Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (94)


Recommended Posts

Buna si de la noi,

Sambata am rupt turta si totul a fost un mare fiasco..[q]. Intai am fost la restaurant, unde mai erau 2 nunti in alte sali si serviciul a fost groaznic...Au schimbat bucatarul si unele feluri de mancare erau oribile, si aerul conditionat nu facea fata caldurii de afara, si toata lumea a fost lesinata...Cupila mi-a fost maraita...Intr-un final am ajuns acasa unde am rupt turta, taiat motul. ales obiecte de pe tava, dar bebe a fost cam crizata..si a trebuit s-o culc repejor...Plus ca pe tort scria "LA MUTI ANI SABRINA!" Bucatarul era italian si a mancat un L..

Vineri seara eram la spital ca avea 39.2 temperatura rectala, si acuma e plina de bubite pe corp, de la gat la pasarica, si pe spate...Asa ca maraie...nu prea mananca iar...etc..Abia astept sa plec la mare in we chiar daca ploua..

 

Am si eu o intrebare, unde pot gasi VARILIX?id="red">

 

Pupilizez fetele si bebeii.

 

[mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alexpavel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

io sint inebunita dupa copii ...si abia astept sa aiba moata un fratior sau o surioara, dar si noi am zis ca pana implineste moata 3 ani ne protejam...vom vedea!

in acelasi timp ma gandesc ca e mai frumos sa fie diferenta mica intre ei, dar sint constienta ca e si greu, n-am pe nimeni sa ma ajute ...acum de exemplu eu tot aplic pentru un job si ma cheama astia la interviuri, n-am cu cine s-o las, tare greu mai este!

moata a fost si este cuminte, mai greu a fost in primele 3 luni, dar si atunci a fost ok, nici colici n-a avut [:D], de asta sint eu asa curajoasa si ma gandesc cu placere la un bebe mic ...de parca moata ar fi mare [:D][:D][:D]!

 

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Si io pe aici, dar azi mai subtire...

Hehehe, ce discutii aseara... AndreeaB, mi-a placut lista cu instructiunile de productie.[cool]

Mey, si io vreau bb2, dar vorba Gabitzei, sa faca domnu macar 3 ani, sa ma inteleg uman cu el. Acu Vicu e la capitolul crize de nervi cand nu fac cum vrea el. Asa ca ne certam destul de des [blabla]

Andreea, pupe pentru dorul de Matei. Cred ca si io o sa fiu la fel in w/e. PLec la un training si-l las pe domnu cu tac'su. Prevad ca o sa sun de 5 ori pe zi....

 

o zi rece!

 

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi[copil]

altele, daca nu v-ati saturat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, nu pot sa spun ca Stefi a fost un copil supercuminte. Inca mai are nopti in care se trezeste de multe ori. Dar tot asptept cu nerabdare sa mai fac un copil, dar pentru ca sunt constienta ca este tare greu cu doi copii mici si fara prea mult ajutor, atunci astept pana iese mama la pensie sau pana face Stefi doi ani si un pic. Plus ca mi-e atat de dor de perioada cand era mici-mica si neajutorata si o alaptam. Eram prea speriata atunci si nu am apreciat destul perioada respectiva. Ca sa nu mai spun de perioada cand am fost gravida, ca nu i-am exploatat destul de mult pe cei din jur [:D]

 

Si la noi este super cald, nu mai poooot! O zi buna in continuare!

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefi mica-mica si Stefi - mica

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-as mai spune eu un motiv pt.care nu as mai vrea...sarcina.....[xx(]dar nu vreau sa mai discut despre asta ca dupa aia o sa credeti ca sunt nebuna.Sunt doar fricoasa!

 

 

Fetelor sa nu credeti cumva ca baiatul meu nu este cuminte si din cauza asta m-am speriat eu...nu....am un baietel cuminte....

 

Vaaai...pai ce copii am vazut in parc....obrazniiiici...a venit unul si i-a tipat lui David in ureche de s-a speriat saracutul si s-a pus pe un planssss....se agatase strans cu bratele de gatul meu su nu-mi mai dadea drumul...

 

Altii veneau si ii luau mingiuta,iar el saracul alerga printre picioarele lor ,cu un degetel in gurita(v-am zis...doi dinti si doua masele sunt pe drum)..astia erau ceva mai mari ..sa fi avut vreo doi ani.Si doar aveau si ei mingiile lor dar o vroiau pe a lui...

 

Si degeaba le spuneam eu sa-i dae mingiuta lui bebe ca plange,ca el e mic..se uitau la mine si plecau...unii parinti mai veneau si le atrageau atentia,altii nu...

 

 

 

Simona si David Mario

 

http://community.webshots.com/user/simonarida

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, nu dau cu rosii, io nici la cei 4 ani ai lui Ionut nu eram pregatita s-o fac pe Ilinca, da` deh, a iesit... dupa metoda calendarului sau si-o fi bagat coada mos Craciun?[:D][:D]

Rain, daaaa, ai de ce[:D], ma uit la gentile astea si-mi vine sa le arunc de la 4.

Io-s asa ametita de cap, tot o tin c-o cura de slabire si zilele astea n-am putut minca si acu-s aproape lesinata.

Andreeab, io de mult nu-i mai dau tita ziua de pe la 5 luni, de cind cu diversificarea.

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de august

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, io-s insistenta[:D], deci daca asta noapte n-a supt se cheama ca-i intarcata?id="red"> nu de alta da` nici de la tita nu vreau s-o intorc plus ca mi-e a bea o cafea, am un an de cind nu am pus strop in gura[:D]

Merg sa ma culc, poate ma trezesc mai zdravana, nu de alta da` nu mai am mult si ma preling pe gresie.[ilp]

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de august

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, pe mine daca ma intreba cineva imediat dupa ce am nascut daca mai fac un copil, ii raspundeam, ca da cum sa nu, oricand, pentru ca a fost greu la nastere, dar nu chiar asa ca sa nu mai vreau sa trec prin asta. Ei, dupa prima luna, s-a schimbat drastic treaba. Cine ma intreba de al doilea copil, ii raspundeam, da, dar peste vreo patru ani.

Eu sunt ca simona, nu-mi imaginez cum e sa ai doi copii mici. Decat eventual cu un ajutor constant, cineva care sa stea tot timpul cu mine.

Asa ca si noi mai vrem unul, dar mai incolo....

 

Multumesc de raspunsurile cu toalele. Cea mai faina solutie e a Oliviei, cu garage sale, din pacate traim in romania... Probabil ca o sa le dau si eu de poamana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexid="red">, de Varilix am inteles ca se va importa abia acum, in august. Sper ca am inteles bine.

 

Eu si cu ajutor si fara, tot mai vreau un BB2 - e drept insa ca am noroc de un copil tare cuminte si asa a fost de cind a fost mic, dar el a si trecut prin multe necazuri la nastere si poate si de asta a fost mai potolit. Ce o fi cind s-o mai mari nu stiu sa va spun... Eu fiind posesoare de 2 cezariene si stiind ca numai una mai am voie tot am o stringere de inima gindindu-ma, dar de incercat, am sa incerc sigur sa mai fac un copil!

 

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)

33 ani, zodia: gemeni

http://community.webshots.com/user/leelooga

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,ce sa-ti zic fiimea s-a intarcat la fel,n-a mai supt 1noapte,2,3 si deja de la a-4-a chiar daca ar fi vrut nu i-as mai fi dat eu fiindca insemna s-o-ntorc de la san si nu as fi vrut sa se intample asta....asa ca vezi in noaptea asta,maine si gata....bafta.

 

Sabina are nevoie de ajutorul nostru ajuta aiciid="red">

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004

poze Alexia

 

"In aceeasi limba toata lumea plange,

In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...