Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (6)


Recommended Posts

Da, m-am mai interesat si eu de cefalhematom si intr-adevar, nu ar trebui sa existe probleme, se resoarbe ca orice alt hematom....Deci curaj, Maryid="red">,o sa fie bine...

 

Fetelor, am postat mai devreme un mesaj in care va rugam frumos sa-mi spuneti si mie tarife pt cezariana cu Nayel..Va rog, probabil ca o sa o fac in 4 sapt (da, am inteles, nimic pt madam Ancar[haibat])

 

Mersi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mary, ma bucur ca te-ai linistit ! Ai rabdare, ca e mai de lunga durata pina trece umflatura ! Oricum capul bebelusului se modeleaza in timp, asa ca dupa cum spuneam nu iti face probleme !

Iti doresc numai bine si pupici tuturor "nayelistelor" de pe aici ! Chiar ma gindesc sa ii fac si io o vizita bunului doctor, sa il vada pe cel mic, ca e si reusita lui intr-un fel, nu ?

Mirabilis, ti-am trimis PM !

Va doresc o zi buna ![flo]

 

Alice si[copil] Andrei Florin (12.08.2004)

Gizmo pina la un an

Gizmo dupa aniversarea de un an

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor va rog nu ma speriati ca eu am decis sa merg la nayel si am ales acest spital, dupa ce am braburit pe site-ul asta de mi-au iesit ochii din cap. am costatat ca este singurul spital despre care am citit numai de bine si la fel am citit si despre medicii de aici. iar acum spuneti ca de fapt nu e chiar asa? mai ales ca eu sunt inca la inceput si mai am mult pana nasc si chiar n-as vrea sa-mi schimb doctorul, pentru ca nayel mi s-a parut super.

sper ca a fost doar o intamplare nefericita pe care a patit-o maryid="red">

mai ales ca mai cunosc pe cineva care a nascut la acest spital tot cu nayel...

 

pupici

 

Anamaria 15+ si bamboocel cel voinicel

Pispirica's album

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aliceid="red">, ce idee buna!!!

 

Eu trec aproape in fiecare zi pe langa cabinet, si de fiecare data imi temperez elanul de a intra cu Carina, gandindu-ma ca numai de "vizionat" plodul meu n-ar avea chef Nayel. Dar daca ne-am strange mai multe....

...Ar fi o ocazie tare buna sa va cunosc... Si recunosc ca tare mi-ar placea...

 

Daca vreti sa mergem mai multe la dl. doctor, eu sunt PENTRU !!!

 

Pupicei,

 

Chris si Carina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, in primul rand multumesc mult de tot de incurajari! va pup pe toate!

noi ne-am continuat aventurile, avem probleme cu buricutul, a ramas un granulom destul de mare si ne-a trimis la dermatologie la policlinica pentru cauterizare, de unde ne-a dat trimitere la colentina la dermatologie ca cica aia se ocupa si de bebelusi. dar a zis sa mai asteptam macar o saptamana sa se vindece mai bine. am fost si la oftalmolog, ne-a schimbat tratamentul cu alte picaturi cu antibiotic, care vad ca sunt mai eficiente. ne mai ducem la control, ca exista suspiciunea ca ar avea canalul lacrimal blocat!

cu hematomul m-am mai linistit un pic, dar e foarte greu sa-ti vezi puiul ca sufera .

deci, fetelor care vreti sa nasteti cu dr. nayel, eu una am fost foarte multumita de dansul si totul a decurs perfect! conditiile din spital sunt deosebite cum spune si Crinuta! paturi moderne, noptiere noi, perdele verticale, baia pusa la punct, cu dus , curata, avea chiar si hartie igienica . personalul de la ginecologie e super ok, singura problema a fost cu domnnisoarele de la neonatologie, cine naiba le-o fi angajat, numai una si una, pline de fite si habar nu au de copii. in mai multe nopti s-a intamplat sa merg sa le solicit laptic pentru puiul meu(suplimentul ala de lapte praf) si ele dormeau de mama focului si bebelusii de la ele de acolo, cei proaspat nascuti, plangeau mititeii de ti se rupea inima, si ma uitam la ele ca nu aveau nici o treaba, parca erau surde.....

dr. ancar, e foarte draguta in aparenta, e toata numai zambet cand vorbesti cu ea, dar ce folos....daca te uiti mai atent la unghiile ei de 3 cm cu manechiura din aia smechera cu strasuri si ineluse puse in unghie, iti dai seama cum pune ea mana pe bebelusi.....ca noi avem probleme cu buricutul acum ca nu a fost bine pus clestisorul ala, probabil d-na dr. nu vroia sa-si strice manechiura!

pacat.... eu i-am spus dr. nayel parerea mea despre minunata echipa de la neonato, dar el ce poate sa faca?

cam asta e situatia asa cum am trait-o eu. si nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu cu copilul!

punem si poze....am si uitat cum se face, il astept pe sot, ca eu m-am zapacit de tot....

mary si bebe Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, in legatura cu vaccinul, eu stiu sigur ca i l-au facut pe ala BCG antituberculos, ca m-am dus cu el acolo la ele in cabinet si am vazut cum i l-au administrat in brat, dar sa stii ca nici la puiul meu nu se vede nimic, nu are nici un semn!

celalalt, antihepatita B, scrie in carnetel ca i l-au facut la nastere.

cat despre stafilococul de la ochisor, da e din maternitate, mi-a zis si dr oftalmolog. si mi-a zis sa ma spal bine, ca pot lua si eu de la bebe, ca e o forma foarte contagioasa de conjunctivita.

cezariana am facut pentru ca aveam 41 de saptamani, copilul era mare si nu prea mai era lichid, colul meu era in continuare lung si inchis si o provocare a zis dr. ca o faceam degeaba ca slabe sanse sa ma dilat cat trebuie, asa ca am ajuns la cezariana....si a fost foarte bine.

mary si bebe Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...