Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (16)


rrox3

Recommended Posts

loreen,in primul rand iti mai spun odata sa-ti traiasca fetita,acum am vazut si eu pozele de la botez;ce cuminte a stat!In al doilea rand,si noi cautam scaune,atat de masa(care va fi mai curand),cat si de masina(dupa ce nu va mai incapea in scoica;sper ca nu asa curand[:D]),si-ti spun cam ce-am aflat.Tu esti interesata neaparat de un anume model(Campione) sau de o anume suma?

adriana,cred ca e normal sa mai incetineasca pasul si uriasii nostri,dar sincer nu stiu cu cat...Stiam ca in a 4-a luna cresterea normala e cam 500g/luna,dar atat timp cat ai nostri si-au dublat greutatea de la nastere cu mult inainte de 5 luni,cum e "normal",nu stiu cum sa mai socotesc[:D]

150 abdomene???Mamma mia,ce tare esti,eu nu pot nici 20/zi,cred ca mi s-ar face abdomenul de otel[cool]

Marox,pana la un an?Oaaaa[q],sper sa n-am "norocul"ala;si pana la 3 luni si tot mi-a ajuns,vad ca de vreo trei zile sta cumintel(asta insemnand ca s-au scurtat perioadele de urlete,dar nu s-au si rarit),in schimb sta din ce in ce mai mult de vorba cu jucariile,mai apuc si eu sa beau o apa,sa ma duc la toaleta,ca pana acum stateam abtibild pe el.Nu ma plang,ca sunt topita dupa el si,slava Domnului,am ajutor la toate treburile casnice imaginabile,doar mi se rupea inima cand il vedeam in suferinta(si vezica atunci cand nu ma lasa la WC[:D]).

gabrianah,mersi,mi-ai dat niste idei de dvd,eu "Terminal"nu l-am vazut si am chef de o comedie.

ana71,imi pare rau sa aud ca sotul tau are asemenea probleme.Si sora mea sufera din cand in cand cate o colica renala pe care i-o trateaza sor-sa acasa,cu perfuzii,injectii,tot tacamul,si o scol din pat intr-o zi-doua.Urasc can trebuie sa-i pun perfuzii,caci la rude sunt implicata emotional in alt mod si,ca atunci cand vrei sa iasa totul perfect,se sparge vena sau mai stiu eu ce(are si niste vase extrem de fragile[bang]),dar e cuminte si stiu ca ii fac bine.Decat sa stea in spital,mai bine vine spitalul acasa[:D]

Ideea cu hipotermia e logica,desi paracetamolul mai mult de un grad nu scade temperatura practic,dar are sens ce ti-a spus.Am vazut insa ca tot pediatrii recomandau doze preventive;ce sa mai crezi?

Cu diversificarea,gand la gand cu bucurie,si eu tot pe la 5,5 luni ma gandeam;acum sa vedem ce-o vrea D-zeu si cat lapte imi mai da,deocamdata suntem ok.

 

 

 

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineatza!

Intru pe fuga pt.ca o sa plec din nou la proba cu rochia in Mannheim.E ultima proba si -am scapat!

Gabrianah,

ma bucur ca esti mai bine draga mea.Si eu am vazut "My big fat Greek wedding"acu' tzshpe ani(cand a parut la cinema)si m-am distrat copios cu fetele.Dar nu strica sa- revad inainte de nunta[il].Multam de idee.Cu filmele eu sunt innebunita(le mananc pe paine,iar inainte in Cta mergeam de 2-3 ori pe sapt.la cinema)."The Terminal" e un film super fain desi a starnit cam multe critici.Eu, sincer, mai mult m-am intristat la filmu'asta decat am ras...E uneori cam de neinteles povestea(adica sunt faze care in sec.XXI nu prea-si au locul-de aici si criticile pe marginea scenariului-,nu m-apuc sa stric farmecul pt cine nu l-a vazut).Dar Tom Hanks e ca intotdeauna,de 5 stele!

Deci ,mamacita,go for it!

Noi Din pacate nu mergem la cinema pt ca aici filmele sunt dublate si mi-e groaza de germana[bang].Insa mai luam dvd uri sau downloadam.De ex,ieri chiar i-am zis sotzului ca vreau film si am tras"The Butterfly Effect".Din cate stiu e tare filmul,abia astept azi sa-l vad si apoi va zic daca merita.

Daca vreti un motor bun de cautari(plus cotari ale filmelor,summary plots,etc)eu folosesc www.imdb.com (industry movie database)

Bubu s-a trezit si la 3 azi-noapte ce n-a mai facut-o de o luna.E cam marait dar sper sa nu-mi faca figuri si pe la proba.

Pup,zi buna si ne mai vorbim!

 

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de divrsificare,azi o sa incercam din nou cu fulgii de orez.Sa ne tineti pumnii!

Daca nu -i vrea iarasi vom incepe cu morcovetzi.Vom testa,mai bine spus.

[pup]

 

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am reusit sa-l adorm putin.Nu-l tine mult,iar seara cade frant.

zuz,mersi ptr.info si tinem pumnii la orez![majoreta]

loreen,au campione pe bebelusul.ro(dar taman ce au intrat in vacanta pana pe 16 aug)si pe buburuza,magazinul forumului,unde este cel mai mic pret dar...nu-l au in stoc.Totusi contacteaza-i si vezi care-i treaba,s-ar putea sa aduca repede ori la comanda ferma.Succes!

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexutu se vede ca e baietelul mamei cel mult iubit si alintat.De vreo 5 zile nu mai adoarme ziua decat cu mana mea la nasucul lui,sa-mi simta mirosul,ori invelit cu camasa mea de alaptat,cea pe care o stie de la nastere(am doua identice,le am de la bebelusul).I se lumineaza fata cand ma vede cu camasa roz in mana si o asez pe el[:D]Si mie ce rau imi pareeee[:D]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, buna

noi am ajuns cu bine, Bia creste pe zi ce trece s-a mai ingrasat[:D], am inceput cu marut si vad ca-i place, acum mancam mar, banana, portocala, cu biscuiti fara gluten- delicios[pofta]

mi-am comandat rochia de mireasa, iar totul pt Botezul de maine e aproape gata, oricum nu prea mi-am vazut capul de treburi,

pe 24 am fost la intalnire cu alte 3 fete de pe dc(a scris Iren la generale),

luni plecam la mare dupa Baita de Mir, as ca voi mai scrie cand ajung in Belgia,

mi-e dor de voi si va pupik dulce deulce dulce- cu virgula intre ele

 

zuzule de data asta iti trimit PM promit

dana, debia astept sa ne auzim si sa mai depanam

ana, voi ce mai faceti?, deabia astept sa vorbesc si cu tine

 

[pup] multi multi multi

 

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, multa sanatate sotului tau! Referitor la intrebarea ta, intre copiii mei e mai mica diferenta, Alex cred ca n-a inteles el prea bine ce-i cu Julia. Pe timpul sarcinii facusem noi niste incercari anemice sa-i explicam ce si cum, nu parea interesat si l-am lasat in pace. Surpriza a venit la maternitate, de cum a vazut-o pe Julia s-a aratat interesat, voia s-o mingiie. Acasa vrea sa ne ajute, o sterge la gura cind maninca, isi baga si el minutele in cadita, vrea sa-i dea biberonul. Ma rog, toate astea la trecut, e plecat de o luna in Ro si se intoarce peste o luna, mi-e putin teama de cum va reactiona, sa nu fie gelos retroactiv.

 

An-k, vacanta placuta in Ro! Cum a fost pe drum? Cit a durat calatoria?

 

Mamacita, n-am vrut sa-ti distrug moralul, intentia era sa ti-l ridic![;)]

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GABRIANAH multa,multa sanatate! Sa te faci bine repede!Zici ca-i fain Terminal? Tocmai am facut comanda si abia asteptam sa-l vedem!

ANA 71 sanatate sotului!

ZUZUNAKI Butterfly effect e un film reusit.Mi-a placut tare mult.

AN-K botez reusit va dorim,vacanta placuta in RO si asteptam poze.

[cool[bis][bis][bis] MAMACITA pentru Alexutu' ce rade-n hohote!

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...