Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (69)


Recommended Posts

Danyce felicitari pentru noul iepuras, ne imputinam pe zi ce trece noi astia mai stirbuti....

Despre masuratori si la mine s-a intamplat la fel, acum o luna mi-au zis cotele de cu 2 luni inainte desi eu vedeam clar ca a crescut. Asa ca am ajuns la concluzia ca prima data gresisera, mi se paruse mie la momentul ala ca prea luase mult in greutate.... Daca tu o vezi ca crescut si stai toata ziua cu ea e clar ca e mai mare. Alma e printre cele mai mancacioase de aici asa ca nu are cum sa stea pe loc, stai linistita.

 

Elyanne, Frosa, am vizionat si pozele voastre acum, m-am distrat cu somnorosii din masina si cu o pitica la balaceala, chiar ca s-au facut maricei copiii nostri.

 

Noi suntem la a 3 repriza de somn acum, nu stiu oare de la caldura o moleseste oare de doarme asa? Dimineata a dormit in parc la umbra cam 1 ora jumate (timp in care eu am stat in picioare langa ea, ca in parcul nostru nu sunt banci unde e umbra [bang] ca nu prea e umbra de fapt). Cand s-a trezit era fleasca la spate si ea si carutul (eram cu carutul ala mare de la Chicco care are husa mai buretata, eu nu l-am folosit pe timpul verii tocmai de asta dar nu era inca uscat ala sport) asa ca a trebuit sa improvizez si i-am bagat pe spate un servetel si un prosopel ca nu aveam haine de schimb la mine.

Am venit acasa, a papat jumate din cantitatea de legume, a mai stat ce a stat si ne-am culcat (amandoua...). S-a trezit in urlete, of course, de nu nimeream telecomanda sa opresc aerul sa o iau mai repede in brate. I-am dat 1 borcanel din ala mic de fructe (ca unica piersica din casa nu mi-a inspirat incredere...), am pus-o in premergator dar s-a plictisit rapid. Cand nu am mai rezistat cu ea in brate (vrednica ce sunt am spalat si husa de la carutul mare intre timp...) am balacit-o nitel, i-am dat un iaurt si acum doarme iar![:0]

Asa ca o sa iesim afara mai incolo, desi...nu-mi vine sa plec de aici ce bine e in sufra.....

 

 

 

Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God id="purple">
id="left">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Noi dimineata am fost in Orasel. Am dat peste un copil SUPERATOMIC, o fetita de 1,5-2 ani.Copilul ala nu avea frane,stia sa se joace numai brutal,intr-o fractiune de sec a venit si i-a articulat una in cap Loreemei cu o jucarie de plastic tare(noroc © ca nu a plans mult Lori), lua toate jucariile celorlalti copii si le arunca cat putea de tare.......era sub orice critica la joaca.In parc era cu tati ei care este englez.Inteleg ca pe ocolo se practica sa lasi copilul sa faca ce vrea, dar e prea de tot!

Pe la 3 am iesit afara si i-am pus piscina cu apa si am lasat-o sa se balaceasca 1 ora.

Acum a plecat cu o prietena la plimbare ca ii era somn dupa atata apa si 30 min de leagan.

 

aissaid="red"> - nu te-ai invatat minte in legatura cu hainutele???

Eu plec cu 2 randuri de haine de schimb dupa mine.Si de obicei o schimb de 2 ori in parc.

Bine, eu o las pe jos sa se joace!Si stam cam 3-4 ore in parc in fiecare dimineata si 2 ore seara.id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa stii ca de acum iau la mine sigur haine. Eu nu o pun pe jos la joaca si nici nu mi-a transpirat vreodata asa. Dar si daca o schimbam...era si carutul ud rau de tot, se vedea inchis la culoare cat era spatele ei atat era ud. E adevarat ca sta in fund in el, dar tot se mai reszema de spatar.... Oricum acum e uscat ala sport.

Fetelor e ora 19 si sunt 35 de grade. A mea doarme acum (la noapte sigur ma zapaceste iar) dar se trezeste curand, insa nu stiu daca se poate iesi afara in conditiile astea....Cand Dumnezeu se va racori??? A, stiu tot eu, cand plecam noi la mare [:D]

 

Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God id="purple">
id="left">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Felicitari Danyce pentru dintisor! Apropo de dinti; mai este cineva sa fie inr-un singur dinte? Eu stiam ca ies in grup, cuminti cate doi... la noi a crescut un solitar.

 

Azi am fost la dr. de bb2 am ascultat inimioara, tare-i fain.

 

Ca tot ati vorbit de ardei umpluti si alte cele eu am facut ciorba de perisoare din piept de pui, ca pentru noi numai ca fara condimente. A avut succes mare pe langa fiica-mea si taRE MI-S BUCUROASA CA-MI APRECIAZA VELEITATIELe DE BUCATAREASA.( scuze)

 

 

 

Seara adormim din ce in ce mai greu, a invatat in sfarsit sa se roteasca pe burta si nu o mai poti pune sa stea in patut cu sticla sa adoarma... doarme cu capul pe marginea patutului. la voi cum se desfasoara actiunea de punere la dormit?

 

Cam asta despre noi,

 

numai bine,

 

 

 

Timea si Mara 10 sept. 2004 si bb2 DPN 22 feb.2006

http://community.webshots.com/user/timea2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by elyanneElianooo,mi se pare mie sau se insinueaza neste treburi??? Adeka cica tot de la noi li s-ar trage... hmhm ...Mina siMatei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tatidin:09.09.2004http://community.webshots.com/user/vizigotu
id="quote">id="quote">Nu ti se pare... Nino comentezi? Facem schimb, sa vedem cine a gresit scoala, mama sau copilu'?

Eliana si [copil]Elena – 23 octombrie 2004id="red">
id="right">id="size1">bey..adika `mi dai cupil terorist la schimb....(gata defectat de o mama neshcolita....) s`oi vrea si unu bun-bunutz in loc...brava afacere!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by NinaB

bey..adika `mi dai cupil terorist la schimb....(gata defectat de o mama neshcolita....) s`oi vrea si unu bun-bunutz in loc...brava afacere!


id="quote">id="quote">Bey... pana aici... copilu' meu nu e defect... [box]

Eliana si [copil]Elena – 23 octombrie 2004id="red">
id="right">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe la noi a plouat si e asa racoare afara..........dar in casa tot cald de te sufoci e!

EU NU MAI REZIST!!!!!!!!!!!!!!id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mama lui Licurici

Aveti nevoie de arbitru? Ca in seara asta e ieftin!Angela id="violet">[il] si [bonjovi] Licuriciul ei mic

id="orange">id="size3">DAVID LICURICI mic (3 sept)POVESTEA LICURICIULUI
id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Sa speram ca nu au nevoie![foto]Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mama lui Licurici

Aveti nevoie de arbitru? Ca in seara asta e ieftin!Angela id="violet">[il] si [bonjovi] Licuriciul ei mic

id="orange">id="size3">DAVID LICURICI mic (3 sept)POVESTEA LICURICIULUI
id="quote">id="quote">Nu... nici chiar asa... Dar daca e cazu' te anuntam.

Eliana si [copil]Elena – 23 octombrie 2004id="red">
id="right">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...