Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (6)


Recommended Posts

Lid="red">ucasid="red">, mi-am dat seama ca tu nu esti miresuca dar tot buna esti... Na ca ti-am zis din nou!

 

Fetelor astazi este ziua de dat masuratorileid="red"> asa ca:

T=71, Sold=93, B=83, kg=60id="red">... Faca sport angro si nu scad kg astea, afurisitele deloc. [bang] In schimb au inceput sa ma incapa blugii mei mulati. E o realizare!

Bai la noi este tare racoare si nu cred ca se preconizeaza ceva soare. Mai iese el din cand in cand dar nu se incalzeste afara, tot la vreo 21 grade ramanem...

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Gabitzaid="red">, ce zambet ti-a tras fi'tu! Pai te topesti cand il vezi razand... Si pe-al meu il apuca mai ales dimineata cand ii da taica-su sa manance si cand sa-i fac [foto], jmecheru isi da seama si se uita cu ochii aia mari la tine fara sa clipeasca, de parca ar zice: "Mai fa acum daca poti, na!"id="blue">

 

Fetelor voi ce-ati mai gatit bun? Ca eu nu mai stiu ce sa fac si fara prea multe calorii...[bang]id="blue">

 

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nefertari,

ai o fetita foarte frumoasa, nu stiu daca ti-am mai spus dar nu ma pot abtine sa nu-ti mai spun inca o data.Eu abia acum am realizat ca Freya este nascuta in aceeasi zi cu Timeea.Ce tip de lapte ii dai, spuneai ca nu mananca mai mult de 120ml/masa dar cate mese pe zi ii dai? Asta ca sa fac si eu o comparatie cu a mea,Timeea cred ca are in jur de 5 kg ca de cand cu incidentul cu cantarul mi-a fost teama sa o mai cantaresc,m-am cantarit eu cu ea in brate.De cand ai inceput cu sucul de morcovi,poate si el influenteaza luarea in greutate.

La fel face si Timeea cand ii dau sa manance, isi misca capul stanga - dreapta de alerg cu biberonul dupa guritza ei, daca pierde cumva tetina nu o mai ia.

 

corni si bebe(Timeea)11 May 2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beatriceid="red">- tot vreau sa-ti zic da' uit...[alcool]Am citit pe undeva ca atata vreme cat alaptezi nu poti sa dai jos si ultimele kilograme...e un fel de rezerva pe care o pastreaza natura...adica daca nu mananci, organismul sa aiba rezerve pentru a putea produce laptic...io zic sa nu te mai stresezi pentru ele... cand nu vei mai alapta or sa se topeasca...

Eu as mai avea de dat 4, adica am 49-50 (oscilez) si inainte de sarcina aveam 45-46. Da' nu kilogramele ma deranjeaza, din partea mea pot sa nici nu le mai dau jos ca oricum eram cam slaba(am 1,57 inaltime), ci formele...adica am burta si solduri maaari. Gata- avem trei luni - e cazul sa incep gimnastica...O sa dau jos rufele de pe bicicleta[:D]

 

Fran si Patricia Annelise (05.05.05)

http://community.webshots.com/user/annelise05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare,cum va explicati, ii dau numai Milumil , de regula face kaki moale si de culoarea mustarului(galbui-auriu) si astazi de dimineata mi-a vacut verde-inchis,modificari in alimentatie doar putina apa(10ml) i-am dat ieri pentru prima data. Sa fie cauza apa?Mi-a mai facut uneori verzui dar nu asa inchis, nu mai retin daca in zilele in care ii dadeam putin ceai.

 

corni si bebe(Timeea)11 May 2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Franid="red">, asa o fi cum zici tu! Dar intrebam alte mamici si ele au pierdut ceva kg in timp ce alaptau, asa ca ma gandeam ca la mine nu se vede deloc, cu tot sportul care-l fac zilnic! Dar vorba ta poate asa s-o manifesta la unele persoane... Si o depinde si de organismul fiecaruia! Hai baga si tu ceva incurajari...

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si noi!

 

De citit abia azi am reusit sa recuperez, ca am fost vreo 4 zile plecata din bucuresti, si-ati scris, nu gluma.

Si vorba lu nefertari, cu cititu-i simplu, da' cand sa m-apuc si eu sa butonez, ma ia o leeeneee.

Noi am fost deja cu Daria la munte (la 5 saptamani jumate) si cu exceptia unei seri cand a urlat mititica vreo cateva ore-n continuu (de la colici, ca io ca mama inconstienta m-am indopat cu mici toata seara dinainte) in rest a reactionat super bine. Pot sa zic chiar ca i-a priit, a dormit bine, a mancat bine, si i s-au mai dus si bubitele de pe fata si de pe gat pe care le avea de la caldura.

Legat de bone, 200eur e ABERANT de mult, si spun asta pentru ca am bona la malina, am schimbat 2 pana acum si-am mai vazut o gramada. Nu zic nu, sunt si mamici care sa-si permita asemenea sume, dar rare. Eu pe a mea o platesc cu 4,5 mil pe luna pentru 8 ore pe zi dar face si menaj (aspirat, calcat, etc.). Ca sa nu mai zic ca nu putine's zilele in care sta bona la ambele fete, ca mai am eu una alta de rezolvat si i-o las si pe Daria in grija [:D]!

 

La capitolul kg, habar n-am cum stau....n-am cantar acasa....asa ca la mine o sa actualizati o data pe luna (cand merg la control cu daria)! Da' am descoperit ruleta, asa ca : 90 bust (asta pentru ca n-am sani, nu ca as fi slabit io [:D]), 83 talie si 103 solduri!!

Si mai propun sa facem si clubul bebelusilor "viitoare fotomodele", in care fie-mea cred ca se inscrie cu brio deocamdata, nu cred sa aiba mai mult de 4,5kg [:D]!! da' suntem mici, azi abia am implinit 6 saptamani, asa ca mai avem timp de recuperari!id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red"> si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004) [copil] Daria Mariaid="purple"> (22.06.2005)

 

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...