bun? Nu stiu cum te-ai simtit tu, dar puiul mic cred ca a fost fericit de ziua lui.

 

Liliana, ca bine zici! Da uite ca e mai usor de zis asta cu traitu clipei, decat de facut. Dar oricum, n-ar trebui sa ne plangem noi care avem puii mici langa noi.

 

Cred ca lui Tudor ii ies ceva masele, ca atat zvarcoleala si tanguiala la somn si noaptea n-am mai avut de mult. Puisoru mic si eu nu prea am cum sa-l ajut. Calgelul cred ca e cam ca o frectie la picior de lemn. Mi-am pus si eu putin pe limba, dar in afara de senzatia de rece, n-am simtit altceva (amorteala de ex). intr-un final a adormit, dar se va trezi cu siguranta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mitzu....ca bine zici cu acel Calgel....incearca Dentinox gel..e ceva mai eficient.....ceva.....

 

Tudor are toti incisivii si caninii?Ca si lui David se pare ca-i ies masele dar nu are inca ceilalti dinti care ar fi trebuit sa apara pana acum teoretic.

 

Simona si David Mario

 

http://community.webshots.com/user/simonarida

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Am ajuns si noi...am fost la nepotel,a facut si el o luna,mancala-r mama pe el de mic si frumos[bis].

 

Andruska,super tort,nu era pacat sa-l lasi la cofetarie[;)]...sa-ti pup blondul[pup],ca mor de el cu butonul ala de nas[olala].

...asa te vreau...vesela si plina de viata.

 

Liliana,toate florile din lume pentru tine si mii de pupici[flo],[pup]

 

Sabina are nevoie de ajutorul nostru ajuta aiciid="red">

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004

poze Alexia

 

"In aceeasi limba toata lumea plange,

In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, va scriu cat ma lasa Giuliaaa

Philip - [bis][flo][pup] extraordinar tortul iar Pupi si mai si, cred ca a fost o aniversare pe cinste cu tot ce era nevoie ![^]

Polux - [pup][pup][pup] iertare pt bocetele mele nefondate ...[:I]

 

Noi azi ne-am tavalit prin nisip ca facea cu nervii ca nu o duceam acolo, asa ca s-a facut precum un purcel, imi pare rau ca nu am avut aparatul foto. Repetam maine [:-)))]

 

O seara linistita, noi suntem singure, Giulia trage de tastatura si maraieeee.

 

Pupici !

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-am sa uit niciodata cat m-ati incurajat voi de prima aniversare a lui pupi.

daria, imi pare bine ca ti-ai mai revenit. si mie mesajul lilianei m-a trezit ca un sut in fund bine meritat [pup]liliana

restul gagicilor unde sunt?

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Noi cu intarziere, ca am avut o zi naspa de tot la scarbici (vorba Adinei), iar in aceasta seara Stefi a avut chef de joaca si a adormit abia pe la 10:30 (ea de obicei la 9 doarme).

 

Andreea, foarte fain tortul, mai ales ca eu chiar azi am vazut ceva din Madagascar cu finul meu de 8 ani si am recunoscut personajele. Foarte reusite pozele si sa inteleg ca i-ati facut cadoul perfect din moment ce a ales cheile de la masina [:D]?

 

Daria draga, noi am pus de o saptamana si peria de unghii in functiune pentru ca, acum, momentul ei favorit al zilei este cel in care se apuca sa scurmene pamantul. Noroc cu baia din fiecare seara.

 

Liliana, ai dreptate, multumim frumos ca ne-ai adus aminte [flo]

 

V-am citit toata ziua, dar bine inteles ca nu mai tin minte mai nimic. Oricum pupam intreaga gasca si sunt prin zona ca iar am de lucru [xx(]

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefi mica-mica si Stefi - mica

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, multumesc de raspunsuri!

 

dupa o zi de uite febra nu e febra (cu maxim de 39 rectal:(( ), am reusit sa chem dok si sa traga i cincluzie...masele!! si ceva inflamatie usoara la o amigdala. cica trece...candva. sper repede, ca eu deja nu mai pot. si cald, si marait si...halal vacanta:((

 

am citit si eu pe diagonala...ri rapund Dariei: stai linistita ca al meu, desi mai mic cu cateva zile decat Giulia nu face nimic. nu vb, nu crea la olita...e un aaan, eeei si cam atat. la 6 luni manca singur din beberin, acum las' ca tine mama...ca el e obo:). totusi a inceput sa faca 2-3 pasi singur si poc in fund. cam asta e evolutia in mare. sanatos sa fie..ca nu ma mai plang:))

 

sunt pe aici...incerc sa tin pasul cu voi ca pe vremuri..dar e greu:)

 

schimbul 3, 'neatza! sunt aici:P

 

Maria si BB Luca (26.08.2004)

POZ(n)E

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...