Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (69)


Recommended Posts

quote:Originally posted by mama lui Licurici
quote:Originally posted by aissa Tetina este de cauciuc si are un orificiu cum nu am mai vazut, ceva gen 2 gaurele unite de o linie .-. id="green">Aproximativ asa, nu pot sa va desenez..... Aveti idee, are vreo utilizare speciala (adica se da cu ea ceva suc, pulpa....)?
id="quote">id="quote">Cre'ca e special pentru pulpa, cotlete si antricoate[:D][:D][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]!!!Nu da[batcap][neand][poc]! Ca ma fac copil cuminte[flo]!Angela id="violet">[il] si [bonjovi] Licuriciul ei micid="orange">id="size3">DAVID LICURICI mic (3 sept)POVESTEA LICURICIULUI
id="quote">id="quote">Tot e bine, ca ma gandeam azi sa-i dau niste cartofi prajiti si salata de varza, inseamna ca merge si pentru asta [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Adevarul e ca imi era teama sa ii dau cu ea, pentru ca inca are prostul obicei de a se ineca. Aseara a baut mai bine laptele decat azi dimineata cu tetina aia, azi parca ii venea prea mult, mai incerc.Georgianaid="red"> cred ca eu cu nr.1 o sa i-o tin in sus chiar la laptele cu cereale ca ii vine cam mult.... Numerele alea trebuie puse undeva anume in inel sau oriunde si tii tu in sus numarul corespunzator? Scuze de intrebari idioate [poc] dar v-am zis, noi pana acum am baut numai cu din alea de silicoane [striptis], S la apa si M la lapte. Multumim de felicitari pentru dintoc [iepu], sper si eu ca urmatorii sa iasa mai usor....
Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God id="purple">
id="left">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salut!

 

Stefan a adormit si eu in loc sa ma apuc sa strang de prin casa m-am postat in fata calculatorului....dar musai sa ma apuc de sters praful in camera asta ca e jaleeeee

 

Povesteati de bunici, pai la mine e in felul urmator : mama e la pensie, tata lucreaza dar nu poate sa mi-l tina pe Stefan ca s-au saturat de nepotii mai mari...si le cam stam pe cap cu atatia copii....[bang] asa ca la ei nu ma duc, au uitat cum ne-au plasat pe la bunici si nu au fost curiosi daca bunicii au sau nu timp de noi...ei...asta este...ne descurcam cum putem.Soacra ar sta cu Stefan, e la pensie, e singura, dar eu vreau sa vina la mine, nu sa il duc pe Stefan acolo, si pentru asta mai avem de negociat[:D].

 

Gata...ma duc la treaba!

pupici la mamici si bebici!

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis]Merge shimbat meniul cu e vreau eu, adica cu ideea ta ELLEN ![pup][pup][pup]

Deci cred ca vom face ziua printesei acolo[bis], asta daca il conving pe tati [blabla]intr-o luna,cat mai e pana atunci.

Stau cu gura pe el [blabla][blabla][blabla][blabla]non-stop si trebuie sa accepte ideea.[;)][:D]id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragele mele! [bis][bis]

 

Nici nu stiu daca ne mai tineti minte..oricum noua ne-a fost tare dor de voi [il].

Am fost o luna in la bunici..la Valcea si la Gaesti..iar apoi un we la munte...a fost super..Ina s-a simtit minunat..s-a mai ingrasat..dar se pare ca cele doua zile de cand ne-am intors strica tot..i-au aparut bubitze pe fata si pe corp si nu mai vrea sa pape mai nimic..Puiutii vostri cum suporta caldura?id="red">..scuze..dar nu am reusit inca sa citesc din urma mai nimic...

 

Asa..sa ne laudam si noi cu progresele: avem doi dintzoci (auiesit saptamana trecuta)..asa ca pleaseee..ne treceti si pe noi in listutza la [iepu]

-am inceput sa mergem doar de o manutza..sialearga toata ziua..uraca si coboara trepte..asta e atractia ei...dar am sieu o probleme..ea nu stie sa seridice in fundulet singura de pa spate..Cum ar trebui sa o invat?voi cum ati procedat?id="red">

-nu mai vrea sa suga de vreo luna..asa brusc a renuntat la tzitzi..si tot atunci a renuntat si la piureurile pasate..vrea doar bucatzele asa sa le sinta ea..dar se plictiseste repede de mancat siinconcluzie nu mai papa asa bine..iar acumde 2 zile nici lapticul nu-l mai vrea..nu stiu ce sa ma mai fac cu ea...ufff

Ar mai fi multe de povestit..dar cred ca deja v-am plictisit

 

Pupici multi si dulci,

 

Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)

[foto]Inutza televizomanaid="red"> [ttv]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aissa, nu conteaza cum pui tetina aia in inel, important este cu ce nr. este in sus. Cu 1 curge mai putin iar cu 3 curge mai mult. Eu ii dau Alexutei cu 3 daca ii pun si cereale iar daca ii dau numai lapte simplu ii dau cu 2.

 

Ana, succes la negociat cu soacra. Adevarul este ca si eu (daca am sta in acelasi oras) as vrea sa nu duc copilul la parinti ci sa vina ei la noi.

 

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc pe ce m-am suparat eu ieri.....

 

Am fost cu Stefan la sora mea sa il tundem amandoua ca eu singura nu ma descurc.

A venit la ea o vecina cu o fetita de un an si 3 luni si mi-a laudat baiatul, ca ce grasun si mare este, dupa care ma intrebat "dar cate luni are? 8 luni?" Hm...ma crede-ti ca m-am suparat?Adica nu stiu...nu mi-a cazut bine, oricum, eu stiu ca Stefan e foarte bine dezvoltat pentru varsta lui, nu e un copil mare si gras, nici nu are cu cine sa semene altfel [:D], dar nu mi-a cazut bine ca mi la facut mai mic cu aproape 4 luni[bang] Adevarul este ca fetita ei este foarte inalta si grasuna, si pe langa ea...parea de 8 luni...dar si mama ei este mare si pot spune chiar masiva, si normal ca si copilul e la fel. Asta este, nu m-am suparat eu foarte tare...dar asa...nu mi-a cazut bine[:D]Putea sa ma intrebe cate luni are si sa astepte sa ii spun[:D][:D]

 

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, felicitari. Dar unde e restaurantul ala?

 

Anielas, bine ai revenit. Felicitari micutei pentru dintisori si mersul de manuta. Mai urca si carile??? Pai este deja experta.

Cu mancarea, nu stiu ce sa zic. Incerca sa ii dai laptele in somn daca nu il vrea altfel, iar mancarea, da-i bucatele sau eventual paseaza-le cu furculita in asa fel incat sa ramana si bucatele mai maricele si poate asa poti sa o faci sa pape mai bine.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Ana, pai tu ai uitat ca nu tre sa bagi in seama ce spun altii?

Nu avea si aia ce sa faca acasa. Fiecare copil cu ritmul lui de crestere, iar Stefan arata FOARTE bine pentru varsta lui. Asa ca stai linistita si uita de aia.

 

Fetele, voi mai stit ceva de Andora. Parca plecase la Sighisoara la Festivalul Medieval si de atunci nu ne-a mai scris nimic.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am pus si eu cateva poze noi, sa vedeti frizura lui Stefan [:D] Tare mult ne-am chinuit cu el ca se sperie si plange cand isi vede parul pe haine. Dar in cateva minute am terminat, si deja in vana la baitza sa linistit si a si uitat ca l-am chinuit atata....

Pozele le puteti vedea de aiciid="green">id="size4">

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, eu stiu ca Stefan arata foarte bine, nu imi fac deloc probleme...dar asa...nu mi-a cazut bine...nu stiu de ce...ca doar chiar nu bag de seama la ce zic altii, nu mi sa mai intamplat sa imi spuna cineva ca e mai mic cu 3 luni jumate....nu va spuneam eu ca m-am stat de vorba cu un domn...si imi lauda copilul de un an jumate dupa care mi-a zis ca e cat al meu...si nu ia venit sa creada ca are doar 10 luni[:D]....haha...lasa, a trecut, doar ca atunci pe moment, fara sa imi dau seama cred ca m-am schimbat un pic la fatza si cred ca si tanti sa simtit aiurea ca mi la facut asa de mic[:D]Era obijnuita cu fetitza ei care intradevar...dupa mine parea de vreo 2 ani jumate[:D]

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...