Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu mai inteleg nimic (2)


Recommended Posts

[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51576&whichpage=1"]Prima parte[/url] Irina,veve & croko[url="http://pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url] [url="http://community.webshots.com/user/airise"]poze[/url],[url="http://community.webshots.com/user/agnesiris"]poze[/url],[url="http://community.webshots.com/user/irina_ld"]poze[/url] si iar [url="http://community.webshots.com/user/veverik"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ce onoare pt mine sa incep .........parea a 2-a......dupa Veve,evident!!!!

Oanei i-am spus parerea mea......acum voiam sa sa-i spun si lui Val(nu stiu care-ti e numele!)cateva ganduri de-ale mele!

Parerea mea e ca omul acesta nu o sa se schimbe niciodata,eu care am trecut prin altele decat treci tu, pot sa-mi permit sa spun ca nu se va schimba niciodata!

Pentru ca nu degeaba se spune:"lupul paru-si schimba,dar naravul,ba!".........unii oameni nu pot fi,nu au cum fi schimbati......e ceva in interiorul lor care va ramane vesnic,e asa ca o amprenta......amprenta sufleteasca!

Daca a facut prostiile astea de atatea ori o va face si pe viitor.......Parerea mea e sa astepti sa se nasca copilul, sa-l recunoasca.........ca doar e al lui,nu?!

Apoi lasa-l,adica da-i papucii.....oricat ar insista,nu ceda penru ca vei trage toata viata cu un om care nu merita!Si pentru ca face lucrurile astea,el oricum nu te va ajuta cu copilul,ba mai mult te va incurca...... si va trebui sa-l mai tii si pe el pe langa copil.........

Sper sa ai puterea sa treci peste toate astea,dat mai ales sa ai puterea sa te desprinzi......de omul acesta care sigur nu te merita!!

Si sa ai un bb sanatos si frumos,iar tie nastere usoara!

multi pupici[pup][pup][pup]id="blue">

 

Elena-V.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina, fa-i papucii de-acum! Da-l afara pe hot! Daca vrea sa recunoasca copilul, foarte bine, ca doar nu l-ai facut singura! Dar cand va auzi ca trebuie sa plateasca pensie alimentara, nu stiu cat va mai dori asta. Atunci vei vedea exact ce fel de om este.

 

Claudia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum ca i-am spus eu ca e gata vrea el iarasi. dar acum chiar sunt hoatrata sa se termine nodata circul asta. de 3 luni eu nu mai am nervi.

asa ca maine mergem acasa si vom anunta pe toata lumea ca asa e frumos ca s-a terminat si imi vad de viata mea.

azi ne vom vedea la o discutie pe care zice el o merit sa imi explice ce si cum ca de fapt nu e asa cum zice lumea( el uita ca el i-a spsu verisoarei mele ca o iubeste pa aia ca are cu ea mai multe puncte comune decat cu mine in 9 ani bla blauri)

ma intalnesc cu el voi foarte transanta si...gata.

sper sa trec cumva de asta si sa imi reiau viata fara el.

parca m-am trezit dintr-un vis mult prea lung.

nu cred sa il iert vreopdata

nu vreau.

eu merit totul mult mai mult decat un om care se pare ca nu a apreciat ce are langa el.

stiu asta.

va pupicesc si va tin la curent

maine plec in concediu asa ca nu vom mai vb vreo 2 sapt.

abea astept sa va povestesc altceva. poate mi se va intampla ceva frumos.

va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roana, chiar mai conteaza de ce, cum, in ce fel? Conteaza doar faptul ca s-a terminat, ca esti tanara si trebuie sa-ti vezi de viata ta. Trage o linie si ia-o de la capat. Peste niste ani o sa razi singura si o sa-ti spui: "ce proasta am putut sa fiu!".

Multa fericire iti doresc!

 

Claudia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Dragele mele ,

am aparut din concediu la fel de bulversta s-au schimbat multe si parca nimic.

inainte de a pleca m-a sunat sa imi zica ca vrea sa ne vedem ca mai avem de discutat inainte de a merge acasa si a divorta multe treburi. am hotarat sa ne vedem a doua zi.

el m-a sunat ca intarzie ca a avut un accident si imi spune el.

am aflat ca era cu masina ei s se certau el conducea si s-a bagat in altul i-a stricat masina, tb sa i-o repare, etc.

a venit foarte sapsit ca viata lui e aiurea ca tot ii merge pe dos ca vrea sa se intoarca la mine ca langa mine simte ca orice e posibil,

eu am zis ca plec in concediu si sa vina sa stea acasa singur savad si eu ce vreau si asa..

am plecat la buc si m-am intors dupa 3 zile fara sa ii zic nimic sa vad ce face cu cine e. am riscat dar era singur isi aranja lucrurile in dulap si s-a bucurat mult sa ma vada. am povestit mult, mi-a spus multe lucruri pe care nmu le stiam , am incercat sa il inteleg pentru ca eu il iubesc mult si am zis ca o sa incercam sa trecem peste asta.

am mers apoi impreuna acasa toti ai nostri credeau ca suntem Ok asa eram acu 3 sapt.

apoi cand nea-m intors la noi acasa era cum sa zic mereu deprimat fara chef de nimic. venea acasa se trantea in pat se uita la TV.

am uitat sa va zic ca s-a intalnit cu aia ca ea sa ii aduca facturile si tot ce mai avea la ea si atunci ea mi-a scris un sms ca isi cere iertare ca tot e gata definitiv cu el si ca acum sta in mine faptul ca il pastrez sau nu.si el zice ca e gata tot ca nu mai simte pentru ea decat asa ca pentru o cunostinta dar...nu stie de ce are starea asta. pe bune era aiurea. io il tot intrevbam ce are, de ce nu ne atingem de ce suntem ca 2 straini. ca ieri sa imi zica ca el ar vrea sa se mute singur o vreme sa isi linisteasca gadurile ca nu e sigur ce mai simte pentru mine daca dorul nebun care era nu era din obisnuinta ca poate nu ma mai iubeste ca pe o sotie si texte. a zis ca sa vedem 2 sapt. ce se petrece daca nu stim nimic unul de altul. oare se poate sa fie bulversat sau de ce tot el isi pune intrebari?

a zis ca a crezut ca vine acasa si va fi in sfarsit linistit fericit dar nu simte asta. ca parca nu stie ce sa faca cu viata lui.

dupa tot ce a fost el e inca nehotarat? poate fi asa bulversat?

se poate ca in 4 luni sa nu ma mai iubeasca sau dinainte e asta?

eu acum ce pot sa mai fac? am incercat sa ma schimb si eu am discutat mult. zice ca nu stie ce simte. eu stiu ca il iubesc si el stie asta.

imi zice ca vrea sa vada sa fie singur sa vada cum e fara mine sa vada ce simte daca eu nu as mai fi. eu cred ca ar tb sa stie ce se petrece. l-am intrebat ca daca zice numai asa ca eu sa ma obisnuiesc cu ideea sa o lase moarta si a zis ca nu el asa simte ca nu stie ce vrea.

acum asteptam sa vedem ce va fi.

sper din toata inima ca isi va da seama ce vrea, ca sa stiu si eu ce fac cu viata mea. mi-e asa greu. de atatea luni astept sa isi revina. o sa ziceti ca sunt nebuna dar el chiar are pb. nu stiu exact ce fel si ce e in mintea lui dar daca acum dau cu piciorul la tot din incapatanare.? am vazut cum e viata mea fara el si e urata e mai bine cu el, ma linisteste imi da putere. exact cum zice el: simt ca langa el totul e posibil.

va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, probabil la ora actuala cel mai bine e sa-l lasi sa-si limpezeasca gandurile. probabil e cea mai buna solutie. si asa nu ai ce sa-i faci, ca nu poti sa-l tii langa tine cu forta.

te-au invatat bine fetele. daca vrei sa-l recuceresti (pt ca asta tre sa faci acuma, nu sa-i cersesti dragostea), poarta-te altfel, putin mai indiferenta fata de el, ingrijeste-te, vorbeste calma, frumos, detasata. nu te mai isteriza. incearca sa te controlezi ca doar nu esti obsedata. daca il mai interesezi va veni el singur la tine, daca nu, asta e, mergi mai departe.

tinem pumnii. [dual]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz [pis] Bubulina [pis] Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...