Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu mai inteleg nimic (2)


Recommended Posts

Parerea mea ca deja va jucati de-a imacatul si divortatul. De cate ori ti-a zis ca vrea sa va impacati si ca mai apoi sa zica ca vrea sa divortati.

E si neserios si se joaca cu sentimentele tale stiind ca oricand se poate intoare. De fapt tu l-ai si iertat doar ca nu-ti dai seama. Daca nu-l iertai nu ar mai fi fost un dute-vino.

 

Nu te merita. Sunt o gramada care te-ar merita.

Incearca sa fii mai ferma. Pt binele tau in primul rand. Si cand spui un lucru asa sa ramana, caci altfel stie ca cedezi pana la urma.

 

pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

de luni s-a mutat. am vb luni mult am plans a zis ca pleaca nu de tot ci ca sa vada ce simte sa se limpezeasca si linisteasca.ne-am vazut zilnic din nefericire ca asa a fost a luat din greseala inc. tel. meu si a tb sa il iau, ieri a tb sa imi dea niste bani. e rece. ieri eu eram super nervoasa ca iar mi-a scris aia sms sa ne vedem ca m-a vazut trecand prin fata casei ei(stam aproape una de alta si pe acolo tb sa trec) ca daca vreau sa vb sa ne vedem. ce as putea vb cu ea? aia nu e normala? e pb mea si a alui. probabil au terminat definitv si chiar nu au vb dar daca sentimente mai exista de ambele parti? sunt speriata ca acum fiind singur poate sa o caute sa se vada. i-am zis ieri ca tb sa isi rezolve pb cu ea sa nu indrazneasca ea sa mai sune la mine sau la el sau sa faca parte din viata noastra. cand l-am intrebat cum e singur a zis ca e linistit si ca sa ii dau pace sa lucreze(m-am dus la el la firma) ca uite a zis ca vrea sa fie singur si eu deloc nu l-am lasta ci ne-am vazut am vb si asa. dar dupa toate cate au fost nu era normal sa fim impreuna? ce va realiza intr-o saptamana daca il las singur de tot? se poate face ceva?

acum ma gandeam sa fiu eu mai hotarata sa merg sa ii zic ca daca nu vine acasa e chiar gata.si sa vb serios. ca pana acum el a luat deciziile astea. dar daca zice Ok e gata? daca inca e bulversta si nu stie ce simte? se poate sa nu ma mai iubeasca sau nu realizeaza? ni stiu ce sa mai cred.

oare daca chiar nu mai dau semne de viata va realiza ce insemn eu?

nu stiu. astept parerile voastre. nu m-am rugat decat sa se intoarca acasa a facut-o si asa cum era...mi-a zis ca s-a gandit ca asa era bine sa faca si se pare ca nu e fericit si implinit si vreasa vada ce simte pentru mine daca putem continua, daca ii lipsesc...

sunt si eu bulversata si saperiata. inainte mergea la ea credeam ca e din vina ei ca simte pentru ea acum nu mai exista ea, de ce pleaca? de ce vrea singuratate?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, cat ai de gand sa te mai complaci in situatia asta?... Tu nu vezi ca nu se schimba nimic? Pune piciorul in prag, divorteaza si gata. Ce tot stai sa pui sare pe rana?

 

Inteleg ca ti-e greu, dar si mai greu iti va fi peste cativa ani daca o sa continui asa!! Fii mai hotarata si mai transanta, altfel o sa devii o epava.

 

Eu sunt in general mai toleranta, dar situatia ta parca e prea de tot. Te-am citit de la inceput asa ca nu vorbesc pe de laturi...

 


Luminous beings we are, not this crude matter.id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna,

 

am avut si eu un caz asemanator in famile, pe cumnatul meu: a calcat stramb fata de gagica-sa cu care era de 6 ani (mai caclcase pe alaturi, dar nu asa grav - cu tipa asta era de 1 an de zile in paralel!!!!), a fost scandal, a dat-o afara pe cumnata-mea, pana la urma el si-a data seama de marele c...t pe care l-a facut, ea l-a iertat si apoi el nu mai stia ce sa faca sa fie iertat si sa-si repare greseala. apoi s-au casatorit. asta una la mana.

 

a doua la mana: cand el e plecat un pic mai mult de acasa si ea nu stie de el, se panicheaza si ii revine tot acel soc de la scandal si tot timpul il banuie, chiar daca nu-i spune nimic (si chiar daca el nu mai are nici otreaba, s-a facut baiat cuminte)... si asta cu toate ca a trecut atata timp si s-au casatorit. asa vrei sa traiesti? gandeste-te bine.

 

trebuie sa stii si sa lamuresti cu el, daca se mai joaca asa mult cu tine.

intr-adevar, lasa-l in pace un pic, daca chiar te iubeste, o sa vina la tine insa atunci nu o sa mai ai nici un dubiu... lasa-l pe el sa te roage sa-l iubesti

 

te pup,

 

bobi si bb andi

 

sunt confuza... sau poate nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Oana,am citit postarile tale si cred ca nu de sfaturi ai nevoie,ci de un loc unde sa-ti descarci of-urile.Vrei cu tot dinadinsul sa intri intr-o camasa care ti-a ramas mica.Draga mea,magazinele sunt pline de camasi:de tote culorile,din material de CALITATE si,n-o sa crezi:PE MASURA TA!!!Esti indecisa,vulnerabila...azi nu-l mai vrei,maine i-l iubesti de te topesti...

Cred ca tu,de fapt,nu-l mai iubesti,dar e orgoliul,afurisitul care nu te lasa sa traiesti.

Daca o sa ramaneti impreuna sau o sa divortati,asta e numai alegerea voastra,insa nu se merita sa traiesti ca o condamnata.

SE MERITA SACRIFICIUL?????

Nici daca ar fi ultimul de pe Terra,sa fim seriosi!!!!

Curaj,ia taurul de coarne ca viata e scurta!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roana, iti tin pumnii sa iti limpezesti TU gandurile, nu el. Am trecut prin ce treci tu, inteleg ce simti... Nu te astepta ca el sa isi schimbe atitudinea sau sa i se trezeasca brusc interesul fata de tine. Daca il vrei inapoi, tu va trebui sa lupti si, dupa impacare, tu va trebui mereu sa incerci sa-ti ascunzi temerile si suspiciunile, tu va trebui sa lupti sa treci peste ele.

 

Ioana & Maria Catalina

 

http://photos.yahoo.com/ioana_sora

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Dragele mele,

nu am mai scris demult deoarece am tot fost plecata.

acum lucrurile sunt bune. s-a intors spasit ascasa am avut o discutie foarte serioasa a zis ca nu stie ce i -s-a intamplat ca vrea sa continuam ca numai cu mine isi vede viata ca nu poate sa lase tot asa ca e aiurea. si acum e chiar bine. incercam sa uitam sa trecem de tot si sper ca vom reusi. meritam asta.

doar ca atatea ni se intampla de nu stiu ce sa zic. cand pare sa mearga tot bine apare altcvea. de ex. sambata tb sa reparam ceva la masina din 3 piese nu -s apotrivit niciuna si duminica tb sa plecam neaparat la vama sa asteptam niste musafiri care veneau la job. am imprumutat masina prietenei mele cele mai bune si au spart-o la noi in fata blocului. au furat tot ce au gasit:cd-player, o plasa cu tot felul pentru oaspeti...plus ca tb sa platim noi astea si sa ii si reparam masina. Apoi ieri cand se intorcea sotul meu de la service ca reparase masina a intart unul in el din spate. cand m-a sunat nu imi venea sa cred. parca suntem blestemati. dupa toate pb pe care le-am avut nu mai iesim din necazuri.

sper ca pana la urma sa fie bine. ca m-am saturat de pb.

va pup si va multumesc ca ati fost alaturi de mine in cea mai grea incercare a vietii mele. cred ca am facut alegerea buna iertandu-l deoarece putem fi fericiti. si sper sa fie singura greseala.ca a doua oara nu il mai iert. a zis si el ca nu ar mai face pentru nimic in lume. ca i-a fost asa frica ca ma pierde.

sper sa va rugati pentru noi si sa va anunt cat de curand ca e din nou perfect.

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...