Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (92)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Irina, bona i-a luat La Dorna de 3% grasime. Eu i-am luat Brenac la 2.8% (cred) la punga. I-am mai dat odata Oke (ca se uita la mine ca un catel batut...) si i-a placut. Cele la punga eu le fierb, chiar daca sunt pasteurizate. Dorna bona doar i-l incalzeste...

 

 

 

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi[copil]

altele, daca nu v-ati saturat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, felicitari pentru primii pasi ai printesei voastre[bis]!

 

Olivia, tinem pumnii si ne gandim la tine, Doamne-ajuta!

 

Andreea, iti tinem si tie pumnii pentru job, abia astept sa ne povestesti despre copii de la scoala!

 

Liliana, ce mult m-as bucura sa fie un samburel mic in burtica, stiu ca-ti doresti asta, pupacim dulce si ne gandim la tine!

 

Irina, vacanta placuta si "relaxare" placuta cu Radu, o sa va zapaceasca sau cine stie ...poate e cuminte, nu ca moata mea, ca numai la mare n-am simtit ca am fost!

 

Danule, ce spui tu acolo cu plimbat prin oras juma de zi ...e un vis greu de realizat, bravos, cand mai ai ocazii ...profita[:D]!

 

Andreea, am vazut pozele cu "papusica" dulce...le stiam, astea or sa apara in revista?

 

Simo, weekend placut la munte ...si daca ajungi la placinte si cozonaci, te rooooog ...adune-ne si noua cateva firimituri[:D]!

 

cred ca mai vroiam sa raspund cuiva ...da de la caldura asta nu mai functioneaza memoria cum trebuie [:D]!

eu am tuns-o iar pe moata, ii creste parul intr-un ritm fantastic, ca doar ce am tuns-o in iunie si acum iar avea parul mare, se iritase dupa urechi si la ceafa, de data asta s-a lasat cu urlete, dar am calmat-o imediat ...i-am facut baie acolo, in chiuveta[:D]!

astazi am fost si noi la vaccin, 3 la numar [:D], unul in picior, unul in mana si picaturile orale, a plans si la vaccin, nu a vrut sa ii spuna doctoritei "pa", asa de suparata era, si raportul la un an este: 8,7 kg - da io zic ca are 9 (avea 8,6 kg in aprilie[:D]), ca numai cantarit n-a fost ala, n-a vrut deloc sa stea pe cantar, 72 de cm - si aici am dubii, ca nu statea bine intinsa pe chestia aia ...in fine, nu conteaza cat are, important e sa fie sanatoasa!

duminica facem si noi party ... am stat bine si m-am gandit, eu nu vreau sa maltratez copilu', nu as vrea nici sa-i tai mot si nici sa-i rup vreo turta ...cred ca voi cumpara un cozonac de la cofetaria unde facem tortul (ca tot am pofta de cozonac [:D]) si il vom folosi pe post de turta[:D], in rest cred ca va fi foarte incantata ca vom petrece in aer liber, abia astept!

 

va pupacim dulce [pup][pup][pup]

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rainid="red">,sa-ti traiasca minunea,sa fie sanatoasa si norocoasa iar duminica sa va chefuiti pe cinste [cheers].

Noi am amanat petrecerea pt duminica urmaroare cand vom taia si motul,acum am facut doar o intalnire de familie,un pui de chefulet.[;)]

Noi la 1 an avem asa: 10,200kg,79 cm.,4 dintisori si 5 mese pe zi:la 7 bem 250ml lapte cu cereale(laptele simplu nu i-a placut niciodata),la 11 o cana mare de iaurt cu 3 biscuiti rasi,la 15 piure de orice(cartofi,morcovi,mazare,fasolr verde,dovlecei)cu galbenus sau cu carnica sau peste sau ficat,la 16 piure de fructe amestecate la blender(banana+piersica+caisa+kiwi) iar la culcare la ora 22 lapte cu cereale 252ml.

Cu mersul stam mai prost,merge doar tinut,singur nu indrazneste sa paseasca,e cam fricos [:D].

Acum va las,va pup pe toateee![pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand La multi ani suedezului si sa o incanti pe mami mereu, la fel cumo faci acum.

La multi ani Matei, sa cresti sanatos si voinic.

Felicitari pt plimbareata lui Carolici

Am vazut papusa ta, Andreea, noi cred ca ne-am [il]

Noi am trecut la canita (in ce in ce mai mult). aseara a papat doar un pic, apoi a trebuit sa-i dau restul din biberon. azi dimineata tot din canita, numai ca nu papa tot...zice ca-i de joaca. dr a spus ca putem trece la lapte de vaca incet-incet. cate putin in cana de 3-4 ori pe zi, restul formula. da' eu mai am 9 cutii de formula, asa n-o mai termin niciodata...

si-a muscat limbuta dimineata si ce-am mai plans...pana am realizat eu ca am vazut sange pe degetelul pe care si l-a infundat rapid in gurita.

vazut si canadianca mica, ce cuminte statea ea la luatul motului

olivia, spr ca esti ok. Doamne, am si eu emotii

sunt pe-aici

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...