Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (69)


Recommended Posts

quote:Originally posted by ellen

Mai fetelor, dar bunicile nu se inscriu sa va ajute? Sau nu vreti voi sa-i lasati pe cei mici cu bunicile?Acu, scuze daca am pus intrebari tampite. Ziceam si eu, ca de ex. pe mine ma ajuta foarte mult bunicile si nu stiu ce m-as face fara ele.[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)Povestea Alexutei


id="quote">id="quote">Pe mine m-ar ajuta bunicile daca ar fi langa mine.Mama cel putin cared ca ar trebui sa o dau afara din casa ca sa mai plece la casa ei , dar din pacate e in Spania.[q][q][q][q]Socrela ar ajuta si ea, chiar daca mai greu si cred ca numai la cererea noastra dar ar ajuta, numai ca e la 300 km distanta ,asa ca.........nu am sanse sa ma ajute prea curand bunicile.[q][q][q][foto]Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by roandre

mai ramane varianta Elianei care suna bine...Mina, ce zici, facem cresa atomica la Eliana cu copii atomici?


id="quote">id="quote">Bey... bagati-va mintile-n cap [:D]... mai glumeste omu' si voi... pai nu-mi ajunge copilu' meu atomic? Ajung la nebuni cu mai multi pe cap... [alcool]Te asteptam maine in IOR... incearca sa vi dimineata ca e muuult mai bine... pt. voi... ca e racoare... noi oricum te asteptam [^]Ionika eu pun carnea congelata. Danyce daca la cresele de la noi ar fi ok si eu as duce-o, ca sa se obisnuiasca de mica in colectivitate... Oricum la gradinita o voi duce destul de devreme... poate chiar de la 2 ani... ca de... avem pile [:D]... adica pe mama soacra... lucreaza la gradinita si poate fi prin preajma ei, daca este cazul... Altfel nu stiu daca m-as grabi sa o dau nici la gradinita... Gata, ma uit la poze acum... A, si link-ul bun este: http://community.webshots.com/photo/400669683/412329080RFoXTL

Eliana si [copil]Elena – 23 octombrie 2004id="red">
id="right">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci anuntam in mod oficial ca suntem si noi iepuras [iepu] !id="red"> Am reusit sa il vad in parc si mai era o mamica cu mine care mi-a confirmat ca vad bine. Deci va rog sa ne treceti si pe noi cu un dintisor muuuult asteptat.

 

Carnea eu o pun direct din congelator. Tocmai ca in Mami citisem ca nu e bine sa stea sa se dezghete, acela fiind momentul in care se inmultesc bacteriile, mai ales pe caldurile astea. Oricum, asa am facut pana acum.....

 

Am si eu o intrebare, mai mult o curiozitate, asa. Am primit azi comanda de la Buburuza si luasem printre altele un biberon mai mare de la Chicco. Tetina este de cauciuc si are un orificiu cum nu am mai vazut, ceva gen 2 gaurele unite de o linie .-. id="green">Aproximativ asa, nu pot sa va desenez..... Aveti idee, are vreo utilizare speciala (adica se da cu ea ceva suc, pulpa....)? Eu i-am dat acum seara laptele cu ea, a tras un pic mai greu parca (ea oricum a papat pana acum numai cu tetina de silicon) dar alteceva nu am observat. Dar e prima data cand observ acest model de orificiu si m-a facut curioasa.

 

Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God id="purple">
id="left">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu am apucat as citesc ce ati mai scris, dar vroiam sa va zic ce am facut.

Am fost la doctora de familie.

Ea mi-a zis sa merg la cel care m-a operat mai intii: adica Radulescu-Botica Razvan(m-am uitat pe fisa de iesire).

Bineinteles ca dupa aia pot merge mai departe ca si inainte la doctorita mea.

A ris cind i-am zis ca m-am speriat.

A zis ca bineinteles ea nu se poate pronunta sigur, dar ea crede ca acolo e un fir din ala care nu s-a topit ptr ca a nu i-a dat voie ceva. Si de aia ma si inteapa cind apas pe el.

Oricum miine sun la Filantropia( stiti careva din voi vre-un nr de telefon) si intreb cind are Dr. Radulescu si voi merge la el. Dar tot miine o sa ma programez la doctorita mea. Nu are ce sa fie rau daca trec pe la amindoi. Si asa trebuia sa merge demult la controlul de 6 luni si nu am mai apucat: apropo voi ati fost toate?

Multumesc la toate ptr incurajari si revin un pic mai tirziu.

 

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilia, bine ca te-ai mai linistit, ai sa vezi ca nu e nimic de speriat.

 

Mi-am modificat singura in lista si am pus dintocul piticutei mele. Fug sa pap pepene pana nu se termina pauza la meci (ca sa faca Tony curat [biz]). Va pup, noapte buna!

 

Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God id="purple">
id="left">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by roandre

Eu acum am alta problema...vrem sa deschidem o afacere si asta ar insemna ca in maxim 2 luni sa las bebelina pe mana unei bone (pe care inca nu o am) si mi se rupe sufletul. Pe cuvant ca nu-mi vine sa muncesc si sa lac copilul...ma simt atat de rau. Ufff, grea hotarare! Acum parca le inteleg pe fetele care au inceput serviciul...greu, greu, greu este sa te rupi de copil cateva ore pe zi.

Mi-am spus si eu oful ca de ieri de cand s-a discutat problema parca nu mai sunt acelasi om. Sper sa-mi treaca!

 

Va pup!

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 11 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 


id="quote">id="quote">

 

Mihaela, de prin septembrie ma paste acelas lucru, sotul meu nu face fata la micutza firma care am deschis-o cu ceva vreme in urma, el inca mai avand un servici stabil...si uite asa, am luat eu sarcina in spate, si va trebui ca de la 8-13 sa stea cineva cu Stefanel, in cazul meu soacra, daca o vrea[bang] inca nu am povestit ca e in America, pe cand se va intoarce...si mie imi sta sufletul asa cat un purice...dar asta este, pentru ei le facem toate...sa le fie lor mai binisor....

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am venit de la mare, taaarree bine a mai fost!

 

La Multi Ani tuturor celor care au mai pus o lunisoara in lipsa mea!

 

Prea mult nu am timp de scris ca imi merge si masina de spalat, trebuie sa-i dau lui Dami sa manance si mi-e si somn. Sigur maine povestim mai multe si sper sa am timp sa scanez si ceva poze.

 

aissa eu folosesc acele tetine de care vorbesti tu si sunt super. Sunt si numerotate si in functie de debit intorci tetina. Eu de exemplu cand ii dau cereale (deci laptele este mai gros) ii tin tetina cu cifra trei in sus.

 

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

 

http://community.webshots.com/user/giorgios72

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danyce, eu am avut curiozitatea sa ma duc la o cresa aici in Bistrita si nu mi-a placut deloc ceea ce am vazut.patuturi de fier, saltele vechi...copii tinuti in patutz, naiba stie cand si cum ii schimba, sunt atat de mici si neajutorati, ei nu stiu sa spuna cum se comporta cu ei...sincer, nu mi-a fost deloc de incredere ce am vazut...

Eu as incepe propria mea afacere cu o gradinitza aici ...daca as avea destui bani...ca asta produce mai nimic la inceput...

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce am gasit eu despre carne intr-un nr. mai vechi al revistei Mami: "Carnea proaspata va fi pusa la fiert in apa rece iar carnea luata din congelator se pune in apa clocotita. In lichidul de fierbere al carnii se pun multe legume, o ceapa intreaga si, la sfarsit, verdeturi si condimente nepicante".

 

Cristina si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ionika

Fetele, am o intrebare: voi cand puneti la fiert carnea o lasati mai intai sa se decongeleze? id="red">id="size3">Poate pare o intrebare ridicola dar am citit in mami ca e bine sa fie decongelata carnea inainte de a o fierbe.Multumesc.Ioana&Andrei (14.09.2004)


id="quote">id="quote">eu o descongelez cand nu uit, si am pus-o si congelata la fiert.DAR eu am observat ca e mult mai gustoasa si are un miros mai placut daca o fierb descongelata[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...