Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (6)


Recommended Posts

hei, dragelor!

sa vedeti ce faza am citit, sa cad pe spate: unii medici (din cei buni, of course) dupa ce "livreaza" copilul, lasa un rezident sa brodeze epiziotomia.

Vi se pare normal ?! Pai care mai e contributia domnului medic in cazul asta??

Inca o data ma bucur ca exista subiectul acesta, si ca mi se confirma inca o data Nayel este un om deosebit.

 

pisoiid="red">, ti-am trimis un link pe PM.

In ce priveste sotul - sa asiste la nastere, hai sa iti povestesc experienta mea: am ajuns in toiul noptii la spital, cu sotul si cu soacra mea. Initial, am intrat cu socrela - e mult mai descurcareata decat mine si decat sotziorul meu, si am vrut ca ea sa aiba grija de detaliile "materiale". Oricum, nu dadeau voie sa vina ambii cu mine. Pana la urma, a venit si sotul meu - nu mai stiu in ce moment, dar atunci cand a trebuit sa ma sui pe masa ca sa nasc, el a fost poftit frumos afara. Sincera sa fiu, nu m-a deranjat - desi inainte de asta nu as fi conceput sa raman singura in momentele alea. Oricum, el a asteptat in fata usii, si a venit la mine imediat ce am terminat cu nasterea si m-au mutat in pat.

 

Numai bine tuturor,

 

Chris si Carina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Da Chrisid="red"> stiu, sunt medici care vin doar le expulzie, lasandu-si pacientele cu moasele sau rezidentii.

Bineinteles ca nu mi se pare normal.

Pai eu eram cu perfuzie, incercau sa imi declanseze nasterea, evolutia era aproape nula, si cu toate astea Nayel venea la jumatate de ora, maxim o ora sa ma verifice.

Nu spun ce scandal a facut unei moase deoarece a indraznit sa ma mute in sala postoperatorie.

Nu mai zic ca dupa operatie a dat instructiuni clare sa fiu mutata seara in salonul 14 ( cel mai bun din materniate).

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

Eu azi ma duc pentru prima oara la dr. Nayel si am emotii... Ma duc la cabinet, am programare in dupa amiaza asta. Sper sa ne intelegem bine, va povestesc cand ma intorc.

CRINUTA, ca sa raspund la intrebarea ta din pagina 2, daca asista sau nu la nastere sotul este esential pentru mine, dar tu ai dreptate, pot sa dau peste un dr. prost care sa il lase sa asiste. Eu sper sa nu fie cazul, ideea este ca am o trauma foarte urata cu spitalele si din acest motiv nu concep sa raman singura in acest moment. Voi discuta azi acest aspect cu dr. Nayel si sper sa fie de acord. Le admir pe fetele care pot sa stea singure fara soti in aceste momente.

Acum trebuie sa fug, pupici [pup]

Anda si bebe Mark 18+

 

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...