Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

atentie la vaccinare in maternitate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

pe Vlad l-au vaccinat de fata cu mine, in ziua cand am plecat din maternitate; si oricum cicatricea trebuie sa se vada, daca nu se vede (daca nu are nu-mai-stiu-cati milimetri)oricum trebuie repetat la 6 luni.id="Comic Sans MS">id="teal">

 

 

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="green">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

uite ca in 2003 nici nu mi-a dat prin cap sa verific... dar a doua zi cand a venit pediatrul acasa, mi-a cerut carnetul de vaccinari si s-a uitat la copil...[:D], o fi stiut el ceva... apoi - nu mai tin minte la cate luni - i-a masurat cicatricea si a zis ca e perfect...

 

acum o sa casc ochii... gradina lui dumnezeu e mare... mai ales la noi in tara! asta asa, daca cumva nu esti destul de agitata si obosita dupa nastere, sa-si mai faci si un car de griji pt idioti iresponsabili, care nu-si fac datoria...

 

Cristina [gravi]25+id="red"> si [copil]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="Comic Sans MS">

Poze cu Andrei

Gasca noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi n-a fost vorba de BCG, ca n-am nascut in Romania iar in De nu se face, dar am patit alta. Robert a fost internat vara asta la Sf.Maria in Iasi, i-au pus perfuzii cu glucoza si i-au dat si antibiotic. in prima seara i-au dat un sedativ - luminal- pentru ca era extrem de agitat, pana si eu am fost de acord desi nu accept sa-mi sedez copilul. A doua zi, dis-de-dimineata, a aparut o asistenta cu inca o doza de sedativ - - noroc ca am fost pe faza si am oprit-o, mi se parea dubios sa-i mai dea o data - cica uitasera sa scre n fisa ca-i dadusera si cu o seara inainte.

 

Cristina

Robert, 14.12.2002

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici Mariucai nu i-au facut BCG-ul in maternitate ca deh oricum murea in doua saptamani.Din fericire n-a fost asa.Dovada aici

Sunt multe lucruri la care trebuie sa fii atenta ca mama chiar daca uneori deranjam atunci cand ne spunem parerea.Dar mai bine asa.V-o spun din experienta mea.

 

Sanatate si numai bine!

 

 

Cristina si Mariucaid="blue">

Povestea nasterii

 

Poze noiid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i motiv de dat in judecata.

Pediatra mi-a spus ca la 10 luni sa ii facem IDR( asa se numeste?) si in functie de rezultat decidem daca trebuie revaccinat sau nu.

Atat de mult as vrea sa aflu daca i s-a facut sau nu, dar fara o dovada clara ce pot face?

Daca iese negativ poate insemna si ca nu a "rpins", sau ca a fost facut incorect.[bang][bang]

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by crinuta

Asta-i motiv de dat in judecata.Pediatra mi-a spus ca la 10 luni sa ii facem IDR( asa se numeste?) si in functie de rezultat decidem daca trebuie revaccinat sau nu.Atat de mult as vrea sa aflu daca i s-a facut sau nu, dar fara o dovada clara ce pot face?Daca iese negativ poate insemna si ca nu a "rpins", sau ca a fost facut incorect.[bang][bang]Crinuta si [copil] Rayan Probabil vor spune ca nu s-a prins. Si eu am mai multe cunostinte, care au mai primit inca o data BCG-ul inainte de 1 an.


id="quote">id="quote">Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002http://community.webshots.com/user/gabibarta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...