Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (6)


Recommended Posts

Corniid="red">- Rebecca face de obicei kaki moale, dar ieri a facut ceva mai apos. Asa mi-am dat seama ca-i diaree. Pana la urma i-a trecut de la sine, acum a facut cum face ea in mod normal. Oricum, la fiecare 3 ore imi face kaki:)

Hei, as fi vrut eu sa fie piscina mea... Este a nasilor parintilor mei.. Doamne, ce i-a mai placut Rebeccai in apa..

 

Babygirl, ai dreptate! N-am sa-i dau pana nu-mi zice pediatra. N-are rost sa ma leg la cap aiurea, din moment ce n-are nici colici si mananca lapticul meu fara probleme

 

Ines si Rebecca (7 iunie 2005)

 

http://spaces.msn.com/members/inesuca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Inca ceva, Corniid="red">- inchipuie-ti ca din cauza gabaritului meu depasit ([bang][bang]) nu am facut si eu baie in piscina. Am rezistat cu stoicism caldura sufocanta de sambata.. Asta pana la ora 18:00 cand am cedat psihic si m-am bagat in apa, dar, atentie! IMBRACATA, cu hainele pe mine. Am stat o ora! Noroc ca avea sotul meu schimburi la el si am putut sa ma schimb.

Norocoaso, sa ai marea langa tine..

 

Ines si Rebecca (7 iunie 2005)

 

http://spaces.msn.com/members/inesuca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi,

 

Androix, Inesuca, vb. de kg.[alcool][bang]stati sa vedeti aici.

Beatriced sa nu te uiti mama ca daca te uiti dai pe spate, ia sarurile linga tine.

eu cred ca buricul meu si-a modificat pozitia, a luat-o in sus, ca altfel nu imi explic cum au ajuns tzitzele la BURIC!!!!!![bang][bang]

si pentru ca simbata am indraznit sa plec 3 ore la nunta, ieri mi-a tras-o fi-miu. a plins toata ziua, si pe caldurile astea maninca si putin, nu doarme[xx(][xx(], ii fac dusuri in chiuveta!

Ruxel, ti-am zis ca am gasit bona ptr. copil. ei bine, cind mi-a spus cit vrea am dat pe spate, drept urmare mai caut si intre timp (azi) am cautat gradinita. am gasit una care primeste copii de la 1 an jumate, si cica trebuie inscris cu 12 luni inainte[alcool][alcool]

Mygirl sa-ti traiasca crestina. E o printesa,serios, tare frumusica la botez.

 

fug, s-a trezit teroristul!

 

 

Matei 21.05.2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucas, pai nu e cinstit mamica, nu stiu cand ai facut tu pozele alea dar nu mai arati asa acum [cool]

Cat ti-a cerut bona? Pentru Matei? Iarta-ma nu am retinut daca mai ai copilasi, parca nu...[:o)]

Io sunt topita, am mers la orhideea sa luam cadou la nasi de botez ca abia acu am reusit si noi si ne-a prins ploaia aia naspa, noroc ca am o umbrela in masina. O fi ea "Jaguar" din '89, productie autohtona dar se vede de la o posta ca o conduce o femeie: nu-mi lipseste umbrela si cutia cu servetele [8D]

Acu am ajuns si noi acasa, si speram sa ne mai racorim cu ploaia asta da can colo...

Deci m-am hotarat: miercuri merg sa-mi platesc sala. [hop] Sa va vad atunci cum mai tineti pasul cu mine... [}:)] Beatrice, te provoc... [:-)))] auoleuuuuu, fa-te ca nu m-ai auzit...

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babygirl la Bianca am alaptat cu chiu cu vai 2 saptamani din lipsa acuta de calitate la lapte si experienta...Drept pentru care am fost la planing familiar sa-mi spun pasul vis-a-vis de nerabdarea sotului si disperarea mea de a nu mai face copii( ce tampita eram).Si mi-a dat trei injectii cu progesteron dupa care m-a pocnit fix sangerarea.

Acum hotarata beton sa alaptez pana dau copilul la facultate intreb medicul daca pot lua ceva pe timpul alaptarii si mi-a zis :nimic.Eu lamurita bustean...Dar dupa ce-am luat pastilile sa dea falimet la lactobar, m-am trezit cu bucurii...

Astept cu infrigurare sa vad saptamana asta daca am ceva bucurii in c...loti,daca nu trebe sa ma duc la doftor,asta e...

 

Asta seara au trecut niste prieteni pe la noi sa vedem dvd de la botez...Am ramas muta de indignare.Pana si celulita de pe mine s-a zvircolit cand m-am vazut in deplinatatea kilelor mele nesimtite.Sa mor nu alta cat de babana ma facea televizorul.Zic televizorul pentru ca refuz efectiv sa cred ca sunt in halul asta de odioasa.

Mi-a luat alte pastile de slabit si de maine nu stiu cum voi reusi sa trec pe regim alimentar...La sala nici vorba sa ajung cu plozii in grija mea asa ca home se va scrie istoria...

 

Delia mea iar a inceput sa-mi serveasca masa pe parchet si pereti...Sper sa fie de la caldura, ca doar ce ma bucurasem ca bebelusul meu nu mai vomita...

 

Loreen cu Bianca[zana]si Delia[copil]

 

Botezul,Baita din cada mare

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va stric preturile la bone...A mea sta cu Bianca si din toamna,ma mai gandesc, si cu Delia pentru ...2000000 lei.De la 7,30 pana la 16,30 cand aterizez acasa.Normal ca poate manca la mine,nu face menaj,insa daca o rog cate ceva nu ma refuza...Si fara carte de munca cum am inteles ca se practica mai nou...

 

Loreen cu Bianca[zana]si Delia[copil]

 

Botezul,Scaldatoarea

Baita din cada mare

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

ieri vorbeam de ciclu si aseara mi-a venit,de asemeni spuneam ca Timeea nu mananca mai mult de 760 ml/zi si ieri mi-a mancat 835ml, asa ca sunt bune discutiile astea .

Loreen, doctorita ce a spus de varsaturile Deliei?Chiar sunt curioasa,poate mananca ea cu prea mare pofta.

 

Vroiam sa va intreb, voi cat luati indemnizatia pentru cresterea copilului, daca stiti suma exacta?

Eu nu am curaj sa las copilul cu bona doar daca asi fi fortata de imprejurari asi alege o persoana cunoscuta.De fapt de abia asteptam sa scap de munca, singura solutie ar fi fost sa fac un copil ca altfel nu aveam sanse si acum vreau sa stau cei 2 ani acasa sa-mi cresc copilul.Cu toate ca daca asi fi mers la munca in continuare asi fi luat mai multi bani .Sau daca asi fi avut 2 copii mi-asi fi luat totusi un ajutor mai mult pentru menaj.Poate ca am vazut la sora mea niste faze ale bonei si nu prea mi-au placut si le facea de fata cu mine, chiar i-am reprosat niste chestii .Cu un copil mai mare asi lasa totusi bona pentru ca imi poate spune ce a facut in acest rastimp dar un bebelus nu poate sa-ti spuna cum a fost tratat.

 

corni si bebe(Timeea)11 May 2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix pozele sunt facute simbata asta!!!!!!![bang][bang]

da, am un singur copil,si cred ca si ultimul.

Ruxel bona mi-a cerut 200Euro[batcap][:(!][:(!]drept urmare am cautat gradinite la gradinite.com,gasesti si particulare si de stat. am vb. cu cei de la Bambi step by step, pinochio, arlechino.scorurile sunt de la 90-300 euro in functie de gradinita. da trebuie sa ma duc sa le vad.

am zis ca mai bine dau la gradinita atita decit la bona. mai fac si 1,2 limbi straine, sport, etc. cu bona nu face nimic. asa ca mai caut pina la 1 an juma sa stea cu cineva si apoi - gradinita scrie pe noi. programele sunt de la 8-8.30 la 17.30-18.00-18.30

ca sa nu va spun ca la 200 de euro bona a zis ca nu face absolut nimic inafara de copil si hranit, masa la prinz, cafea, o luna concediu vara, dar sa fie o luna, nu cite o saptamina (platit evident) si afara ea nu iese decit o data pe zi, o ora inainte de masa (masa cui?- nu am apucat sa o intreb caci si intrucit eram in spume!) asta e! mai cautam. o sa caut si la agentii sa vad si acolo scorurile.

 

 

Matei 21.05.2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ca greu pot sa tin pasul cu voi...noi de abia ne-am linistit, ca am avut vre- 4 zile in care Georgia mea nu a mancat deloc bine si chiar a slabit un pic, si din cauza asta eu am facut mastita si a scazut si productia de laptic a scazut rau de tot, asa ca am trait cu frica ca am pierdut lupta cu alaptatul si ca trebuie sa trecem pe formula, dar am gasit si metoda sa o fac sa manance si eu sa nu imi pierd laptele de tot...ma mulg si pe cat posibil incerc sa fac si o mica provizie constand intr-un biberon de lapte , asa acum vad si cat mananca si sunt si eu mai linistita...

aseara a dormit de la 11 noaptea pana la 6:45...cam mult, dar a dormit ca un copil satul , nu a mai plans noaptea

acuma nu o sa o las sa mai doarma asa mult, dra eram si eu franta dupa ce ne-a vazut 3 pediatrii si am primit 3 sfaturi diferite...

acuma am facut reumatul la tot ce ni s-a zis si am facut o compliatie...si ne-am relaxat un pic

de greutate nu mai zic nimic, tot acolo am ramas , respectiv la 69 kg dar nu ma grabesc, ca am avut deja destule probleme...

Va pup cu mult drag si sper ca voi avea si eu mai mult timp de acum incolo sa scriu....

Ca sa stiti, avem si noi poze in link-ul de mai jos, o sa mai adaug cand o sa mai am timp..

 

 

Pozele noastre

 

 

 

Luluku + Gargaritza- Veveritza Georgia id="pink">[copil]- 26.06.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...