Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (67)


Recommended Posts

Eu ii dau numai branzica facuta in casa, calcica, cat despre lapte de vaca...dr mi-a zis ca e prea mic, ca sa-l suporte (desi nu e obligatoriu),eu ii dau Milumil 3 si e ffff bun, ii place...apoi vom trece pe acela superpasteurizat.Mie si smantana mi-a zois sa i-o aleg cu % mic de grasime, ii dau Danone cu 12%, e ffff buna.

Puiul meu a dormit azi asa: de la 11 la 13.20, apoi a papat, s-a jucat si de la 16.00 iar adormit pana acum...e f bine, sunt fericita cand doarme, ca sa creasca mare [:D] voios si sanatos [:D] ceea ca va doresc si la bb-ii vostri...

 

mamiid="blue">[9cer] de [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ioachim papa de mult smantana cu 20-24% grasime si nu a avut nimica

 

cat despre lapte, vorbeam nu de cel de la tarani (care e supergras) ci cel de la magazin, de 1,8-3% grasime

 

cel de la tarani e MUSAI sa fie, cat e mic, de la aceeasi vaca!

 

Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)id="size1">id="red">
id="right">

 


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004) - i-am tuns!


ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q][q][q][q][q]

Am scos maseaua, dar a ramas cealalta problema: Mihai nu poate sa doarma din cauza caldurii, urla continuuu... de fapt are un tipat ascutit de te trec fiorii... De ieri noapte nu a mai dormit decat azi in Cora, Selgros si in masina cu toate geamurile deschise, el pe bancheta ca sa nu il ia curentul...[bang][bang][bang][bang] Deci inca o noapte pe care nu am dormit-o. Am dormit putin dupa-amiaza, cat a stat taica-su cu el. dar si asa tot auzeam cum urla...[bang][bang][bang]

Se duce Cornel sa cumpere un ventilator... Mi-e o mila de el de nu mai pot... In seara asta a facut si temperatura (38.6), diaree si vomitat...[q][q][q] I-am dat eferalgam si multa apa....[q][q] Doctoritza mea pediatra e in concediu pana pe 15 august... Urla si nu tace nici in brate la mine. si am ajuns sa plang cu el in brate...id="purple">id="Century Gothic">[q][q]

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bumbacelid="red">, eu am inceput acum o saptamana direct cu branza de vaci cumparata, ambalata in cutiute. E f. buna, i-o pun in toate piureurile de legume. Gasesti si acasa, eventual daca e prea fada poti sa adaugi smantana. Smantana e chiar bine sa fie mai grasa, ca ei au nevoie de grasimi, acum ca laptele tau nu mai are aceleasi calitati ca inainte(parca alaptai, nu?).

 

Va pupam pe toti,

 

Delia si Iustin(25.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,

ufff...ce caldura e afara[bang]

si eu i-am dat ruxandrei branzica de vaci de la magazin, diverse sortimente ca am fost in perioada de incercare si de degustare...dar ei nu-i place nimik asa ca nu-mi pot da seama.

s-a facut iar o urlacioasa la mancare, nu mai mananca decat cu cantec si voie buna...[bang]cred ca e de la caldura asta.

noaptea nici ea nu se odihneste se tot zvarcoleste si-i dau suzeta, dar ma tot trezeste pe mine...

azi noapte pentru prima data a dormit pe burtica...

felis...[pup]si numai bine lui mihaitza

va pup sa aveti o seara placuta

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FELIS, CAPU' SUS!!!!!!! GATA, GREUL SA SPERAM CA A TRECUT, A CUMPARAT TATI VENTILATOR SI SITUATIA SE VA INDREPTA, MIHAITA O SA DOARMA LINISTIT (DOAMNE AJUTA!!!!) SI MAMI O SA DOARMA SI EA CU PRUNCUL EI!!!!! TE PUPACESC DE ITI MERG FULGII SI AI GRIJA SI DE TINE!!!!! MAINE E DUMINICA, ROAGA-L PE CORNEL SA STEA DTREI ORE DE EX. CU BAIATUL, CA SA POTI SI TU SA TE HODINI, EVENTUAL SA IL SCAOTA LA PLIMBARE DIMINEATA, CA SA NU MAI AUZI NICI URLETELE LUI!!!!

MUUUUUUUUULTA RABDARE, SANATATE SI PUTERE!!!!!! DOAMNE AUTA!!!!!!!!

DACA AI NEVOIE DE AJUTOR, SUNT PE AICI!!!!!!!!! [pup]id="teal">

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-AM GANDIT EU MAI BINE, UITE..VB CU FELIS ACUM....[:D] [bibe]...CE ZICI DACA II PROPUI LUI CORNEL SA NE VEDEM MAINE MAI DUPA-AMIAZA IN IOR????? TU NU VII, TU STAI SA TE HODINI!!!1[neand]..SI II TINEM NOI DE URAT LUI CORNEL, IL DUCEM SI CU MASINA ACASA, DECI...VOI VA HOTARATI..DIMINEATA NU POT, CA MERGEM LA BISERICA!!!!! [flo]id="teal">

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitza ,eu stiu ca de la 1 an se da lapte de vaca ;nu conteaza daca e gras ,conteaza ca are multe proteine .Parca citisem in "Mama si copilul " ca trebuie smintina mai grasa ,ca are nu stiu ce acizi grasi care trebuie la copil .

 

Bumbacel ,eu i-am dat si brinza din comert ,dar o prefera pe cea facuta in casa .

 

De cind cu caldura asta Andrei maninca prost ,noroc ca ii mai plac legumele ca altfel ...

 

[flo]

 

diana2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...