Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La cite sapt. ati nascut si cit a cintarit BB?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Elena -Stefania,la 42 de saptamini,nu vroia sa iasa,dar cu perfuzii si 12 ore de travaliu,dupa lungi povestiri,a venit pe lume un ingeras de 4.350 si 54 cm.Nastere usoara si un copilas sanatos sa-ti de-a D-zeu,ca e cel mai important.

Mama lui Elena -Stefania[copil]si Mircea[bonjovi]

 

panagia gabri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreas - 37 sapt.+ 4 z = 52 cm = 3200 g = ora 20,20

Bianca - 37 sapt.+ 6 z = 50 cm = 3100 g = ora 2,45

 

Nastere usoara si un bebe sanatos!

 

Elisor mamisor de Andreas (17 aug 1998)si de Bianca (13 iun 2005)id="Comic Sans MS">id="size3">id="blue">

 

elisor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Edi a veni pe lume la 36 de saptamani prezentatie pelviana (cu funduletul inainte).L-am nascut natural de 3Kg,dupa aproape o ora de chin pe masa, cu perfuzii si multi in jurul meu.A fost scos prin resorbtie, fapt ce i-a provocat o luxatie de sold (de care am aflat la 1an si 3 luni). A necesitat reanimare la nastere, 5 zile de perfuzii la incubator si 6 zile la UV pentru icterul provocat de suferinta. Apgar:3.Mi l-au dat tarziu in salon si nu a mai vrut sa manance la san si din aceasta cauza dupa 4 luni de stors am ramas fara lapte.

Totusi e un luptator, e dezvoltat f. bine si desi a suferit oferatii pentru luxatii si a stat in gips 5 luni, E CEL MAI VESEL SI VIOI COPIL DIN LUME.Si-l iubesc mult.

 

Carmen E.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...