Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La cite sapt. ati nascut si cit a cintarit BB?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

38 saptamini, 2,680 grame, 48 cm, cezariana

Fetitza vineri va face 2 luni si are peste 4.500 jumatate, nu stiu exact pentru ca trebuie sa mergem la doctor s-o cintareasca.

 

Danielaid="orange"> si principesa Iid="red">Sid="blue">Aid="purple">Bid="maroon">Eid="purple">Lid="green">Lid="blue">Aid="red"> [bibe] (5 iunie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, cite raspunsuri.

Cred ca ar trebui sa fac o statistica.

Intreb pentru ca eu acum sunt in sapt 37+1 si in cazul in care voi naste, sa stiu cu aproximatie cit de mare ar fi bb si daca ar putea fi prematur. Se pare ca, dupa cum cineva a spus, nu conteaza cit de mare e atita timp cit e maturizat, adica poate respira si papa singurel.

Va multumesc si mii de pupici pentru toate.

Se pare totusi ca baieteii tind sa vina nitel mai repede si sunt mai maricei decit fetitele.Cel putin anul acesta.

K37+

 

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

 

Poze cu noi

"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Originally posted by KULTA

Wow, cite raspunsuri.Cred ca ar trebui sa fac o statistica.Intreb pentru ca eu acum sunt in sapt 37+1 si in cazul in care voi naste, sa stiu cu aproximatie cit de mare ar fi bb si daca ar putea fi prematur. Se pare ca, dupa cum cineva a spus, nu conteaza cit de mare e atita timp cit e maturizat, adica poate respira si papa singurel.Va multumesc si mii de pupici pentru toate.Se pare totusi ca baieteii tind sa vina nitel mai repede si sunt mai maricei decit fetitele.Cel putin anul acesta.K37+Io am scris asta. Dupa 37s e matur din toate punctele de vedere si ai toate sansele sa aiba peste 3kg (depinde si de fizicul parintilor). Dar de ce atata pesimism si sa nu nasti la 41s? Ai avut primul bebe mai devreme? Asteptam vestea peste 2-3 saptamani. Nastere usoara si bebe sanatos si voios!!!Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004)Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana-Maria, pe Danuta am avut-o la 38s si a avut 2290g si 45cm, desi matura dpdv fizic, adica a supt imediat si a respirat fara probleme. Dar a trebuit sa stam in spital 6 zile pentru a lua in greutate. Oricum, bb din burtik, avea la 34s cit avea Danuta la nastere(dupa spusele ecografului).

K37+

 

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

 

Poze cu noi

"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kulta id="red">Danuta a fost dismatur (matur cu greutate mica). Asa a fost considerat si Victor care desi s-a nascut la 34s respira fara probleme si a supt la san din prima clipa, a avut toate refelexele ok. Mai naspa la noi a fost spitalul care la bebeii mici nu acceptau hranirea la san si m-au pus sa ma mulg, ca sa ia mai repede in greutate si sa plecam acasa...

 

Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004)

 

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kulta, iti tin pumnii sa fie totul ok, daca au trecut 37 saptamani nu mai sunt probleme; eu stiu ca fetele se grabesc ... la noi asa a fost. Noi am stat in spital 7 zile desi bebelina nu a fost mica ...

Va pupam in gashca ! [pup] Si nu te mai preocupa, va fi totul bine, poate te prindem peste 3 saptamani ca dai ture pe net ca nu nasti (scuze, dar asta e situatia prietenei mele, are 40 saptamani si 4 zile si bb Andrew nu vrea sa vina [:D][:D][:D]).

 

[pup][pup][pup]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...