Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (67)


Recommended Posts

'NEATA FETELOR!!!!

Ati auzit ca azi ploua???? [bis] [bis] [bis] dupa-amiaza cica....[:D]

ROSERB, pai daca e asa, o sa pun si eu azi paste in ciorba de curcan a lui Paul...aseara am observat si eu ca i-a iesit o iritatie pe ceafa de la transpiratie...[xx(]..in cap e tot timpul ud, ii prin eu motz dar degeaba...tot transpira...oricum se mai aeriseste si el!!!![alcool]id="teal">

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

For2nityid="red">, branza se prepara dintr-un litru de lapte cu 8 pastile Ca. Daca vrei o cantitate mai mica, pui 250 ml lapte cu 2 pastile(of course!) Eu o fac acum cu iaurt(vreo 2 lingurite) in loc de Ca(Try a dat ideea!) sau cu zeama de lamaie, mi se pare mai putin inecacioasa.

[pup] pe falcutele scumpe de Alexia!

 

Onitzaid="red">, m-ai dat gata, mai, cu cele retete si combinatii de le faci tu! cred ca-ti place tare sa bucataresti! Si mie la fel, da' acum am o lene...si e sauna in bucatarie. Macar fac de papa pentru printesita.

Apropo, stiti ce mananca fiica-mea, cat de cat? Tocanita de dovlecei(cu ceapa, cartof, dovlecel si rosie)+ ficatel! Are niste gusturi...eu nu pun gura pe ficat! [xx(]

 

 

 

 

Cookie si bb Sabina

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata si de la noi!

 

onitzoid="red"> esti criminala cu retetele...si eu ii dau ciorbita de curcan de vitel(chiar acu ii fac, am pus si 2 pastai si cativa ciochini de conopida, sfecla rosie, ardei, rosie) si-i place...de fapt Vladutu meu nu face mofturele la papa...asa ca...pestele (crap, salau, stiuca, pastrav) mi-a zis dr sa i-l dau fiert sau facut la cuptor in staniol...tu vad ca-i dai si gratarel...e ok? ca i-as face si eu. cat despre ciorba de burta, din cate stiu eu, zarzavaturile nu se mai pun inapoi, ea se serveste limpede, numai cu burtica....vreau sa incerc desi am auzit ca nu reuseste la toate gospodinele...eu zic ca eu mi-s mestera la bucatarie [:D]

 

For2nityid="red">, si eu fac branzica ca si cuscra [:D] Cookie, si ii place, nu iese inecacioasa, din La Dorna 1.5% grasime sau din Fulga tot 1.5%. Hai ca fug sa vad pozele Alexiei...

 

 

mamiid="blue">[9cer] de [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ONITZOid="red"> asa e nu se mai pun in oala,poti sa le arunci[:D] sunt doar pt a da gust la ciorba.

 

FOR2NITY id="red">asa e la pastele fainoase ma refeream caci de la 8 luni se pot da(contin gulten care de la 8 luni e ok).ma gandeam sa le fac la cuptor cu branzica si smantana,zahar si ptutina esenta de vanilie ca al meu copkil e innebunit dupa asa ceva.eu nu ma mai sinchisesc sa fac branzica caci o cumpar de la market si am incredere.

 

ROSEBITZO id="red">cate kg mai are Mihnea?noi avem10,600g deci tot grasuni suntem!

 

mai mie nu-mi mananca pestele dect cu sos de soia[bang],e singurul fel in care il pot pacali sa manance,in schimb papa raci[:D]

 

octy,KEN(1nov 2004)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele .. nu am avut timp sa va citesc, dar va scriu repede ce am facut la dr... fff pe scurt... Asa cum am banuit e de la caldura... A facut indigestie... Febra i-a scazut numai cu aerul conditionat la 26 grade si el doar in pempers, de eu inghetzam in camera lui... La inima e totul ca si inainte..., dar am trecut pe regim: apa de orez, o supa de morcov pe zi, antibiotic, si de azi bagam si milupa hn25 delactozat...

Va pupam... Fug...

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felis,bine ca nu e altceva.Daca e din cauza caldurii,o sa-i treaca,cu tratament si regim.

 

Cookie,cand faci branzica (,) cu iaurt,cat pui?2 lingurite la 250 ml lapte sau la un litru?Daca e cu zeama de lamaie,aceeasi intrebare : cat?

 

Fetele care le dati la copilasi ciorbita de curcan/vitel sau paste cu branza si smantana sau peste,inteleg ca totul e pasat cu mixerul,nu?Ca altfel nu vad cum papa bebe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jasmine, eu pun toate legumele fierte si carnita intr-un vas si le mixez, apoi adaug si o lingurita de smantana...iese f gustos, doar ca nu e sarat...chiar ma gandeam ca de acum ar trebui sa mai ramana si bucatele mai mari sau sa mai asteptam?

 

Fetele, pe unde umblati, pe caldura asta? La noi e mai bine, azi, am iesit pe balcon (unde nu lasam AC) si ne-am dat in leagan, cand ne-am incalzit...repede in casa la racorica.

 

mamiid="blue">[9cer] de [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi PAULid="blue">, e foarte agitat, probabil de la caldura asta...[bang]...mi-a mancat prost de cand s-a trezit, lapte foarte putin si i-m dat biscuiti cu lapte..a mancat doar 150 ml...asta e...acum am pus sa ii fac ciorbita de curcan..sper sa ii placa...poimanine, ma bate un gand sa ii fac ardei umpluti cu orez si carne de curcan...m mai gandesc, ca as face si pentru noi....[alcool]

FETILIid="blue">, pe care le-am omorat cu reteteleid="maroon">, nu-i chiar asa...eu mi-s incepatoare, incerc toate variantele care mi se par mie ca suna bine..mie imi place cum gateste BITS, EA DA BUCATAREASAid="purple">[pup]..oricum eu va multumesc de aprecieri, si poate ati vazut ca mereu cand incerc ceva nou pentru paul, va spun si voua rezultatul, ca poate incercati si voi pentru bebei...[pup]id="teal">

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="red">, imi pare rau ca Paulica nu vrea sa pape bunatatile tale...inca nu stie ce bucatareasa buna esti...O sa mai scriu si eu ce-i fac, poate mai scriu si fetele ...sa le mai schimbam meniu...

roserbid="red">...hai, vino cu idei!!!!!!

sa va spun ce-a mancat Vladut azi: de dimineata un iaurt Danone natural de 170g cu 2 cupe de cereale, apoi s-a culcat si s-a trezit la 11.30, cand i-am dat o piersica, o pruna, o bucatica de banana mixate. acum la 13.00 a papat 300 ml de ciorbita de vitel (a iesit super!!!)....pe la 5.30-6 ii fac branzica si cred ca o sa i-o fac cu smantana si paste sau cu mamaligutza.

Ma dispera ca nu vrea sa pape biscuiti, asa ca toti copiii, el se joaca cu ei, in schimb daca ii dau pufuleti ii devoreaza...

Acu s-a asezat pe burta si .... a adormit, singurel, singurel....numai ca la mine in bloc e santier (am vecini care sotiile is prin Italia si ei se modernizeaza la greu...parchete, termopane, etc ) imi vine sa-i omor [bang][bang], nu respecta nici pranzul macar...mititelu meu s-a obisnuit cu zgomotele, acu a adormit in batai de ciocane si zgomot de gauri [bang][bang][bang]

 

mamiid="blue">[9cer] de [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iata apar si eu.....mai mult dispar in ultima vreme decat apar[bang].

In WE am fost la mare,Mariucai i-a placut tare mult in apa,a fost cuminte,a mancat nisip[xx(]...ca mancare[q];duminica imi parea rau ca venim acasa,asa de frumos a fost........

Ca tot discutati de mancare de BBei,azi i-am facut prima data si eu ciorbita de vitel.Astept sa se trezeasca sa vad daca-i place[:D].Am reusit sa o fac sa manance cat de cat fructele:le amestec cu iaurt si branza dulce!Asa-i placa mai mult parca.Mi-e si frica sa merg la cantar cu ea[:(].Si eu nu incerc mai multe retete din lene,recunosc[ups].Si ptr. ca mi-e frica,ca oricum nu le va manca,de ce sa ma mai chinui??????????????Cat despre bucati mai mari,Maria scuipa tot ceea ce nu e perfetc pasat,asa ca mai aman introducerea in macare a bucatelelor.In schimb covrigei stie sa rontaie[:0]!

Felisid="red">,multa sanatate lui Mihaita!

For2nityid="blue">,doar pozele tale am reusit sa le vad;e un ingeras cu ochisorii aia superbi!

Eu pe de alta parte ma gandesc cu groaza ca mai am putin si incep serviciul[q]!Acum imi pare rau ca am spus ca vin la 1 Septembrie,desi stiu ca oricand imi va fi greu sa o las...asa ca asta e!

Mai vorbim...sper sa nu clacheze iar calculatorul asta!

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...