Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (16)


rrox3

Recommended Posts

ariadnabr id="blue">multumim de informatii. deci informatiile cu miscarile sunt pt luna 5-a ai cele cu papa si kk pt luna 4-a?

De unde le ai? Cine sunt autorii (doar de curiozitate).

 

mamacita id="blue">tu nu esti suparata nu? Ne mai scri cate ceva, te rugam! Cum a dormit Alexutu azi noapte?

 

Gata am fugit. Mergem la vaccinul anti TBC[bang]

 

Eu si Raducu (22.04.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

zuzunaki,ligia,andira,multumesc.

Cred ca n-are sens sa mai pomenim de aceasta cearta[blabla],caci,daca mai intoarcem mult pe toate fetele cele scrise de ariadna si de mine,cu pareri pro si contra,chiar ajungem la un conflict[box][duel].Ne-am spus amandoua punctele de vedere,ne-am tras amandoua concluziile functie de personalitatea si cultura proprii si,ca intotdeauna in viata,probabil adevarul e undeva la mijloc,adica ori am gresit amandoua,ori avem amandoua dreptate[:D]

Alexutu a dormit bine,dar s-a trezit la 5:30 dimineata[bang](demult nu s-a mai trezit inainte de 7),asa ca acum suntem dereglati cu tot programul.Nu mai pun la socoteala ca stam in casa[bang],caci la ora 9,cand ieseam de obicei,erau deja 32 grade[bang]si n-am indraznit sa-l scot pe canicula asta.Riscam sa se deshidrateze instant...Cumnatul meu este pilot si ei beneficiaza de altfel de prognoze decat cele televizate si mi-a spus ca astazi s-au anuntat pana la 38 grade.Bineinteles ca oficial nu se afla,pentru ca asta ar obliga patronii si angajatorii la anumite masuri de protectie si deh...

 

Nu sunt suparata,mai ales ca,v-am spus,in general sunt foarte echilibrata,dar de dimineata n-am putut intra,nu stiu de ce abia mi se tara internetul,asa ca n-am reusit sa deschid dc.

Acum,ca am intrat,am vazut si pozicile cu Cezarica,din ce in ce mai voinic si mai frumos;bravo pentru rostogoliri.Noi mai asteptam[copil].

gabrianah,amoxicilina trece in lapte 4%,deci o cantitate destul de mica si inofensiva,dar daca totusi intr-adevar ii produce diaree lui bb,ori intrerupi o vreme alaptarea(si te mulgi+formula),ori cere sa ti se schimbe antibioticul.

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor,nu va mai suparati!E clar ca toate suntem tensionate,cu toate astea ,cel putin asa simt eu,DC este o refulare placuta,cu oameni ffff faini si "calzi".

rrox3,mamacita multumesc de sfaturi.Din pacate,ieri nu am reusit sa intru pe forum si abia azi am vzt mesajele. Febra nu a avut fff mare,doar 38,3.Stiam ca alcocalminul e bun,ca doza soc,la adulti.Dar n-am stiut ca-i aplicabil si la bebei.O sa folosesc pe viitor,desi sper sa nu mai fie nevoie.

alessia felicitari! Deja in popou?! Bravo!

Si Brien se invarte de pe spare pe burta ,deja face asta de 2 saptamani,numai ca, vazand ca-i ramane manuta dedesupt,am crezut ca e o pseudorostogolire si nu se pune.Prin urmare,pot spune si eu ca s-a [copil]?

Raluk [cheers]

Unde trebuie sa apara Merlin ala? Nici vorba de asa ceva la logarea mea.[q]

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte trista[q],tocmai am aflat de niste amici care locuiesc in Tenerife ca s-au despartit.Nu-mi vine sa cred;cu trei copii splendizi,la diferente de 1 an si ceva intre ei,iar ei niste persoane extrem de agreabile ca si prezenta.Noi ne-am cunoscut in Tenerife,unde ne-am facut luna de miere,ea fiind romanca si el spaniol.Chiar ne visam cu o familie fericita si numeroasa ca a lor.Nu stiu care sunt motivele,nu pot sa intreb asa ceva pentru ca e o problema foarte delicata si care ii priveste personal,dar nu pot sa inteleg si sa concep.[alcool]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai! Ai mare dreptate mamacita! E ingrozitor de trist cand se intampla asa ceva! Si parca,mai nou,numai de astea aud!Si mi-e o groaza sa nu fie un flagel care sa cuprinda din ce in ce mai multi oameni! Si eu ma visez f fericita,multumita si indragostita de Mircea pana la final,numai ca traiesc si cu groaza unei alte cai.[:0]

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

Ma bubur ca va gasesc intr-o stare mai buna de spirit decat aseara

[flo]

 

Am reusit sa pun pozici noi din gradina si nu numai(album0-iulie,haus&garten).

Ariadna,

ma bucur ca ne -ai dat din nou info.Mai asteptam cu nerbadare si pt.4 luni![pup]O sa fiu mai atenta desigur.

andira,

multam de grija.Si eu vreau sa ma zbantui la nunta(desi nu sunt mare dansatoare)asa ca o sa casc bine ochii[wow]

ocrainic,cum sa nu ne fie dor de voi???eu ii dau milumil lui Alex si e ok.

mamacita,

trist cand auzi faze d egenul asta.Si eu imi mai fac uneori scenarii sinistre(si incerc sa le alung cat pot de repede din minte),pt ca asa cum zicea si dariaevelin,la fel si eu -nu-mi imaginez viata alaturi de altcineva in afara de sotzul si bebelul meu.

ligia,

chiar nu-mi apare Merlin.poate ca scriu din firefox si de-aia...

Despre bebelu meu(ca vad ca mai toate va laudati,de ce n-am face-o si noi[:D]):

-apuca singur jucariile agatate si cand sta intins se intoarce de pe-o parte pe alta cautandu-le si apucandu-le singur;

-pe burtica nu-i place f mult ,dar cand sta,de obicei se sprijina pe brate si incearca sa se ridice dar nu-i iese si ma cearta ca nu-l ajut[il];

-de rostogolit,am zis,ne-am apucat si noi de cateva zile de sportul asta;

-"vorbeste" si uneori face "brmmm...brmmm"exact ca masinile de F1(am zic ca pilot il fac,alonso nr.2[il])(apropo,rrox,sa te zgandar putzin[:D],saptamana trecuta cand ma intorceam din Mannheim de la proba rochiei,am dat o fuga si pana la Hockenheim si am zarit putzin ringul si pregatirile[:D].la anu'vreau sa merg neaparat la cursa)

Pai cam astea ar fi despre bebelu meu.Cand imi mai amintesc va mai zic.

Am plecat ca el e cu matusa(sta pana marti la noi)si incet incet trebuie sa-i pregatesc papica

 

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamacita, imi pare rau, stiu cum e, iti zguduie toata increderea pe care o ai in familia ta, in prieteni, in trainicia relatiilor la modul general.

Probabil insa ca ceva intotdeauna mocneste, si din afara nu vezi tot timpul partea mai putin placuta.

Nu te mai gandi la ei, incearca sa te gandesti la viata ta implinita, la sotul care te iubeste si mai ales uita-te la Alex, care sunt sigura ca reprezinta tot ce e mai drag pt tine, minunea ta, asa cum sunt copiii pt fiecare dintre noi.

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mi-am adus aminte: azi am pus mana pe un catalog de la mothercare.com (poate voi ati auzit de ei, eu nu-i stiam) si... m-am topit!!

Am gasit niste jucarii suuuper, accesorii frumoase, patuturi etc de m-au facut sa visez cu ochii deschisi [:D]

 

Ia uitati-va aici ce haioasa e chestia asta, chiar ma intreb daca gasim si la noi asa ceva.

http://www.mothercare.com/invt/lw4302&bklist=icat,5,shop,shotoysgifts,toybabytoys,babmatsgyms

Imaginea e cam neclara, in catalog arata bestial.

 

Sa vedeti hainute de gravida, mi-au ramas ochii la ele...[:I]

 

Mothercare se pare ca livreaza si international, dar nu vreau sa ma gandesc la preturi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamacitaid="red"> trista coincidenta....astazi la ora 10 au depus cerere de divort cei mai buni prieteni ai nostri.....sunt la fel de trista pentru ei....alaltaieri eram la plimbare cu ei si azi e gata.....absolut trist si infiorator....

 

eu nu imi inchipui viata fara sot si nu vreau sa o fac....avand in vedere ca ne stim din liceu....si am avut si avem parte de o dragoste superba.....[cina2]...gata cu laudele....

 

La noi e o super caldura si nu stim cum sa mai stam..........uffffffffff....

 

ralu si nicola mica(26.03.2005)

www.rraluca.photosite.com/nicolaadriana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...