Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (6)


Recommended Posts

Mary, se pare ca imi calci pe urme ... sa stii ca si Andrei a avut probleme cu buricul, eu sint sigura ca din cauza acelui clestisor cu care a plecat din maternitate, ca daca nu este bine prins asa se intimpla ... si noua ne-a ramas o frumusete de granulom pe care l-am tratat la chirurgia de la alexandrescu, nu am mai asteptat defel si ne-am dus repede, ca mi-era o mare frica sa nu pateasca ceva ... nu mai zic de cite am avut de tras si cu doftorita aia idioata de acolo, mama, ziceai ca ea descoperise mersul pe jos, asa se purta, nu mai tin minte numele ei, dar m-am bucurat cind Andrei a facut pipi pe ea ! [:D][:D] Au fostnecesare vreo trei sedinte pina ce s-a rezolvat granulomul cu pricina ... bleah, ce m-am mai intristat si suparat atunci !

Bine ca a trecut si asta ...

Da, si eu m-am gindit ca poate Nayel doar de vazut copchii mici nu are chef la cabinet si mai mult de aceea am tot aminat vizita ... poate ca "in grup" ar fi mai interesant ...

 

Alice si[copil] Andrei Florin (12.08.2004)

Gizmo pina la un an

Gizmo dupa aniversarea de un an

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

neata.am fost si eu aseara la spital la control si era o agitatie....multi vizitatori,copilasi pe acolo.sunt cam suparici pt ca l-am intrebat pt prima data pe dl. doctor daca la nastere normala vreau epidurala.imi face?si daca poate asista si sotul meu.si a raspuns f repede si fara sa se gandeasca :da da.apoi zice:asta ca sa dormi tu linistita!asa ca deja mi-e frica pt ca tot am auzit ca daca nu vrea nu-ti face si gata.ce ma fac?nici nu ma pot gandi sa nasc fara anestezie.mai bine fac cezariana.voi cele care ati beneficiat de epidurala cum l-ati convins?oricum ii mai zic pana atunci dar parca prea mi s-a parut suspect de calm la raspunsuri...mai vedem.

mary-ai grija de bebic si lasa ca se rezolva toate pana la urma,ai sa vezi.

va pupacim:adriana15 si bebita 30+.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si a mai aprut o problema si la mine.mai demult am facut ex de secretie vaginala si mi s-a zis ca e totul in regula.si acum cand am repetat ex au zis ca am candida si o flora de gradul 4 drept pt care dl.dr mi-a prescris polyginax ovule si augmentin.sper sa-mi treaca dupa ce fac tratamentul asta ca altfel ma crizez toata.nu stiu ce am dar in ultimul timp sunt fff stresata ,o data la doua zile ma apuca plansul seara...problema e ca nu pot sa stau linistita acasa pt ca am de sustinut un ex ff greu pe 20 nov.(ex de rezidentiat) si nu sunt prea pregatita asa ca.....stres si iar stres!!!offf.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice, ce de coincidente!!!!

la noi vad ca buricutul are o evolutie buna, poate scapam fara alte tratamente!

ce ma ingrijoreaza e secretia la ochisor, vad ca nu i-a trecut deloc, Crinuta, tu ce tratament ii faceai lui Rayan?

Adriana eu zic sa stai linistita, daca ti-a zis ca-ti face epidurala, o sa se tina de cuvant. tu oricum sa insisti de fiecare data, sa nu uite, ca asa faceam si eu. dar oricum nu stii niciodata ce se poate intampla.....eu am ajuns la cezariana!

si eu am examen pe 20.... de grad principal! Bafta multa! o sa vezi ca bebe o sa-ti poarte noroc!

mary si bebe Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana15id="red">, tu te inscrisesei la mamici de nov-dec mai demult, nu-i asa? Si eu am terminat anul trecut, fac acum stagiatura la Gr. Alexandrescu si...incepusem sa invat pt rezidentiat, dar m-am razgandit...Pe ce dai? Pleci la Cluj? Bafta multa..Daca dai pe familie, ai sanse maricele...

 

Bafta si tie, Maryid="red">, la examen..Ce surpriza cu asternuturile din maternitate...Nu ma asteptam....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...