Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (6)


Recommended Posts

Buna fetele,

Azi am fost la dr. Nayel, e un tip super, foarte intelegator, a fost de acord ca sotul meu sa asiste la nastere, i-am explicat si de ce si a zis ok. A zis ca singurul care il poate da pe sotul meu afara este dansul si ca nu va face acest lucru. Asa ca acum sunt linistita. Mi-a facut si control si eco. La control mi-a zis ca am colul normal si ca nu am nici o problema, spre deosebire de ceea ce zisese dr. meu la care am renuntat (bine am facut).

La eco ne-a aratat bebele, ne-a aratat ca avea gurita deschisa, ducea manuta la gurita, ne-a aratat talpa piciorului, nici un echografist la care am fost nu ne-a explicat asa. Bebe e ok, totul e bine cu el. Prin urmare ramanem la dansul si cu Dumnezeu inainte, sa speram ca va fi totul bine cu sarcina si nu voi avea probleme.

Asa ca, fetelor, va multumesc din inima la toate pentru toate informatiile pe care mi le-ati dat despre dr. Nayel, e super ca exista acest forum si ca noi putem povesti aici.

Va pupic pe toate [pup]si ma duc la culcare ca sunt super obosita.

Anda si bebe Mark 19+

 

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Da, Crinuta, mi-a placut mult. Mi s-a parut cam sobru si serios, dar foarte profesionist. M-am gandit ca fiind prima oara cand ne vedea, nu avea cum sa fie foarte comunicativ, era normal, nici nu ne cunostea.

Anda si bebe Mark 19+

 

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CINE A NASCUT NORMAL ASISTATA DE SOT CU DR. NAYEL?

quote:Initial creeata de pisoi3

Buna fetelor,Sunt o graviduta in 17 saptamani, vreau sa imi schimb medicul si sa il aleg pe dr. Nayel ca medic. Am citit pe forum subiectele despre dr. Nayel si am vazut ca sunt cateva fete ale caror soti nu au fost lasati sa asiste la nasterea normala si nici la travaliu, cu toate ca in prealabil vorbisera cu medicul.Intrebarea mea este: a nascut cineva normal, cu dr. Nayel, asistata de sot in timpul travaliului si al nasterii propriu-zise? Eu nici nu ma gandesc sa nasc fara sot, el vrea sa fie in permanenta cu mine in aceste momente, eu am o trauma referitoare la spitale si daca el nu este cu mine in momentul in care nasc panichez si nu mai pot face nimic.Din acest motiv va pun aceasta intrebare. Multumesc frumos pentru raspunsuri.Anda si bebe Mark 17+toujours optimistehttp://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png


id="quote">id="quote">
quote:Originally posted by iepuras75

Buna,Am nascut pe 1 august asistata de dr. Nayel-un super doctor si un supraom. Prezenta sotului meu la nastere nu a fost o problema, desi in timpul travaliului nu i s-a permis sa stea mereu langa mine (in general cand se verifica dilatatia). Poti avea deplina incredere in dl. doctor si spun asta mai ales ca in cele din urma am nascut normal, fara epidurala.Iti doresc o sarcina usoara si o nastere pe masura.


id="quote">id="quote">
quote:Originally posted by pisoi3

Buna Iepuras,Merci frumos de raspuns[pup], vezi ca ti-am scris si pe PM. Sa-ti traisca bebelusul si sa te bucuri de el/ea.Anda si bebe Mark 19+toujours optimistehttp://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png


id="quote">id="quote">Freia si [copil] Alexa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti place la spital de ce sa mergi la cabinetul particular?

Singurul avantaj la cabinet este ca are mai mult timp si puteti sta de vorba, ceea ce, cand este de garda nu se poate intampla.

De asemenea, mie ecograful de la spital mi s-a parut mai performant decat cel de la cabinet.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor pana la urma am ajuns si eu in tara![flo]

si am ajuns ieri la spital ca a fost de garda dnul doctor!

ma bucur ca v-am ascultat si am mers la dansul!

un om extraordinar intr-adevar!

mai avem cam 4 saptamani pana vine bebe! asa ca numai bine vine dansul din concediu!mi-a recomandat sa stau cumintica ca nu cumva sa vrea bebe sa iasa mai repede ca ce ma fac....[bang]

 

MULTUMIRI!ca mi-ati recomandat un doctor bun![grup]

ma bucur ca am devenit pacienta lui!

 

Alina

[gravi]36sapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...