Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (6)


Recommended Posts

Loreeenid="red">- sunt de acord cu tine apropo de chestia cu mamele noastre. Dar deja m-am saturat sa le explic ca nu-i cazul, ba mai mult, au auzit si de la pediatru asta si nimic, tot insista- "dar totusi, de ce nu-i dai si ceiutz/apica?"[bang][bang]

Ieri am mancat niste super praji cu visine. Si de la visine Rebecca a avut niste dureri de burtica.. WAW.. Si asta ca ma feresc si nu mananc fructe, desi unii spun ca poti manca. totusi, preventiv, pana ieri nu am mancat. Si ieri am facut-o fara sa-mi dau seama. REzultatul- plansete, dureri de burtica si ceva diaree... Bine c-a trecut, dar nu ma mai ating de acele praji!!

 

Ines si Rebecca (7 iunie 2005)

 

http://spaces.msn.com/members/inesuca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mercedes mie mi-a venit la 30 de zile si apoi nimic.Am asteptat vreo doua saptamani de intarziere dupa care am inceput sa iau pastile anticonceptionale.Astept si saptamana asta sa-mi vina,daca nu ma \duc la dr,ca la controlul de 6 saptamani n-am ajuns.

 

Loreen cu Bianca[zana]si Delia[copil]

 

Botezul,Baita din cada mare

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor la mine au trecut 2 luni si nu mi-a venit ciclul! Este posibil atata timp cat alaptez sa nu imi mai vina? Ca ma cam sperie treaba asta! Noi preventiv folosim prezervativul dar cine stie ce se mai poate intampla si vreau sa treaca ceva timp pana sa mai fac unul...

 

Inesuca, poti sa-i dai copilului si un pic de ceai ca intr-adevar nu strica. Alex il bea de zici ce-i aia... Are o sete pe el, mama-mama, zice ca seara bea bere si apoi vrea apa, asa de insetat este! [alcool]

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la apa sau ceai nici eu nu prea ii dau si acum nu-i mai dau san deloc pentru ca usor usor a renuntat ea la san, ii era foame dar totusi imi refuza sanul, i-l lua in gurita tragea de 2-3 ori si apoi incepea sa planga, verificam daca aveam lapte si totusi mai era ceva dar ea nu l-a mai vrut.Cei drept apa nu am incercat sa-i dau insa ceai mai mult de 20-30 ml nu bea, nu o prea incanta , cine stie poate prefera cafeaua[:)].

Doctorita mi-a spus sa nu insist cu ceaiul ca ar insemna sa-i reduc cantitatea de lapte pe care trebuie sa o bea intr-o zi intre 600-760 ml mai mult nu reusesc sa-i dau si pe cutia de Milumil scrie 800-1000 ml/zi pentru varsta de 3-4 luni

Sau am sa incerc si eu cu apa .

Inesuca id="red">eu stiu ca pentru bebelusii alimentati exclusiv cu lapte matern nu este nevoie de apa sau ceai, doar daca au colici si se mai linistesc cu ceai special ptr. colici, asta imi spusese doctorita mea pe vremea cand alaptam si eu, adica in prima luna.Am vazut ca intrebai de diaree, cum ti-ai dat seama ca Rebecca are diaree pentru ca si Timeea face kaki moale cu toate ca ii dau lapte praf dar m-i s-a parut normal, l-a inceput cand am introdus laptele praf si-a schimbat kaki consistenta dar apoi si-a revenit la aceeasi consistenta pe care o avea cand ii dadeam numai san.

 

Mercedes,id="red"> nici mie nu mi-a venit ciclul si am 11 saptamani de la nastere, am auzit ca daca alaptezi un an poate sa nu ai tot atata timp, super, mai ales pe caldurile astea, nu ma incanta deloc ideea ciclului dar foarte bine poate sa iti vina si mai repede chiar daca alaptezi.

Abia astept sa merg si eu la controlul de 3 luni sa vedem daca imi da si mie doctorita liber la diversificare ,mai ales ca acum este sezonul fructelor si legumelor.

 

corni si bebe(Timeea)11 May 2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie dupa nasterea lui Bianca mi-a provocat ciclul cu progesteron pentru a putea lua pastile.Acum insa m-am mirat si eu ca mi-a venit menstruatia asa repede.Asa am considerat-o eu de fapt pentru ca dupa 3 saptamani mi se terminasera lohiile si apoi iar mi-a curs sange si am dedus eu ca este primul ciclu...

Da' sti cum e ,nu-s doua nasteri la fel...

 

Loreen cu Bianca[zana]si Delia[copil]

 

Botezul,Baita din cada mare

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati adus vorba exact la fix....acum am constatat si eu ca mi-a venit[xx(]. Ma asteptam sa ma loveasca dupa ce terminam cu alaptatul, dar se pare ca s-a grabit...poate si din cuza stressului cu botezul. Acum nu stiu daca din cauza ciclului sau a agitatiei de ieri, Alex e nervoasa la san, trage de el, il intinde, il maraie...sper sa nu-mi refuze lapticul.

Acum sa va spun un pic de botez, a fost super, cu exceptia caldurii infernale de ieri. La asta se mai adauga si aglomeratia din biserica - erau 4 bebelusi cu rudele si invitatii de rigoare, imbulzeala rau, nici nu se puteau face poze. La restaurant, noroc ca era pe faleza, la cativa metri de plaja si ca avea terasa. Inauntru, cuptor, aparatele de aer conditionat parca nici nu erau. Aproape toata lumea a stat pe terasa, intrau doar cand se aduceau felurile de mancare. Ne uitam cu jind la multimea care facea plaja si se balacea...Spre seara, cand au navalit tzantarii si s-a mai racorit un pic, s-a incins petrecerea in restaurant. Lumea era cu chef, mai ales dupa "lichidele"[alcool] pe care le-au baut din belsug ca sa nu se deshidrateze.

 

 

Oana,[mamica]de Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu revin cu un nou mesaj,Inesid="red">, ce faci cu noi,ma uitam la pozele tale cu bebelusa in piscina, sa nu-mi zici ca este a voastra piscina,eu stau si mor de cald in casa cu marea la doi pasi ce-i drept dar cand am vazut piscina ta m-am mai racorit un pic.Este super misto, asta este visul meu, mai ales ca acum sunt grasa si ma simt complexata sa merg la plaja ce bine mi-ar prinde o piscina in curte.

 

 

corni si bebe(Timeea)11 May 2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ulala ce bucuroasa eram dimineatza ca mi-am pacalit fetitza sa manince o data la patru ori, asta vad ca a durat numai pe perioada noptzii, ca incepind cu ora 8.00 s-a desteptat cesuletzul in ea si a vrut mincarica la 11.00 apoi la 14.00, adicatelea tot la trei ore cum facea totdeauna. Important e ca ma lasa sa dorm noaptea.

 

Danielaid="orange"> si principesa Iid="red">Sid="blue">Aid="purple">Bid="maroon">Eid="purple">Lid="green">Lid="blue">Aid="red"> [bibe] (5 iunie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

loreen, am inteles eu bine ca ti-au provocat ciclul ca sa iei pilule? eu am luat exluton fara sa-mi fi venit ciclul. la 7 zile dupa ce am inceput cu pastilele mi-a venit, a tinut 4 zile si in acest timp luam in continuare anticonceptionalele.

 

ines, parereile sunt impartite referitor la apa si ceai. tu fa cum crezi ca e mai bine dupa ce te informezi si asculti si pareri pro si contra

 

noi3

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...