Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La cite sapt. ati nascut si cit a cintarit BB?


Recommended Posts

Eu am nascut la fix 38 de saptamani. Puiul a avut aproape 3 kg (fara 25 de grame) si 50 cm in cap. Deci la noi nu s-a aplicat faza ca baietii vin mai tarziu...

 

Am nascut normal, fara inducere, fara cezariana, cu toate ca am fost la un pas. Copilul era angajat, dar nu in pozitia buna. Statea pe-o parte...

 

Nastere usoara si un bebe pe masurile dorite [il]

 

 

 

[mamica] si [bibe] Miron Radu (06 oct. 2004)

[foto]Miron Radu

 

[foto]Frantzujii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu l-am nascut pe Alex la 37 de saptamani prin operatie cezariana, a cantarit 2,900 Kg si a avut 49 de cm.

 

A trebuie sa il nasc mai devreme deoarece aveam colul deschis si bb avea cordonul ombilical infasurat de 2 ori in jurul gatului. ca sa nu avem surprize neplacute, medicul meu a hotarat sa il scoatem mai devreme.

 

In prima luna dupa nastere a luat 1,8 kg in greutate, iaracum la 10 luni are 11 kg.

 

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.betasis.ro/puiu

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Luizax

Alex- 40 saptamani - natural - 2.400 rgame - 46 cm. Tot dismatur. KULTA - al tau bebe a recuperat greutatea....ca al meu nu. Acu are aproape 3 ani jumate si aproape 12 kile (trase de par).Luizax - karkotash shef!


id="quote">id="quote">Danuta mea acum la 1an si 4 luni, are cred 80cm si peste 10kilute.Multumesc lui Dumnezeu ca a recuperat ce trebuia sa aiba la nastere. Nu te stresa, fiecare copil are ritmul sau de crestere.PupiciK38+Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)Poze cu noi"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cezariana, bebe Dennis, pelvian si grabit din cale-afara, 34 saptamani si cateva zile, 2.300, 48 cm, apgar 9, prematur cu acte-n regula, dar care a respirat si a mancat normal, fara probleme deosebite dupa...

Sanatate la bebici scumpici!

 

Claudia,soacra frumoasei Oti

 

Povestea nasterii

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38156

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

primul bebe al meu a avut 4250 kg. , 56 de cm, prin cezariana pt. ca a fost mare (in 2001), la 40 sapt.

dar al doilea la 31/32 sapt. cu 1650 care a scazut la 1400 kg, cu mari probleme la plamani dar multumesc celui de sus ca acum e bine, are 3 luni(20 aprilie 2005), si iti dorim nastere usoara si tuturor mamicilor crestere mare la bebeii lor

lali74

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...