Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (67)


Recommended Posts

Timea, felicitari pentru permis si pentru nasa ta. Sa aiba o sarcina usoara.

 

A venit si la noi ieri pediatra. Bebelina e bine, are 79 cm (o sa fie foarte inalta daca continua asa) si 9,5kg. De mancat nu mai trebuie sa mai adaugam nimic nou in alimentatie.

 

Mihaela, distractie placuta in Spania. Mersic pentru agentie, eu eram interesata.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neata!

 

Eu astept sa se trezeasca si poate mai reusim si noi sa iesim in parc pe langa casa.

Pana atunci...DC cat se mai poate ca iar am ramas in urma.

Ziua e foarte cald in camera cu calculatorul si nu stau mai deloc pe aici...ne refugiem amandoua in sufragerie, la aer conditionta. Noi suntem tot mai convinsi ca in curand sa punem AC si in camera in care dormim pt ca e infernal de cald.

Ieri Alexia a facut vreo 4 pasi singurica...dar tot ii e frica. data a facut 2 pasi in bucatarie dupa ce i-am dat eu drumul sa vad ce face. Apoi era in sufragerie si luase carcasa de la un dvd in maini si avea impresia ca se tine de ceva. Dateva secunde a realizat ca sta singura si s-a dus cu dvd-ul in mana sa se prinda de masuta...pana la masuta a facut vreo 2-3 pasi.dar la dvd tot nu i-a dat drumul.

Ea poate sa mearga singar ii e frica, iar daca ii dau drumul de la maini se pune in fundulet si nu mai vrea sa se ridice.

 

Mada, bine ai revenit si felicitari pt turta!

Ilinca deja merge singurica? Wow...cred ca e cel mai mic plimbaret de pe aici. Mai era Giulia annei33 care mergea parca, nu?

Apropo, in ce consta turta? Se dau cadouri nasilor, cand se rupe turta?

 

Aissa, ma asteptam sa aud numai lucruri bune la cat de mult de preocupa cresterea Alexandrei. Cu siguranta esti cea mai buna mamica pt ea!

 

Lilia, sa nu fie enterocolita. Totusi evita sa-i dai iauuri cu fructe de la Danone si Danonino.

 

Mina, cica o sa avem copii norocosi?...hihihi. Chiar ca trebuia pozata fata lu tati!

Mama denaturata sunt si eu c-o las pe gresie fara restrictie...asa ca suntem mai multe se pare! Vai de noi!

 

Andreea, LA MULTI ANI inca o data si daca iti mai doresti un bb2, sa vina atunci cand simtiti amandoi ca trebuie!

Cat despre cadoul Nathaliei...super idee...iar tu ai super rabdare!

 

Timea, sa vezi ce bine e independenta...hihihi...asta daca ai si masina ta (cred ca ai totusi). Felicitari pt permis!

 

Ellen, lasa sa fie inalta...sa aiba cracii lungi sa moara baietii dupa ea...hihihi.

 

Angela, cand se stabileste ne bagam si noi la o plimbareala.

 

Va pup!

 

 

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 11 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de nisip ... al meu a luat fro 2 guri de nisip la mare dupa care nu i-a mai trebuit. Acum ... mai depinde si de copil ca cel mare cind era mai mic insista cu nisipul chiar daca nu-i placea.

 

Aseara al meu a avut ora de gimnastica, cum il puneam cu capul jos cum se ridica, se agata cu miinile de pat si hop aproape ca-si dadea drumul pe partea cealalta (noi nu am lasat inca patul jos) ... asa a facut o ora de la 10.00 la 11.00 pina cind am coborit patul. Ieri dormise si doar o ora asa ca era rupt azi dimineata a dormit pina la 9.30 .. ca niciodata.

 

Noi plecam la munte in we asa ca sunt calare pe bagaje.

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Sunt super fericita ca am luat examenul[bis],gata acum ma pot ocupa in liniste de gandacel!

Va multumesc la toate de urari si sustineri[pup] multi cu dragoste!

Ieri puiul meu a plans asa de tare ca era sa plec la spital cu el,l-au inebunit dintii,cred ca ii mai iese unul[bang]...el care nu plange niciodata,ma refer la lacrimi,ca maraituri mai avem,acum a plans de se sufoca si se stragea, de la 8 la 9,30 aseara...i-am dat cu de toate si nimic,pana la urma a adormit de atata plans[bang],groaznic a fost...sper sa-i iasa si urmatorul,dar daca asa face la fiecare si inebunesc de mila ,ca suntem tare neajutorati cand sufera puiutii astia mici si noi, nu avem cum sa-i ajutam[bang][bang][bang].

Felicitari si celorlalte fete pt dintisorii puiutilor si pt primii pasi facuti(am citi cate putin si din urma,ca voi aveti o viteza[bang]).

Gata va pup,si numai bine tuturor,fuga sa fac papa gandacelului![:D]

 

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)

http://community.webshots.com/user/crismir100

http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISMIR, felicitari si [pup] micutului sa ii iasa mai repede dintisorii.

 

Offf, ca rau mai este cu dintii astia. Si Alexuta mea are gingiile de sus foarte umflate si este foarte agitata noaptea. Sper sa ii iasa mai repede ca imi este asa mila de ea de numai pot.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ELLEN si MCM,[pup] si la puiutii vostrii!

Cristina te sun azi,iesim pe undeva?....hai ca ma plictisesc acum in casa,daca nu mai am de invatat[:D]...am o idee geniala...stai sa vezi...te sun!!!!!!![:D]

 

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)

http://community.webshots.com/user/crismir100

http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...