Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (6)


Recommended Posts

Crinuta, n am mai avut sterilet niciodata.. dar ti am spus , ptr. mine e cam singura optiune..

Oricum in conditiile in care vrei sa iei pastile , te sfatuiesc sa vezi un doctor bun , ca au o groaza de efecte aiurea.. si primul lucru e sa n ai nici un fel de probleme hormonale..

Alina, e f. adevarat ca fii miu din 4 kakarontzi face unu fleashca.. , o fi de la fructele mele care sint hrana nr. 1 ptr. mine.. faza e ca daca nu maninc fructe , sint in pericol de constipare , e ultimul lucru care mi ar trebui , avind in vedere ca abia am mai scapat de hemoroizii , care dupa nastere erau ceva de speriat..

Fetelor exista sterilete de argint.??. sint cele mai bune?? sau care sint cele mai bune..??

Cind vad discutia cu cezariana la cerere, ma apuka NEBUNIA!!!... , inseamna ca trebuia sa insist tare de tot , sau sa - l apuk de atunci, de la inceput de par..ca sa priceapa ca vrau cezariana...

eh.. pin' la urma nu prea mi pare rau ca l am luat de par , cind mi aduk aminte prin e am trecut...[:D][:D]

aa, Inca n am incercat runda a II a la cotzaiala , dar sint curioasa foc daca o sa mearga ok, sau intradevar sint fata mare iar![bis]

 

crissi

http://theo.idilis.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Crissiid="red">, esti figura mare!

In legatura cu cezariana, eu ti-am spus tot timpul parerea mea. Gata, oricum nu mai conteaza, insa, pt nasterea urmatoare "cantareste" bine situatia.

 

De pastilele Yasmin stiu din mai multe surse. Se pare ca sunt cele mai bune, tocmai pt faptul ca nu dau efecte secundare.

Probleme hormonale nu stiu sa am, am ciclu regulat.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata fetelor, cred ca am reusit cu pozele dar nu prin serverul de la Dc.

Crissi, problema grea cu constipatia, e mai mnasol decat atunci cand am nascut si de fiecare data parca imi e frica sa nu se desfaca taietura.

Celmai nasol e ca inainte sa nasc nu mancam deact fructe iar manacarea era pe planul 15, acum simt ca mor. Nu-mi vine sa mananc pentru ca bebe are inca c olici si nu cred ca pot sa-mi dau seama ce-i prieste sau nu. Mai astept vreo sapt doua pana ce-i trec si apoi incepem testele.

Adresa: http://pg.photos.yahoo.com/ph/marius_mihai/album?.dir=799c

Alina si bebe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

baicualina- mai bine imi dai PM ca nu prea imi verific mailul[hopsieu]

deci intri si tu in club nayel?

la control a fost f. bine, fii-miu e un lungan ca tati, cica il fac de 54 cm[:D], in rest e in grafice pentru varsta lui!

Dr. zice ca nasc pe 26-27 septembrie.....voua tot asa v-a zis o data fixa? si s-a nimerit?( fetele care ati nascut)ca eu chiar sunt curioasa daca o vrea bebe sa iasa fix cand zice dr.

Am atacat cu tupeu subiectul"anestezie la nastere" si a zis "da, sigur, nici o probleme, eu le fac anestezie pacientelor mele, desi epidurala e controversata..."la care eu "sa stiti ca vorbesc serios , eu nu nasc fara anestezie, si stiu eu ca nu faceti chiar la toata lumea( ca stam eu ce stiam)" ... deci am fost categorica si mi-a promis anestezie[bis] acuma... ramane de vazut.....

in rest, totul a fost Ok, la cabinet era chiar lejer fata de alta data, dupa mine mai erau doar 2 paciente( cred ca sunt doamnele in concedii).

aaaa....si mai vroiam sa va intreb ceva, in legatura cu purtatul centurii dupa nastere... voi ati purtat centura? s-a tras burtica? la cezariana e voie sa pui centura dupa? ca eu as vrea sa-mi cumpar deja una.....voi ce ziceti?

[pup]

mary 32+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

Eu ma gandesc sa imi schimb medicul si sa merg la dr. Nayel. As vrea sa nasc natural, intrebarea mea pentru voi, cele care ati nascut cu el este: sotii vostri au asistat la travaliu si la nastere? Adica au fost tot timpul cu voi? Sunt lasati sa faca asta?

Eu vreau sa fie sotul meu cu mine tot timpul, pentru ca altfel devin isterica.

As vrea sa stiu daca acest lucru e posibil, inainte de a ma programa la dr. Nayel.

Multumesc frumos de raspunsuri

Anda si bebe Mark 16+

 

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...