Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (6)


Recommended Posts

Asa e, e miercuriid="blue"> si va astept pana maine seara cu datele, iar maine seara actualizez listuta.

 

Eu nu cred ca s-a modificat ceva la mine, ca am lucrat ca animalu' saptamana asta si habar nu am ce am bagat in gura. Dar incep sa arat binisor in haine si incep sa ma incapa din vechii pantaloni.

 

Mickyyy, masoara si burta (B) ca de acolo vrem noi sa dam jos[bang].

 

Fran, si fii-mea e fotomodel, cred. Ca are acum la 2 luni si 3 saptamani 5.3 Kg si 60 cm. Adica a luat 800 g in prima luna, 600 g in a doua si 300 g in 3 saptamani. Dar dr mi-a zis ca arata bine,

se dezvolta normal si pare fericita. Si adevarul e ca eu nu am stiut ca un copil atat de mic poate dormi de la 8-9 seara la 5-6 dimineata fara nici o pauza de papa. Dar iata ca se poate, deci e OK. Si Ana mananca numai san, mi-a zis dr sa nici nu ma gandesc sa ii dau lapte praf. Stiu insa ca tu ai avut probleme si nu ai putut alapta. Si nu ne-a dat sa facem analize si nimic. O duc din nou peste 2 saptamani sa vedem cum sta cu cresterea in greutate.

 

Beatrice, daca faci atata sport si te "ingustezi" e normal sa nu se vada prea bine pe cantar. La un volum identic, muschii cantaresc de 5 ori mai mult decat grasimea, deci e OK. Ce conteaza cate Kg ai? Conteaza cum arati si cum te simti. Eu am avut o perioada lunga cand am avut 70 Kg (am avut si 80, dar asta e alta poveste) dar nimeni nu imi dadea mai mult de 63, max 65. Si la 62 Kg toata lumea credea ca am vreo 57-58. Asa ca vezi tu... Eu la 60 Kg arat perfect (a nu se intelege slaba, nu), desi e cam mult la 1,67 cat am eu.

 

 

 

Carolina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pai da Franid="red"> se subtiaza doar talia, fundul si un pic la solduri dar restul raman pe loc firar sa fie! Pai daca tot dai rufele jos, pune-te si pe bicicleta nitel, sa vezi ce bine ai sa te simti. Si pe urma pui rufele la loc dupa ce ai facut 10 minute de miscare! [hop]

 

Mami de [baietel]Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Ieri nici nu am avut timp de scris,dupa peripetiile patite,dar asta o sa povestesc alta data ca acuma sunt de serviciu la dat suzeta lui fiicamea ca a vazut ea ca ma cam plictisesc si vrea sa imi dea de munca[bang].

Dupa cum v-am spus ieri mi-am montat steriletul e de cupru,m-a durut un pic la montat dar a trecut acum o sa vad cum se manifesta.Mi-am lasat copilul la niste prieteni si vrea sa va zic ca s-a comportat bine,nu a plans nu tu spectacol ,numai acasa stie ca are maimutele ei cu care se poate juca ca mai nou l-a prostit si pe tati si cum scanceste o ia in brate.

Ieri am fost suparata si s-a dus cura mea de slabire am bagat ca spartul o farfurie de cartofi prajiti[bang][bang][bang],nici nu indraznesc sa ma urc pe cantar sa vad ca poate am pus inapoi kg dat jos,asa ca pe mine treceti-ma,cu masuratorile de saptamana trecuta.

 

Am vazut ca fetele o sa mearga la sala eu chiar nu am cum asta asa ca pe mine tot sport la domiciliu scrie dar nu stiu cand.

 

Mara mea mai nou isi baga pumnul cu totul in gura ,nici nu stiu cum e ii incape dar reuseste destul de bine.

 

 

Fran sigur vei slibi daca faci sportul asta[:D],ca daca da rezultat la tine ma apuc si eu.

 

va pup ca s-a trezit copilul si face concert

 

 

 

Marilena mamic de Maruta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carolinaid="red">, nu stiu daca mi-am masurat burta unde trebuie, dar mi-au iesit 90cm! Am masurat-o fix in zona cu diametrul cel mai mare [:D], desi nu-i corect s-o masor acum, dupa 2l de apa bauti plus masa de pranz [alcool][alcool]. id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red"> si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004) [copil] Daria Mariaid="purple"> (22.06.2005)

 

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum m-am laudat de ieri, mi-am adunat toate puterile si azi la ora 8 am plecat la aerobic cu copilu' dupa mine. Nu va imaginati ca e sala cu serviciu de babysitting...de fapt, e un apartament amenajat ca o mica sala de gimnastica.Nu e cine stie ce, dar este aproape de casa si de parc. Am ajuns pe la 8 si 15, cu copilu mancat si adormit si am lasat-o in carucior, pe hol. La un moment dat s-a trezit si am luat-o in cosuletul scoica langa mine, in sala. Se uita mirata la scalambaielile noastre. Asa am facut eu vreo 40 min de miscare, a fost destul de greu, dar am remarcat cu incantare ca nu mi-am pierdut mobilitatea si rezistenta. Dupa sala ne-m dus in parc unde ne-am intalnit cu prietenele noasre Loreen si Lili.Pe la 12 muream de foame si-mi picau ochii in gura de somn. Asa ca am ajuns acasa si am recuperat[bang]caloriile pierdute, ca mai aveam dulciuri de la botez, si am atipit un pic. Acum incerc sa-mi revin.

 

Oana,[mamica]de Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolinah si eu zic pas saptamana asta, trece-ma cu alea de saptamana trecuta. Asta pentru ca mi-e si frica sa ma mai masor [bang]

Bai, deci sunt plina de nervi! Am fost azi pentru a treia oara sa-mi iau indemnizatia de nastere si nu am reusit nici azi. [bang] mai trebuie sa depun o cerere si dupa o saptamana imi iau si banii. Deci nu ajunge ca am fost de 3x mai tre sa merg inca de 2x. Imi venea sa le bat pe proastele alea de acolo [neand] ca din cauza lor, ca am mai stat si la coada ca sa aflu asta, n-am mai avut timp sa merg sa-mi cumpar abonament la sala dar ramane stabilit: de vineri incep sala. O sa merg de 3 ori pe saptamana: luni, miercuri si vineri, iar in we liber. Am stabilit deja cu socrela care este in culmea extazului ca o las sa vada de nepotu-sau. Si pe deasupra o sa-mi cumpar si role sau bicicleta de camera, nu m-am hotarat inca. Ma gandesc ca daca iau bicla poate il mai coving si pe grasu meu sa se suie pe ea. Sau poate o sa le cumpar pe ambele ca sa am motiv sa le folosesc si sa slabesc ca altfel m-as oftica de atatia bani sa-i arunc fara folos...[grasa]

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Buna fetelor, buna gabitzam,

desi cu intarziere, dorim si noi sa ne inscriem in Clubul scutecelor(0-4ani), Bebelusi de mai-iunie 2005.

[bibe]MARIA ANTONIAid="red">- 31.05.2005-3.900Kg si 50cm- Italia- Napoli

[mamica]geanina anghel-mamicaid="black">- membru activ.

Povestea noastraid="black">-Nasterea pe glob-"Nasterea unei adevarate napoletance".id="navy">

Am citit toate mesajele voastre si am constatat ca si noi ne-am confruntat, in mare, cam cu aceleasi probleme ca si voi.

In speranta ca ne veti primi cu bratele deschise printre voi mamici si bebici, noi va mulumim anticipat.[:X]

P.S Vom pastra legatura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Franid="red">, kaki nu este fermentat este chiar un pic mai tare ca de obicei si a fost o cantitate mica, acum a facut a doua oara si vad ca si-a revenit la normal.Nu a dat semne sa o fi durut burtica dar nu stiam de la ce ar fi putut fi.Si pe afara in caldura nu am tinut-o , noi iesim doar seara afara dupa ora 18, dimineata se trezeste la 7,30 mananca si apoi doarme pana la 12 asa ca nu mai reusim sa iesim si eu imi fac toata treaba pana la ora aia si apoi lancezim amandoua pana seara.

Inca o mica problema, de vreo 3 zile dimineata are un pic de urdori la ochisori, la inceput la unul si apoi la ambii, ea pana acum nu a mai facut asa ceva. Oare o fi normal, se curata peste noapte ochii sau ?

Mercedes,id="red"> La multi ani pentru Bianca.

Geanina Anghelid="red">,bine ai venit.Sa-ti traiasca Antonia.

Carolinahid="red">, m-am conformat si mi-am luat noile dimensiuni, am trecut dimensiunile anterioare si cele noi

G 61- 61

T 89- 89

S 105 - 103

Circ.burtii 96 - 94

 

deci mici modificari sunt doar la burta si sold poate ori fi erori de masurat dar eu tind sa cred ca nu am facut foamea de geaba

 

corni si bebe(Timeea)11 May 2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...