Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cezariana....cu cate zile inainte


Recommended Posts

Aceeasi problema mi-am pus-o si eu stiind ca voi naste prin cezariana.Si mie mi-a zis medicul ca in ultima luna de sarcina voi merge saptamanal direct la spital si nu la cabinet pentru a urmari evolutia lui bb. Deci chiar ma pot astepta de ex. ca dupa una din aceste consultatii (bineinteles daca este cazul) sa decida medicul sa raman in spital sa-mi faca cezariana [?]

 

Asta inseamna ca la consultatiile din ultima luna ar fi bine sa-mi duc cu mine si bagajelul pentru spital ca nu se stie.....??? (mai ales ca eu o sa nasc la Cluj si nu la Dej, unde stau)

 

Mandy, 26+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La mine medicul a sustinut sus si tare ca ma "duce" pina f aproape de termen, sa fie bebeul cat mai pregatit...chiar sa inceapa putin durerile[^]. Io ma rugam sa-l scoatem mai devreme putin ca sa scap, el nu si nu ca e mult mai bine pt bebe sa fie "copt". Ca atare, am nascut fix in sapt 40, iar bebe a fost marisor, de 4,200 kg (deci se copsese de-ajuns [:D]) cu toate ca eu cred ca l-am cam deranjat ca dormea baiatu' cand l-au scos [:D]

 

Oricum, depinde f f mult de evolutia sarcinii, de bebe, de placenta, de medic...de concediul lui [8D] Eu cred ca depaseam si 40j de saptamani daca nu avea nush ce conferintza la care trebuia sa plece si nu ar fi vrut sa nasc in lipsa lui.

 

 

 

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

 

Dana [hia] mama lu'[copil]Radu Stefanid="size3"> (Fecioras de 2003)id="Trebuchet MS">id="green">

 

[foto]Radu mamii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost programata cu 10 zile inainte de termen, dar incepusem sa stresez asa de tare, ca bebele a venit cu 2 saptamani inainte! Trebuia sa nasc pe 22 mai, pe 11 era programata cezariana, iar pe 8 am pierdut apele si am inceput sa simt contractiile, de nu stiam cum sa ajung mai repede sub cutit. bebelusa mea avea capul in sus si imi era groaza sa nu dureze mult treaba cu contractiile, ca stiam ca tot la operatie ajung.

 

You're unique. Just like anyone else.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Impreuna cu doctorul am programat cezariana cu o luna mai devreme exact la 38 saptamani pentru ca nu mai aveam rabdare si vroiam sa-mi vad comoara. Am nascut la cerere, fara sa mi se rupa apa.

La nastere, fetita mea a avut 3 kg si 49 cm, scor Apgar 9.

Multumesc lui Dumnezeu acum a facut 10 luni si jumatate si este sanatoasa!

 

[mamica] si NiKo (24 sept 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/pusa_stefan/album?.dir=/41a0

 

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca si in cazul Daneit, nici doctorul meu nu a vrut sa ma programeze inainte de termen, ca sa "se coaca" cat mai bine bebe.

Am avut DPN-ul pe 13 septembrie, dar pe mine m-au apucat durerile de pe 31 august.

Fiindca doctorul era in concediu, am stat cumnite acasa, rugandu-ma sa se intoarca cat mai repede.

Pe 2 septembrie a venit si doctorul, m-a controlat la spital si m-a oprit acolo spunandu-mi: "NASTI !".

 

Deci Oana a venit cu 11 zile mai devreme decat DPN-ul, dar probabil ca puteam sa nasc macar cu o zi mai devreme.

 

Danielaid="red"> [gravi] (13+) si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut prin cezariana, dar medicul meu mi-a zis ca intai va trebui sa se declanseze durerile, si abia apoi imi va face cezariana.Eram dilatata putin, cu ceva dureri(suportabile) cand m-au pregatit pentru cezariana.Nu a fost programat nimic dinainte, medicul nu stia ca in ziua respectiva juniorul meu va dori sa vina pe lume, chiar il asteptam ceva mai tarziu.El sa nascut pe 19 si DPN era 30.

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...