Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (67)


Recommended Posts

For2nityid="red">...falcosica mai e Alexia...si daca mai adauagi si okii albastri = rapitoare [amoras] fatuca ai [pup]

 

Eiiii, s-a invrednicit mami sa mai puna niste poze, mai vechi, dar...sunt cu Oany si cu Riana ei.

Look here

 

Si aiciid="red"> sunt la tg de oale Cucuteni 2005...unde or fi oalele?

 

mamiid="blue">[9cer] de [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

FETELOR, IDEE GROZAVA!!!! HAIDETI SA SCRIEM CE LE FACEM BEBEILOR DE MANCARE SI MAI ALES CE LE PLACE!!!! id="blue">Cu ocazia asta ne inspiram una dela alta, si nu ne mai batem capul ce le facem zilnic!!!!!! Cine intra in hora??????? Eu mi-s prima!!!! [:D] [flo]

AIMEid="red">, lui Paul nu ii place ciorba de vitel!!!!![q] cum ziceai ca o dregi tu??? cu smantana???? eu aproape fiecare ciorba o dreg cu smantana..degeaba!!! oricum , ma bucur mult ca al tu mananca, foarte bine!!!!![pup]id="teal">

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, Onitza...il dreg, asa simplu cu o lingurita plina de smantana, fara out, ca deja ii dau 2/saptamana. Eu fierb carnita de vitel, o spumez, apoi pun zarzavaturile, ceapa, morcov, ardei, rosie, patrunjel, cartof, pastai, conopida, sfecla rosie..si ce-mi mai trece prin cap, uneori mai scot cate una doua, sa nu fie mult...dupa ce fierb si astea pun un pic de bors de casa (am sa-i pun si paste de acum). Las sa se raceasca si mixez tot, inclusiv zeama. La sfarsit de tot, pun smantana, gust...si gata Vladut e servit...La fel fac cu carnea de pasare (gaina, curcan) doar ca apa in care fierbe carnea o arunc. Eu i-am facut un program, cam asa: luni- ficatel cu legume, marti ciorba de vitel, miercuri-out cu legume, joi - supa (aia care arunc apa) de pasare cu legume, vineri - peste cu conopida si mai vad eu cu ce...sambata - out cu legume, predominant cartof, duminica iar supa de pasare/ciorbita de vitel.Astfel incat sa aiba de 2/sapt ciorbita, 2/ ou, 1/ficatel. asa ne-a sfatuit dr...si drept sa-ti spun tot ce ne-a invatat am facut si tare bine ii merge, sa nu fie de deochi. Cateodata in loc de vitel la ciorbita ii pun perisoare de vitel cu piept de gaina/curcan si orez, ceapa...ii plac si astea.

Hai ca-mi place sa schimbam impresii...

Intre timp poate trageti si un oki la pozele lui smecherila al meu...

mamiid="blue">[9cer] de [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felisid="red">, imi pare tare rau de Mihaita, uite ce face caldura asta nenorocita[xx(].Multa sanatate, iar tipe multa putere ca si pana acum! Si Mihnea e in ultimul hal, transpirat mereu, plin de bubitze pe maini si frunte..., dar de dormit doarme destul de bine si mananca f. bine.

 

Aimeid="red">, imi pare rau sa te dezamagesc, dar eu la capitolul "creatie in bucatarie" am niste talente extrem de limitate,[:D] ma mai chinui ce-i drept sa-i fac Biancai diverse, dar nu exagerez, mai mult mama se ocupa de mesele ei.

 

Mihnea mananca asa: Aceeasi supa cu multe legume si carne de pui(cand e zi de carne) (ii plac pulpele mai mult decat pieptul)din care fac asa:

o zi carne cu conopida, morcov, ardei si smantana,

o zi piure de cartof, rosie cu carne si smantana/unt,

o zi ou cu dovlecel, branza si morcov, rosie,

o zi ficat cu orez, cartof, ardei, morcov, rosie

apoi rotesc[:D]

Deci cam asta e pranzul nostru.

Apoi ii mai dau borcanele, vitel nu i-am dat pana acum decat de la borcan, de lene, of course, peste ii voi da cand venim din concediu,la fel si bors , ca sa nu mai fac experimente acum.

 

La 9-10 avem fructe cu branza sau biscuiti, iar la 18 iaurt cu cereale sau banana, sau mamaliga cu branza, daca ma invrednicesc sa fac, oricum nu-i prea place...

Ar trebui sa incepem cu bucatele mi mari, cu cat amanam mai mult, cu atat mai greu le vor accepta, Biancai i-am pasat pana pe la 1 an jumate totul cred, daca dadea de o bucata mai mare isi facea singura sila. Mihnea accepta si bucatele , nu tot timpul.

 

Apropo, nu stiu daca e bine sa le dati pufuleti la bebelaci, eu am oroare de ei, mai contin si multe prostii si cine stie in ce conditii sunt facuti! Deh, eu mi-s mama mai nebuna[zz].

 

De azi noapte l-am mutat si pe Mihnea in camera lui,ar fi dormit el bine daca pe la 3 noaptea n-ar fi tipat Bianca la mine ca o mananca o muscatura mai veche de tantar[bang], si sa vin sa-i dau cu Fenistil. Deci l-a sculat, si pana pe la 4 l-am tot readormit. Sa vedem azi...

 

Bitsid="red">, la 8 luni avea 10,200 kg, de atunci nu l-am mai cantarit.

 

For2nityid="red">, e o papusica Alexia, cu ochisorii aia superbi.

 

Andreeaid="red">, bine v-ati reintors, umblaretilor!

 

[pup]

Roxana&Co

 

POZE CU PITICII

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxanaid="red">...aoleu...pai, cum pana la 1.5 ani pasat...asa merge treaba????

despre pufuleti, am intrebat si dr, zice ca nu e rau, bine ca nu exageram, papa o punga in 3-4 zile.

Pai, vezi, ce program ordonat ai si tu ptr Mihnea...stiam eu ca vii cu idei bune [pup]...cat despre ora 18.00...invariabil branza cu fructe sau cu smantana si mamaliga...biscuitii nu-i vrea....i-am pus in branza cu fructe, cu smantana...si nu-i vrea...ciudat copil, nu? ce se facea daca se nastea pe timpul lui Ceasca, atunci nu erau cereale [:D]. cateodata ii dau borcanele cu fructe si cereale cu lapte, este un fel pe care il devoreaza...este fff bun...

 

mamiid="blue">[9cer] de [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roserbid="red">, subscriu la faza cu pufuletii, ca eu sunt si mai nebuna, sar ca uliul pe mama cand incearca sa ii dea ceva nou Mariei [starwars].

For2nityid="red">, pupam scumpetea mult si drag [i]!

Andreapid="red">, de care Marie vorbesti tu acolo? De a mea [pup]? Si de ce ti-e frica de cantar? Ca e grasunica de nu mai poate... Am vazut eu poze... [olala]

Cookieid="red">, fa-i o placere mamei mele te rog si declara aici cate kg are Sabinuta ta... [ispita] Ca i-am aratat-o sa o vada cat e de scumpa si cum seamana cu Maria mea si ea e convinsa ca "copila e cantarita din ochi, fato, uita-te la ea, are minim 9 kg, fii serioasaid="red">!!!" [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

 

POZELE MAMARUTZEI!!!

http://f2.pg.photos.yahoo.com/tataruraluca

mamica de Mamaruta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...