Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (6)


Recommended Posts

pisoiid="red">, eu am cerut-o pe bebelina, pentru ca altfel cred ca ar fi pastrat-o la salonul de nou-nascuti. Au patuturi pentru copilasi, daca vrei sa vezi cum arata uite-te in pozele Carinei mele.

 

Cred ca halatele sunt verzi, dar pe cuvantul meu daca stiu care e semnificatia culorilor astora !! Stiu ca asistentele au halate (sau bluze??) visinii, iar infirmierele - albe. Asa tin eu minte.

 

Numai bine,

 

Chris si Carina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Chris si Alice,

Merci frumos de raspuns, cred ca o sa ma simt mai bine daca il am pe bebe langa mine, e bine de stiut ca se poate.

Chris, am vazut pozele, arata super salonul, super jaluzele si patutul lui bebit.

Super frumosi bebelinii vostri, sa va traiasca si sa va bucurati de ei![flo][:)]

In ceea ce priveste halatele, intrebam pentru ca m-as simti mai bine daca halatele ar fi de alta culoare decat alb. Asa ca ma simt mai bine sa aflu ca nu sunt albe. De, piticei pe creieras.[:I]

Pupici [pup] si merci inca odata.

Anda si bebe Mark 27+

 

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Pozici:

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Adrianaid="blue">, ex. de secretie sigur ca se poate face,oricand. Insa cu cat sarcina inainteaza, secretia devine mai abundenta si e normal sa fie asa. Dar daca are culoare sau miros suspecte...fuguta la doctor!

 

Eu sunt in sapt.35, iar in scurt timp o sa merg la Nayel sa stabilim data cezarienei. Si as vrea si eu sa stiu tarife, va rog foarte mult sa-mi trimite-ti un PM daca stiti!!!!Am inteles ca la el conteaza mai putin, dar totusi...vreau sa fie bine si multumit.

 

Si mai am niste intrebari: daca cezariana e programata, cum fac,dau banii inainte tuturor (doctorului, anestezistului, etc) sau....aveti sugestii? Experiente?

 

Mersi anticipat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! multumim de felicitari! gata.....sunt mamica!

am nascut pe 29 septembrie seara la 8 prin cezariana,cu rahianestezie, pe Andrei, 3900g si 52cm. am stat apoi la salonul 14.

totul a decurs foarte bine cu mine , am fost foarte multumita, dar pentru copil a fost un dezastru, asistentele si dr. de copii sunt execrabile, inclusiv dr. ancar de care am fost profund dezamagita!

bebe al meu s-a nascut cu un cafalhematom, adica un ditamai cucuiul in crestetul capului, datorita manevrelor obstetricale, care se va resorbi in circa 2 luni fara tratament. chestia a fost ca mie nu mi-a zis nimeni si cand mi l-au adus in seara aia dupa ce am nascut, am vazut ca era copilul perfect si a doua zi dimineata cand mi l-au adus in salon, avea ditamai umflatura la caput. bineinteles ca nu mi-a explicat nimeni nimic si eram in pragul disperarii. mi-a luat cateva zile sa inteleg si sa ma linistesc.

copilul mi-a fost adus in salon a doua zi dimineata mi l-au pus in brate si ....gata! habar nu aveam ce sa fac cu el.....am cotizat la greu la asistentele de la copii si degeaba, laptele mi-a venit mai tarziu, si copilul a primit lapte pref completare, si trebuia sa merg sa ma rog de asistente sa-i dea lapticul.....si cu greu se deplasau. cred ca daca mai stateam o noapte sigur ma luam cu ele de par! baita ii faceau o zi da o zi nu, in saloane era cam frig pentru copii si nu vroiau sa dea drumu la AC, pe dr, ancar am vazut-o seara cand am nascut, cand am si cotizat corespunzator, si apoi a mai aparut in ziua in care am plecat acasa! si cel mai tare m-am suparat ca nu mi-a zis de hematomul ala nimic!

eu m-am refacut foarte repede, mi-a scos dr. si firul, si ma simt foarte bine. intr-un fel a fost mai bine ca am nascut prin cezariana, ca la urletele pe care le-am auzit pe acolo pe la sala de nasteri, nu stiu cum iesea pana la urma! cu lapticul stau cam prost, urmare si a faptului ca o saptamana de zile am plans non stop si nici nu prea am mancat, ca eram ingrozita ca are ceva copilul si pana m-am linistit, a fost mai greu, am avut si o eruptie cutanata, cica pe sistem nervos, va dat seama ce a fost in sufletul meu! acuma, sa dea dumnezeu sa fie bine si sa vad eu ca se retrage umflatura aia din capul copilului

va tot auzeam Crinuta, ca lui rayan ii curg ochisorii, vad ca si lui Andrei ii curge un ochisor, ne-a dat niste picaturi dr, maxitrol, si cica daca nu ii trece sa mergem la oftalmolog cu el sa nu aiba canalul lacrimal infundat!

mai scriu fetelor, dar cand mai am timp, ca n-am pe nimeni ajutor, si tati e la serviciu pana pe la 5 zilnic, asa ca sunt doar eu cu bebe si timp nu prea am!

va pupic pe toate! si multa sanatate si la mamici si mai ales la puisorii nostri!

mary si bebe Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MARYid="red">, felicitari pt. baietel!!! Sa-ti traiasca si sa se faca repede bine!

 

Ingrozitor....eu credeam ca totul merge ca pe roate in spitalul acela...Nu stiam ca dr.Ancar e chiar asa...E singura? At.cine e madam Sicoe? Si nu te supara cat te intreb, si euurmeaza sa fac cezariana cu Nayel, curand. Hematomul a fost din cauza manevreleor lui? Ma cam trece frica...

 

Multa sanatate, tie si baietelului!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mei fetelor, nu va ingrijorati !Eu nuna continui sa cred ca Nayel este un supermedic, poate oleaca aiurit, asa, cam cu capu-n nori, dar e profesionist !

Mary, si pe baietelul meu il cheama tot Andrei si a venit pe lume prin cezariana cu dr.Nayel anul trecut in august si tot asa era, cu o mare gilma in crestet, de mi s-a oprit inima cind l-am vazut ! Cind mi l-au aratat pe masa de operatie nu am observat nimik, bine, eram si speriata si cu inima cit un purice sa fie totul bine ... dar dupa ce am iesit din reanimare si am fost dusa la salon - hehehe, tot 14 !! - si mi-au adus copilul. m-am inverzit cind i-am vazut cucuiul ala mare in cap ! Doctorita, tot Ancar pe care eu personal nu am vazut-o neam la fata, a venit cealalta, Sicoe parca o chema, mi-a explicat ca hematomul cu pricina se va reabsorbi singur in timp, doar sa ii dau cu lioton o data pe zi !

Si sa stii ca baietelul meu a crescut frumos si umflatura nu se mai vede demult, nici nu a ramas vreun semn de la ea ! Asa ca stai linistita ... si mai cred ca nu a fost vorba de manevre obstreticale, asa zic eu ! Sa iti traiasca Andreiul mic si sa il vezi crescind mare si sanatos si voios !

Pupici si multa sanatate tuturor ![flo]

 

Alice si[copil] Andrei Florin (12.08.2004)

Gizmo pina la un an

Gizmo dupa aniversarea de un an

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alice, hai ca imi vine sa te pup nu lata!

in sfarsit am gasit pe cineva care a mai trecut prin asta!si zici ca a fost ok? doamne ajuta sa ne treaca si noua cat mai repede. ca pana nu vad ca ii trece nu pot sa ma linistesc!

iti mulumesc din suflet de incurajari, nici nu stii ce mult conteaza pentru mine!

fewtelor, linistiti-va! de dr. nayel am fost foarte mutumita! totul a fost perfect din partea lui! nu stiu daca el are vreo vina la faza cu manevrele care au cauzat hematomul la copil.....

mary si bebe andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryid="red">, in primul rand FELICITARI!!!!!! Sa iti traiasca minunea!

 

Imi pare rau de experienta ta cu asistentele si cu Ancar. Nici mie nu mi-au placut, dar eu nu am cotizat nimic, uite asa!!!!! Nu am vrut!

Secretia a luat-o din spital, deoarece si alti bebei s-au ales cu acel stafilococ.

Rayan nu a avut acel hematom, slava Domnului, si nu cred ca are vreo legatura cu cezariana.

Intreab-o pe Crissi, ea stie mai bine.

 

De ce ai facut cezariana? Asa ai vrut sau nu a mers natural?

 

Noi mergem sa facem IDR, deoarece mai mult ca sigur ca vaccinul BCG nu a prins( asta daca a fost facut).

Apropos de Ancar, nici macar nu mi-a spus daca i-a facut sau nu vaccinul.

Nu ma convinge faptul ca apara ca fiind facut, atata vreme cat eu nu am vazut nici cel mai mic semn.

Am mari semne de intrebare legate de aceasta problema.

 

Spitalul cum ti s-a parut?

 

Nayel e super, asa e!

 

Poze cand pui?

 

Chrisid="red">, tot in 14 am fost si eu, si din cate stiu si Anca Mihaela.

E cel mai bun salon, iar Nayel da indicatii clare pt ca pacientele lui sa fie mutate acolo.

In cazul meu, i-a spus asistentei sefa sa ma muta in ziua operatiei, iar cand am intrebat-o mirata de ce nu a doua zi, mi-a raspuns ca asa a spus Nayel, ca altfel nu mai " prindeam" salonul.]

 

Maryid="red">, ce zici de paturile din sala postoperatorie? Sau de cele din salon?

Nu discuta cu nici o alta maternitate din Bucuresti, si cand te gandesti ca stai pe gratis daca ai asigurare....

 

pupici

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...