Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (6)


Recommended Posts

Salutare! Sunt si eu o mamica de iunie care pana acum a citit toate mesajele voastre si care o sa fie prezenta si cu scrisul de aici incolo. Fetita mea se numeste Cristina, s-a nascut pe 20 iunie cu 3.6 kg si 53 cm.

Prima intrebare care imi vine acum in cap este daca fetele care alapteaza iau vreun preparat care sporeste lactatia si daca simt ca da rezultate. Eu am luat Galactogil si Still Tee de la Humana. Sincera sa fiu decat sa dau 400.000. lei pe luna pe ele mai bine mananc 3 pui fripti in plus[:D], ca tot ma abtin de la inghetata. Nici nu stiu ce sa mai fac : sa mai iau sau nu. Nu as mai lua. Voi ce ziceti?

Sanatate si racoare mai ales la bebicii plini de bubite.

Laura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Chrisid="red">, eu ii fac masaj Rebeccai in fiecare seara dupa baitza cu ulei Johnson's si are pielea super fina si moale

 

Lauraid="red">, eu nu iau nimic pentru sporirea lactatiei. Singurul lucru pe care il fac este ca am inlocuit apa cu ceai facut din anason, chimen si fructe de marar. Asta ca sa nu aiba ea colici si in plus cica chimenul ar spori lactatia. In rest, nimic- alimentatie sanatoasa si evit regimuri sau flamanzeala. Si am lapte din blesug, slava Domnului!

 

Ines si Rebecca (7 iunie 2005)

 

http://spaces.msn.com/members/inesuca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, bine ai venit! eu cred ca arunci cu banii. Nu mai lua si doar daca remarci tu ca a scazut lactatia sa incepi iar sa iei sau sa faci ceva. Altfel asa preventiv inseamna bani dati degeaba. Bea multe lichide, consuma lactate din belsug si in general mananca sanatos si o sa ai lapte suficient.

Gabitza, hai cu capitolu nou ca am ceva important de spus si de propus! [:D]

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca v-am tras capitol nou [:)]

Il faceam mai devreme, dar am fost la Selgros sa luam Pampers. Nu's cum am facut si ne-am invartit, am cumparat diverse chestii si afara ne-am dat seama ca nu am cumparat...Pampers [bang]

 

Deci....

 

Continuare la Bebelusi de mai-iunie 2005 (7)id="size3">

 

Gabitzaid="blue"> si bebe Andrei-Stefan [bibe] (25.05.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...