Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (67)


Recommended Posts

AIMEEid="red"> mama hai ca-s veterana cu ciorba de burta.asculta aici:iei 2oase de vita cu maduva mai marisoare le pui la fiert si iei spuma tot timpul.cand nu mai face spuma pui o ceapa taiata in patru,2 cartofi taiati in patru,radacini de patrunjel,morcov,un ardel gras,catei de usturoi dupa gust(eu pun cam 9-12 taiati in jumatate).cand au fiet bine bine separi zeama ,o pui in alta oala in care pui burta curatzata si taiata fasii,adaugi sare dupa gust si o lasi la fiert pana se inmoaie burta.adaugi otet, smantana si hrean dupa gust.pofta buna!mi-ai facut pofta asa ca o sa-mi fac si eu maine.

 

octy,KEN(1nov 2004)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mai da sa-ti spun ca eu la burta din RO am cam patzit-o pt ca fierbea tare greu.mi-a spus cineva sa pun fasiile de burta in apa cu 1-2 linguritze de bicarbonat de sodiu ca fragezeste.m-am intors aici asa ca nu am verificat-o,oricum rau nu are ce face bicarbonatul.

 

octy,KEN(1nov 2004)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Eliza5

 

Viovioid="red">, cum mai sa uite de ziua ta? Cine a uitat? [box][mariaj]. Pai si tu nu le-ai scos ochii? Ca eu una, daca uita sotul meu vreo aniversare, afla toti vecinii [mariaj][:D]

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 


id="quote">id="quote">

 

Eliza,sotul n-a uitat...

In rest,aproape toti ceilalti,DA....

Am primit 2 mesaje pe messenger si 2 telefoane..........

Atit!Cadouri nu!

De fapt,da pe cel de la Felis [pup]

Asta e !

A trecut!

Noroc ca v-am avut pe voi aproape [pup]

 

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca

POZE CU BIANCA

 

"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vioid="red">, lasa mai ca ne cresc copiii si pentru ei o sa fim cele mai speciale fiinte de pe pamantul asta [pup] Eu deja ma topesc cand il dau din brate pe Alex sa-l tina altcineva si el se uita disperat dupa mine. Nu-i buna dependenta asta, dar ma face sa ma simt asa de bine... [:D]

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bitsid="red">, merci mult [pup]....o sa fac...burta am luat din aceea din Metro care e curatata gata, o fierbe si aia greu? Pot sa pun usturoiul si otetul si hreanul in farfurie, la sfarsit? cred ca da, de ce nu? merci mult de tot, daca ai sti cate retete am gasit pe net....da asta de la tine suna romaneste [:D]

 

Vio...stii ce e important...ca cei la care tii n-au uitat...sotul si ai sa vezi ca in curand si bebita ta...restul...sa te uite grijile...[pup]

 

 

mamiid="blue">[9cer] de [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Eliza5

Vioid="red">, lasa mai ca ne cresc copiii si pentru ei o sa fim cele mai speciale fiinte de pe pamantul asta [pup] Eu deja ma topesc cand il dau din brate pe Alex sa-l tina altcineva si el se uita disperat dupa mine. Nu-i buna dependenta asta, dar ma face sa ma simt asa de bine... [:D]


id="quote">id="quote">nu e buna dependenta Eliza..da, asa e...esti magulita, esti mandra, te infoi ca un curcan...cand vezi ca mogaldeata nu te pierde din oki...stii ca esti universul lui...legatura lui cu lumea...si mai ales stii ca are incredere nertarmurita in tine...mamiid="blue">[9cer] de [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, nu muriti de cald?

La noi se mai intampla o trasnaie:blocurile din oras care sunt alimentate cu apa de Vrancea au apa oprita intre orele 9-18 [bang]

Dupa ce ca lesinam de cald pe langa pereti, nici n-avem cum ne racori!

Da' ne-a promis tati ca ne duce in weekend la munte!!

 

Mai, am vazut niste poze mortale!

Ionela-Roxanaid="red">, ti-o fi greu, mama, cu doua cucuiete, da's scumpici foc! Cred ca-ti mai trece cand te uiti la ele!

 

Ioanaid="red">, m-ai dat gata! Ce bebelusa....!da' ce mamica! [il]Mortala poza aia cu "...imi spun ca-s frumoasa..." Mai, iti vine s-o mananci!

Si voi spalati bebelusa in chiuveta? Am sa incerc si eu, de la un timp ne face de Nufaru' si pe mine si pe tati, da' asa ne-am obisnuit!

 

Ralucaid="red">, [pup] de la Sabina, prietena Mamarutei! Dulcica foc, as pupa-o de numa-numa! Si poza aia in cosul de rufe...e inainte sau dupa ce ai scos-o din masina de spalat? [:D]

 

Cookie si bb Sabina

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...