Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

bine ai venit Alina! pai sa stai cumintica, ai grija! ma bucur ca esti multumita de dr.!

Crinuta si celelalte fete, va pupic! Ce fac bebeii??? Proaspetele mamici, pe unde mai sunteti? v-au acaparat bebeii cu totul.....

eu chiar ieri m-am conversat cu dr. Nayel, ca ma speriasem rau, ma durea f. tare sanul drept, s-a umflat si se si inrosise pe o portiune de trei degete asa, si se formase si o galma care durea nu gluma! si imi cursesera cateva picaturi de ceva galben. Cred ca erau simptome de mastita doar ca nu aveam febra si frisoane, dar inainte de nastere, fara sa alaptez?????

cert e ca dr. mi-a zis sa ma dau cu o crema mastoprofen si cu garmastan pe mameloane, m-am dat aseara si acum....surpiza, mi-a trecut tot, nu tu umflatura , nici durere, nimic....asa ca m-am linistit!

in rest bebe sta cuminte, o las pe Alina sa experimenteze prima nasterea si astept impresii !

mary 34+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aseara am fost si eu la control la spital,totul e ok,bebelusul nostru s-a dovedit a fi fetita si deja am inceput sa ne gandim la nume.:))curaj mult si stati linistite mamicilor care mai aveti atat de putin,totul o sa fie bine si in curand va veti putea tine bebeii in brate.eu una abia astept si mai am inca jumatate de sarcina.:))

va pupic dulce pe toate.

Adriana si bebelusa 22+.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Adriana, pentru fetita, sa te bucuri de ea si sa fie sanatoasa! Sa ai o nastere usoara!

Alina, ma bucur ca ti-a placut dl. doctor, ma intreb daca exista cineva careia/caruia nu i-a placut.

Anda si bebe Mark 19+

 

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FETELOR..m am intors din vacantza.. [:D].. nu m as fi intors , dar din cauza vremii... am venit acasa..!

oricum pe 14 , Theo a facut 2 luni.. e baiat mare.. s-a "speriat " doctorita.. Theo al meu are 7 , 2 kg la 2 luni ale lui.. nu i se mai vede gatu'.. de gras ce e.. si..a.aa. problema e ca ii e foame tot timpu'..

Crinuta, ce faci?? tot aici, pe baricade?? ce face Rayanutz??.. cine a mai nascut cu Nayel , si ce mai e nou aici fetelor..??

ma duc sa desfac bagajele si intru mai tarziu...

Va pup mult..

 

 

crissi

http://theo.idilis.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Crinuta, n am disparut ca magaru' n ceatza[:D], am fost plecati.. a fost bine, dar un pik cam obositor cu bebe miku'

M am intors din cauza vremii , si ptr. ca oricum trebuia sa i fac vaccinurile lui Theo..moama , sa vezi ce s-a suparat... mi-a facut si febra.. si a stat botos vreo 2 zile..

Dar... in rest e okiu, doctorita, zice ca e cel mai barosan copil pe care are pe fishe , la ora asta.... mi se parea mie ca ma cam cocoseaza cind il iau in bratze, dar chiar la 7 kile nu ma asteptam..Toata lumea ma intreba , acolo la doctor, ce i dau sa manince.. " ce sa i dau dom' le?? , SARMALE[:D]"..

Tot madam doctor mi-a recomandat sa stau acasa macar 6-7 luni sa l alaptez.. ca cika e laptele f. bun , de aia ia asha in greutate... dar din pacate la 1 septembrie ma intorc la munca.. si asha am lungit-o cit am putut de tare..

Am o problema cu copilotu'... de citeva zile , cind suge , cam dupa 5 minute, se enerveaza si incepe sa urle ca din gura de sarpe..si din clipa aia maninca intrerupt si cu plinsete..si mai mult cu pacaliciu'... astia sa fie colicii?? oare??ca pina acum nu s-a mai intimplat..

Am reusit , in schimb , sa -i fac program de noapte, adika se scoala doar o data, pe la 4 sa pape.. in rest numa' ziua.. de vreo 5 ori..

Crinuta.. i -ai facut lui Rayan vreun vaccin anticarii??cu ceva ce contine zinc? sti ceva de asta??

Inca n am ajuns nici la Nayel..sa pun sterilet.. trebuie, trebuie.. cit de curind..!!

Ma duk sa ma pregatesc , ca plec in vizita, cu puradel cu tot.. [:D]

ChrisDun? ce mai faci? cum esti? ce face bebitza?

Va pup fetelor..

 

 

crissi

http://theo.idilis.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissiid="red">, nu am auzit de vaccinul anticarii. Cine ti-a spus de acest vaccin?

Rayan e bine, un nazdravan si jumatate.

Avem si 2 dintisori scumpi, si e atat de dulce cand rade si i se vad....

In rest, e posibil sa ajungem la Cf 2 la Sicoe ( ne va trimite pediatra peste 2 luni, in cazul in care se constata ca nu " a prins" vaccinul BCG).

Rayan nu are nici un semn, asa ca asta imi ridica mari semne de intrebare..

 

pupici

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...