Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (69)


Recommended Posts

quote:Originally posted by ana_a

Salut fetelor!Eu i-am dat azi supica aia de ardei umplut cu carne de vita...imi faceam eu probleme ca o fi grea la stomac ca e fiarta in ardei...da juniorul doarme, a avut o repriza de plans...da e de la dinti, asa o tinem de 3 zile...a iesit si al 5-lea dinte[bis]sa trezit Stefan..............[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]


id="quote">id="quote">Felicitari !!! Pt dintuc si pt mancaciosul mic!id="purple">[foto]Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by anne33

Pupicesc si eu fetele-sugubetele si bebei cei pretiosi.Vai fetelor ce repede trece timpul asta acus incep "happy-bazdeiurile"

id="left">Ce vreau sa va intreb,ai vostri inca baga in gura tot ce apuca cu 2 maine,caci a mea asa face.Si de papat papa orice,e cva de speriat,de la caise si capsuni, fructe in general, nu se oreste pana nu i se face rau si cum suntem la tara si gradina cu bunatati e la 2 pasi...va dati seama.V-am pupicit pe toate si sa fiti cel putin la fel de cuminti precum bebei vostrii.
id="quote">id="quote">Si Lori mananca tot ce prinde-fara discutii!In special fructele si pepene rosu.Bina ca papa fata!id="purple">[foto]Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, cand am schimbat listuta pentru noi, m-am gandit sa modific si la voi nr. de dintisori, am uitat sa zic.

 

Si eu cand vad cate un bb mic ma gandesc daca asa mica a fost si Alexuta[:D]. Parca a trecut asa repede timpul asta de nici nu-mi vine sa cred ca luna viitoare sarbatorim primul anisor. Abia astept. Ma tot gandesc cu ce sa fac torul ca sa-i pot da si Alexutei sa pape.

Daca aveti voi ceva retete de tort care sa mearga si pentru bb, poate ma ajutati si pe mine.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ana_a

felicitari pentru noii iepurasi!Stefan de vreo 3 zile plange foarte tare noaptea.Se trezeste si incepe sa planga asa de tare cum nu a mai facut-o de mult...cred ca inainte de 5 luni. Nu stiu care o fi cauza, banuiesc ca dintii, pentru ca in momentul in care ma vede cu gelul in mana urla mai tare si nu ma lasa sa-l ating in guritza....Eu cred ca nu e vorba despre dintisorii care se vad acum aproape iesiti, ci probabil de altii[:D] care abia cresc in gingie...cine stie...Eu imi aduc aminte ca asa a facut cam cu o luna sau doua inainte de aparatia primilor dintisori.In orice caz sambata noaptea am intrat in panica de imi venea sa fug cu el la spital.Cum il vedea pe tati ca se apropie de el parca urla si mai tare, nu vroia nici o jucarie, cu care alte dati il linisteam...groaznic...cred ca a plans si o jumatate de ora, dupa care a dormit pe pieptul meu ca si atunci cand era bb mic.Intrebare: Ai vostri mai incap in patutz?[:D] Stefan de o vreme incoace, cam tot de 3 zile[:D] de cate ori se rasuceste in patutz si se atinge de gratii(desi am aparatoare) se trezeste si plange. Daca il pun in patul nostru de cele mai multe ori adoarme, exceptand cazurile cand are crizele de plans de care va spuneam mai devreme....O fi si caldura de vina...nu stiu, dar eu sunt franta de oboseala[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]


id="quote">id="quote">[pup] micutului speculant. Sa ii treaca repede maraiala.Alexuta mea mai incape in patut dar cel putin la noi e bine ca nu se loveste cand se rasuceste pentru ca nu avem patut de lemn.[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)Povestea Alexutei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooooo, si Ale a mea se loveste de pat ca se rasuceste de atatea ori....dar nu da tare ca nu plange. Numai ca pocneste placajul (nu am gratii decat in partea din fata) de zici ca a dat cu tunul. Si toata noaptea bubuie, plus ca daca ajunge cu picioarele la capul patului da din picior intr-una si loveste patul. Ca tot veni vorba, cum credeti ca ii vom tine inveliti la iarna? Uite ce ma preocupa pe mine pe caldura asta [bang] - nu de alta dar a mea e din 5 in 5 minute in alta pozitie si in alt colt al patului si zau ma gandesc cum va fi la iarna.

 

Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God id="purple">
id="left">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aissa

Ooooo, si Ale a mea se loveste de pat ca se rasuceste de atatea ori....dar nu da tare ca nu plange. Numai ca pocneste placajul (nu am gratii decat in partea din fata) de zici ca a dat cu tunul. Si toata noaptea bubuie, plus ca daca ajunge cu picioarele la capul patului da din picior intr-una si loveste patul. Ca tot veni vorba, cum credeti ca ii vom tine inveliti la iarna? Uite ce ma preocupa pe mine pe caldura asta [bang] - nu de alta dar a mea e din 5 in 5 minute in alta pozitie si in alt colt al patului si zau ma gandesc cum va fi la iarna.

Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God id="purple">
id="left">
id="quote">id="quote">si eu m-am gandit la asta...stateam in cumpana...sa-i dau sau nu scaul de dormit surorii mele...dar cu siguranta in sacul ala nu-l mai pot tine pe Stefan la iarna...chiar daca de mare e suficient...ar incapea in el[:D][loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salutam si noi si multumesc cu intarziere tuturor ptr urarile de bine, nu am avut ocazia pana acum din cauza unor probleme tehnice, nu reusesc sa scriu mesaje pe forum, cum vreau sa scriu un mesaj mi se blocheaza calculatorul, imi apar tot felul de sagetele pe ecran.. asta intamplandu-se la calculatorul de la servici..

 

dar bine ca resuesc macar sa citesc ce ati mai scris, si asa aflu si de progresele micutilor nazdravani.. apropo de asta, ma plangeam ca al meu baiat e mai lenevior, dar acum ma dispera, se catara de toate, nu sta locului o clipa.. A fost un pic racit, dar ne-am tratat si a trecut.. In rest avem la10 luni 7 dintzoci, 73 de cm si 11 kg.

 

Sarcina decoamdata evloueaza bine, am greturi, la prima nu am avut, dar mi-e somn de-mi pica ochii-n tastatura..

Cred ca in curand voi renunta la mersul la servici, e obositor, si acasa nu am ajutoare..

 

Pufy, mi-e dor de voi.. Ce faceti? Iar aveti probleme cu net-ul?

 

va pup pe toti!

Cali si Menny

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ana_a
quote:Originally posted by aissa

Ooooo, si Ale a mea se loveste de pat ca se rasuceste de atatea ori....dar nu da tare ca nu plange. Numai ca pocneste placajul (nu am gratii decat in partea din fata) de zici ca a dat cu tunul. Si toata noaptea bubuie, plus ca daca ajunge cu picioarele la capul patului da din picior intr-una si loveste patul. Ca tot veni vorba, cum credeti ca ii vom tine inveliti la iarna? Uite ce ma preocupa pe mine pe caldura asta [bang] - nu de alta dar a mea e din 5 in 5 minute in alta pozitie si in alt colt al patului si zau ma gandesc cum va fi la iarna.

Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God id="purple">
id="left">
id="quote">id="quote">si eu m-am gandit la asta...stateam in cumpana...sa-i dau sau nu scaul de dormit surorii mele...dar cu siguranta in sacul ala nu-l mai pot tine pe Stefan la iarna...chiar daca de mare e suficient...ar incapea in el[:D][loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]
id="quote">id="quote">Mai poate se mai linistesc si ei pana atunci. Daca nu o mai fi asa cald, poate nu o sa se mai foiasca asa tare in somn, zic si eu.Sau poate sper prea mult[:D][flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)Povestea Alexutei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ellen

Ana, cand am schimbat listuta pentru noi, m-am gandit sa modific si la voi nr. de dintisori, am uitat sa zic.[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)Povestea Alexutei


id="quote">id="quote">m-am gandit ca tu ai fost cu schimbarea!Multumesc![loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa fie mai rece o culc tot in scaul de dormit... avem unul suficient de mare si a dormit foarte bine si pana acum... Adormea chiar mai repede cand o puneam in sac, decat acum...Cali imi pare bine ca mai ai dat un semn de viata si ca bb din burtica este bine... Trec si greturile... Eu nu mai am timp de nimic cu copilu' atomic pentru ca trebuie sa stau dupa ea... In tarc nu mai vrea sa stea... nici in scaunul de masa... doar sa bantuie prin casa... si trebuie sa o urmaresc, pt. ca sigur se bate cu motanul sau isi da cu ceva in cap...Nici afara nu putem iesi ca e foarte cald... Sper sa se mai racoreasca odata, ca nu mai suportam nici una caldura...

Eliana si [copil]Elena – 23 octombrie 2004id="red">
id="right">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...