Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (6)


Recommended Posts

Lucasid="blue"> m-am uitat cu niste ochi cit cepele [:0][olala] la Matei al tau, cit par aaare. Bebitzica mea a ramas in frunte fara ca i-a cazut tot si acum a inceput sa-i creasca.

 

Danielaid="orange"> si principesa Iid="red">Sid="blue">Aid="purple">Bid="maroon">Eid="purple">Lid="green">Lid="blue">Aid="red"> [bibe] (5 iunie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lucas, inseamna ca pozele sunt de vina! [:(!] Refuz sa cred ca te-ai ingrasat in asa hal intr-o saptamana de cand ne vazuram in carrefour... Adica sa ma exprim cum trebuie, esti mai slaba in realitate.

 

Adevarul este, Loreen, ca si eu ma tot uit la mine si refuz sa cred ca sunt asa de [grasa] cum ma vad in poze sau pe televizor (ma rog inca dvd de la botez n-am pupat, stiti voi, al meu este operator in televiziune dar pentru el n-are timp sa transpuna neshte casete si sa le faca devedeu [alcool][bang]) Ma uit in toate vitrinele si ma tot intreb unde sunt alea 10 kile in plus???(BTW citeam undeva ca unul dintre motivele pentru care a aparut anorexia este inventarea fotografiei[alcool])

Dar e clar doar o iluzie optica. Eu am si o problema de ordin psihologic: cum v-am povestit am pus la loc ce dadusem jos si de suparare am mancat ca o vaca zilele astea. De ingrasat nu m-am ingrasat mai mult dar e de ajuns cat am ca sa fiu o vaca in toata regula. Aseara am mancat juma de pui la rotisor [:0][:0][:0] si dupa am bagat si doua trei lingurite de finetti ca sa iasa treaba calumea [:(] Ma rog e finutz spus "aseara", avand in vedere ca era deja zece jumate pot sa zic ca era chiar "azinoapte". Trebuie sa ma las de sportul asta, am inceput sa mananc dupa ce ii fac baie lui Filip. Asta este un dezastru ca noi terminam pe la 10-11

 

Cat priveste bona aia de 200 de euroi, mi-e rauuuuu. Si cand ma gandesc ca chiar exista parinti care s-o angajeze nu ca-mi vine rau, chiar mor [xx(]

 

Nu mai pot, curg apele pe mine, da cica sa mai fac ceva economie la curent. Aseara a plouat cu bulbuci, am zis ca ne ineaca, frate si cand colo dupa o juma de ora asfatul era uscat, nu-mi venea sa cred. Si cand am ajuns acasa din masina pana in bloc m-a facut ciuciulete.

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix [floare3][pup] nu mai vazut cu dinsele pe afara in Carefour.

Referitor la bona, cineva mi-a spus ca asta e pretul! [:p] si eu am zis mai stau o tura. la banii astia am ceva pretentii la ea! in fine vom vedea!

Danelutza paros a fost de cind s-a nascut! cind l-am vazut prima data am zis ca e o maimuta! avea puf si pe urechi! si are si acu si pe minute parul a inceput sa se inchida la culoare!!! te pomenesti ca la un an are par pe piept!!![il] Sa vezi par la Filip a lui Androix, in poze nu se vede, da e lunggggggggg!super freza. am vazut si la Alexandra lui Mygirl (al ei este si ondulat!!)

plec sa caut ceai la copil, la cele 5 famacii de linga mine nu au decit babydrink, si eu vreau babycalm[mariaj]

 

 

Matei 21.05.2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna !

Deci a mea e cea mai fotomodela din gasca[bang][bang][bang]

Ne-am intors de la controlulde 3luni: 62,5cm si 5KGid="red">

Adica intr-o luna am crescut....250g. Prin urmare i-a luat sange din degetel- pt. hemograma, Ca, Fe.Urmeaza sa facem si coprocultura si urocultura. Pana vin rezultatele bagam Sab la greu- cu lingurinta nu in biberon- ca sa scapam de gaze si sa mancam mai mult decat cei 550ml pe zi- cu cat ne laudam acum...Si daca analizele sunt ok o sa facem si un test la toleranta la proteina din laptele de vaca- e posibil sa inceapa sa dezvolte alergie la laptic (tat'su e alergic rau la tot felul de chestii) si din cauza asta sa nu ia in greutate...Da' io cred ca de fapt nu prea mananca...mai e si cald...si eu am fost mica tot cam asa...deci o fac fotomodela ce mai...In rest, vesela nevoie mare, a ras la toti pe acolo, iar cand i-a luat sange din detetel a adormit...[alcool]

Ochii cica pe la 6 luni au culoarea definitiva... ai ei sunt albastru- gri cu o pata maro pe dreptul- din nastere...

 

Fran si Patricia Annelise (05.05.05)

http://community.webshots.com/user/annelise05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] Si al meu are par pe urechi, credeam ca e singurul[:-)))]

Lucas cum e babycalm? Ca eu ii dau babydrink, e mai bun babycalm-ul?

Eu ii dau ceai cam de 3 ori pe zi cate 50 ml, mi-a zis si pediatrul si asistenta care ii face masaj baiatului, pentru ca sunt calduri foarte mari si se deshidrateaza. Sufera saracutul de caldura, ii transpira tot capul cand suge la tata, ii fac baie si ziua sa-l racoresc.

Scria cineva de sabsimplex si eu observasem ca ii fierbe ceva in burta, dar nu ma gandeam ca e de la asta si nu i-am mai dat, am cumparat de cateva zile debridat si acum este foarte linistit, nu mai e plangacios, ca eram disperata ca plangea toata ziua si nu stiam de ce, ii dadeam si bonisan si sab si degeaba ca tot il durea burtica.

Voi cand le dati sa manance inainte de baie sau dupa? La inceput ii dadeam dupa baie, dar cand il scoteam din apa si pana il ungeam si il imbracam incepeau niste urlete de foame de il auzea tot blocul si nu mai era in stare nici sa suga ca era deja prea obosit. Acum ii dau si inainte si dupa baie si nu ma mai grabesc deloc la uns cu ulei si masaj dupa baie, incepe sa maraie doar cand incep sa-l imbrac, cred ca-i place sa fie nudist.

 

Mari si DAVID

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mstroie/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Mai s-au lipit kg de mine, zici ca intr-adevar chiar as fi pus ceva super glue... Pai incerc de o zi sa imi calculez cate calorii mananc si incerc ca dupa ora 6 sa nu mai mananc si tot atatea kg am. Pai asa nu se mai poate. [bang] S-or intari muschii pe mine si nu-mi dau seama s-au din cauza ca nu-mi vine ciclul raman pe loc! Voi stiti ceva? Are vre-o legatura cu ciclul?

 

Lucasid="red">, iti vazui poza si sincer nu mi-am luat langa mine sarurile. Hai ca nu aratai rau... Esti buna!... Ha,... ce ti-am zis-o!

 

Mai eu ii dau lui Alex sa manance dupa baie, ca in felul asta adoarme mai repede si nu se scoala noaptea sa ceara de mancare. Am incercat si varianta inainte de baie dar se trezea noaptea de foame... Asa ca a ramas sa-i dau sa manance dupa baie...

 

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...