Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (68)


Recommended Posts

buna gagici!

Multumim pt urari

La multi ani! Andreea sa fii sanatoasa, sa ai parte de tot ce iti doresti in viata alaturi de familia ta!

Sa inteleg ca implinesti 18 ani? La cat mai multi!

La multi ani si pitcilor ce se sarbatoresc azi.

eu mi-am trimis mandra la plimbare cu soacra, desi e tare cald, ma coc in casa.

Mihaela, noi am luat cate ceva nasilor mai mult simbolic, pt ca de la nunta nu le-am mai dat nimic si ei au venit cu cadouri si pt noi si pt fata.

Felicitari pe primii pasi ai micutei!

lilia cel mai bun pt aragaz, oale pe din ara este Asevi, dar ai grija sa clatesti bine, bine

pt rufe eu am avut mereu lichid si e bun, de pudra nu stiu ce sa zic

felicitari pt permis si pt fetele cu burtica ca abia reusesc sa citesc si eu un pic in urma!

Am mai vazut azi ceva poze, Alma dulcica si Alexia Mihaelei, deja sut 2 domnisorici frumoase foc.

Danina eu iti spun meniul nostru de la 10 luni mai poti adapta.

dimineata 7, 8 tata si eventual 50 mllapte praf

la 10 suc de fructe sau nimic,

pranz care este pe la 13, 14 supa vita ,pui nepasat nimic ca nu mai suporta piureurile de bebei, sau copan de pui inabusit in un pic de ulei si apa cu cartofi fierti, sau mazare, sau morcov fiert, legume ce mai gasesc in ziua aia prin frigider.

ii rup o bucatica de carne si ii bag in gura si apoi cate o gura de leguma, mancam cam ca la tigani, dar lingurita e ceva tabu la noi

daca e zeama de supa sau ciorba dupa maxim 20 de lingurite de plictiseste si ii mai bag zeama in bibe

obligatoriu niste tata sa adoarma

la 17, 18 depinde cum a mancat la pranz daca a mancat doar zeama ii dau carnea si iar suc de fructe sau doar lapte cam 200 ml

seara pe la 20,21 1 iaurt cremoso sau danonino 2 buc

si la culcare tata si obligat bibe cu lapte tot cam 200 si 3 masuri de cereale, prt ca altfel ma freaca de foame pe la 4 dimineata

cam astea sunt mesele, mari si late

printre mese, mai papa biscuti sarati cate un pic de banana, un fruct mozolit de ea

aaa ce ii mai dau dimineata sa pape singura cate 10, maxim 15 bucati de cereale cherios, fetele din SUA stiu, se topesc in gura si au gust mai mult spre sarat.

cam atat ca am scris un roman

va pup

 

 

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004

Ilinca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lilia, nu au iesit dintii, alea 3 linii se vad foarte bine dar inca sub piele. O sa iasa, sper, curand....

Fetelor, HELP!!! La 37, 8 rectal ii dau ceva sau o las in pace?id="blue">

Am fost un pic afara ca m-a zapacit si o fata cu care m-am intalnit a pus mana pe ea si a zis ca e cam calda. Am venit acasa, am dezbracat-o (sa nu ma influenteze pampersul, hainele...) si atat avea temperatura. Acum e adevarat ca s-a tot foit...dar...nu stiu ce sa fac. Nu-mi vine sa ii dau aiurea medicamente, ca stiu ca se scad 5 puncte si 37,3 in conditiile in care e atat de cald afara...nu as considera ca e febra. Voi ce ziceti?

 

Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God id="purple">
id="left">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din nou fetelor! Toate cele urate mie sa vi se intoarca inzecit [pup]

Ramona multumesc din suflet pentru PM, cand ma gandesc ca ati deschis sb ala pe 22 iulie si eu nu am avut curiozitatea sa ma uit pe Evenimente :)

Mada :D nu... implinesc 20 de ani, nu mai sunt "teen" :)))

Chiar asa mica ma credeai... de doar 18 ani? [:D]

Lilia esti durere :))) si eu obsesii din astea cu "moartea prematura". Sigur noi o sa traim cel mai mult :))))))

Geo distractie super placuta si vreme buna!

MamaElei, frumoasa Rodica... cum era? juna Rodica :) vreau si eu sa-mi clatesc ochii cu o poza de-a Paulei, daca se poate, multumesc! [pup]

 

De la ai mei parinti am primit o roata de olarit :) ca aia din filmul "Fantoma" cu Demi Moore si Patrick Shwartze... abia astept sa ma apuc de mestesug :P

Am mai primit de la niste prietene super flori, un pulover si 2 bilete la film... ca sa-mi sarbatoresc aniversarea de 3 ani de pe 1 august [:D]

Sa vedem ce-mi da bitz (Doru) ca inca nu a ajuns acasa, e abia 2 la noi.

Azi e si ziua unchiului si matusii mele (nascuti in aceeasi zi si casatoriti :P)

Ce sa va mai zic? Printesa mea a stat 10 sec singura in picioare, plus ca se invarte in jurul nostru si merge de-a lungul a tot ce prinde :)

E cuminte, sa nu fie de deochi, dinti tot n-are, si nici nu e tare gingia, sigur Alexandra Aissei va avea dintisori inaintea noastra, asta e :)

Roandre tare dulce tre` sa fie fata ta :) [pup]

Ramona si a ta :D,Elyanne si a ta ... Andora si a ta... si Danyce ce sa mai zic de Alma... bomboana :)

Stefan al Anei o minune de baiat si vizigotu`-i vizigot :)

 

Gata... ma duc la proiect!

[pup] si sanatate!

 

Andreea[8**], Doru[9cer] si Nathalie[copil](29.09.2004)

 

Povestea zanei[zana] [pup] Cererea in casatorie si povestea noastra [cina2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este ingrozitor de cald... si Elena face mofturi la mancare din cauza asta... si din cauza dintilor... ca se trezeste urland... si se calmeaza dupa ce ii dau cu gel pe dinti si niste eferalgan...Mai nou mananca dimineata 150 ml de lapte... pe la 11 piure de legume vreo 200 g si niste biscuiti, un pic de banana, muuult ceai, 300-400 ml de ceai... si 100-200 ml de lapte seara.Parctic Elena are o singura masa consistenta... aia de legume de la ora 11-12, in rest numai nimicuri...Sper sa se mai racoreasca odata, ca nu mai suport... Azi de ex. la ora 9 jumate cand ne intorceam din parc era o caldura insuportabila... Poate plecam maine dimineata la bunica mea la tara, inca nu m-am hotarat... cred totusi ca acolo e ma bine pentru ea, ca e mai racoare...

Eliana si [copil]Elena – 23 octombrie 2004id="red">
id="right">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as zice la fel....mai ales ca acum i-am facut baita, a papat (sa nu-i fie de deochi dar de mancat mananca...) si acum inca nu doarme dar are si mainile si picioarele reci. Cred ca era incinsa de caldura asta ingrozitoare. Nu am de ales, las aerul sa mearga in sufragerie, ca am incercat sa deschid usa la balcon, cat a mancat ea si era saraca fleasca la cap la finalul biberonului. Mai vad peste noapte sau dimineata cum e....

 

Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God id="purple">
id="left">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISTINA, mie mi-a zis doctora odata la 37,5 sub brat ca nu e nevoie sa ii dau nimic ca e o stare febrila de la dinti, doar daca creste.

deci la 37,8 eu zic ca e ok.

Pupici si sanatate multa.

 

 

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilia si eu sunt cu obsesii din astea. Eu am avut 3 chistulete pe picioare si pana nu le-am operat nu m-am lasat... Acum tot mi se pare ca nu stiu unde e nu stiu ce, si un cos daca imi iese ma gandesc la ce e mai rau.... De ce oare om fi asa?

 

Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God id="purple">
id="left">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by timea

Geo, drum bun si vreme buna!Noi nu ne laudam cu nimic nou, doar ca ne-a crescu acum 3, sapt. primul dinte si al doilea nu se da nicicum crescut:) A mai avut cineva asa pauza intre dinti?Timea si Mara 10 sept. 2004 si bb2 DPN 22 feb.2006http://community.webshots.com/user/timea2004


id="quote">id="quote">si la noi a fost o pauza mare intre primul dinte si al doilea, cred ca in jur de 3 saptamani...nu mi-am notat, dar imi aduc aminte ca a durat muuult pana l-am vazut si pe al doilea, si apoi chiar o luna pana la al 3-lea.[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by LiliaToma

1. care Vanish e mai bun, ca ma duc azi la magazin: praf sau lichid?

2. Care din voi stie un produs de curatare ideala si rapida de curatat cratite si in special tava de la cuptor pe exterior( intelegeti la ce ma refer, se pune pe ea asa pete negre si CIF, AXION, nu mi-au fos de nici un folos...

id="red">

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)


id="quote">id="quote">

 

eu folosesc vanish lichid, despre praf sau crema de curatzat ce zici tu...ma intereseaza si pe mine[:D]

 

 

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...