Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

atentie la vaccinare in maternitate


Recommended Posts

De abia acum vad mesajul asta...si parca m-am speriat putin.

Fetitei mele de 1 an nu i se vede deloc vaccinul pe manuta. Nu-mi aduc aminte in spital sa fi fost vizibila vreo intepatura dar in carnetul de vaccinari este trecut ca si cand ar fi fost facut.

La 6 luni am intrebat pediatra daca mai trebuie repetat pt ca nu se vede nimic si mi-a zis ca nu mai trebuie. Am luat-o de buna si nu i-am repetat BCG-ul. Cum pot sa-mi dau seama daca i s-a facut sa nu? In cazul in care nu i s-a facut se mai poate face acum? Mai exista cineva cu copii mai mari de 1 an la care nu se vede vaccinul de pe manuta?

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 1 ANid="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mihaela (Roandre), nici la Ioana mea nu se vede nici o cicatrice de la vaccin. I-am spus asta dr. mele si a verificat - ea spune ca vaccinul a fost facut, pentru ca desi nu a supurat si nu a format cicatrice la nivelul pielii, in acea zona se simte la pipait o mica adancitura, semn ca vaccinul a actionat. Pentru ca m-a vazut neincrezatoare, mi-a spus si ea de metoda verificarii IDR-ului, cea mai sigura.

 

Vali, [copil] Alexandra (30.03.2003) si [copil] Ioana (28.09.2004)

fetele meleid="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roandre, noi vom face la 10 lui IDR si daca iese negegativ il repetam.

Parerea mea este sa nu repeti vaccinul pana nu ai rezultatul IDR-ului.

Faptul ca a fost facut in spital nu e suficient, putea fi facut incorect si atunci nu " a prins".

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Vali02 si Crinuta pt raspuns. O sa o intreb inca o data pe doctora mea de testul IDR sa vedem ce zice.

 

PS: Vali02, ce frumoase fetite ai! Ma bucur ca am mai vazut un mesaj de la tine si am vazut si pozele noi! Pupici multi!id="size1">

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 1 ANid="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noua ni s-a intamplat altceva. Eram gata de plecare din maternitate, cand am descoperit eu (stiind ca altui copilas din salon ii recoltasera, ca nu-i luasera sange pentru analiza de hipotiroidie (se recolteaza cateva picaturi de sange din calcai si doar daca analiza nu iese bine, slava Domnului nu a fost cazul, se trimite prin posta rezultatul, sau ar trebui sa se trimita).

Sunt foarte superficiali, daca nu ai tu grija ca mama, poti avea multe surprize.

 

Tana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...