Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu mai inteleg nimic (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

salutare la toata lumea.

acum ne-am pus net acasa si pot intra mai des pe forum nu doar la servici.

vreau sa spun ca situatia noastra e foarte buna si merge tot spre bine.ma tot gandesc dca a meritat sa am rabdare sa lupt pentru casnicia mea si ca totul poate asa a tb sa fie sa ne dam seama ce puteam pierde. cred ca il iubesc mai mult ca stiu cum e fara el si amandoi suntem mult mai atenti la nevoile celuilat. cateodata parca privesc in urma si uit prin ce am trecut. e posibil sa uit suferinta aia, noptile nedormite. oare asa e normal?

viata noastra e normala, ne facem planuri stam impreuna . acea femeie nu mai exista in discutiile noastre,parca nu a fost. el e cel dinainte.doar ca cateodata cand stau singura ma gandesc cum a putut face asta si de ce?toti prietenii zicca macar a fost totul pe fata ca am stiut ca am fost despartiti si ne-am impacat.cate cupluri nu fac asta? e adevarat dar de fapt am aflat eu multe nu mi-a spus el.inca nu e chiar normal adica probabil va mai trece timp sa redevenim chiar noi ce eram inainte poate nu va mai fi niciodata la fel si credca nici nu tb.ceva nu a fost OK daca s-a intamplat asta.cert e ca acum parca suntem mai aproape mai constienti de ce avem noi amandoi.

sper sa fie bine pana la urma.

va multumesc tuturor ca ati foat langa mine simteam nevoia sa vb cu cineva si ati fost acolo chiar daca nu am ascultat chiar tot si poate bine am facut.am invatat un lucru: ca viata iti rezerva atatea in cele mai neobisnuite momente ca atunci cand crezi ca ai totul nu ai nimic.nu o sa uit nicicand aceasta vara dar incerc sa iau din ea lucrurile bune am vazut cine mi-e adevarat prieten, cum e sa fii singura,si am aflat cat imi iubesc familia.poate nici eu nu stiam si nici el.sa va rugati pentru noi si stiu ca va fi perfect.

va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Draga Oana,

 

Am citit toata povestea ta, respect parerile celor ce au postat, m-am intristat pentru durerea din sufletul tau si m-au amuzat polemicile iscate pe marginea acestui subiect.

 

Din fericire eu nu am avut parte de o astfel de experienta trista pana acum, sunt de 12 ani cu sotzul meu, viatza mi-a oferit multe incercari, iar faptul ca sunt impreuna cu sotul meu pe care-l iubesc si-l respect si cu care am o comoara de fetitza dovedeste faptul ca am reusit sa trec peste ispitele din calea mea. In ce-l priveste pe sotzul meu, nu stiu, nu pentru ca nu m-ar interesa, ci pentru ca nu mi-a lasat niciodata o urma de indoiala...si nici nu am incercat sa descopar lucruri care poate m-ar fi ranit...sau am avut noroc!....si mai presus de toate, avem incredere unul in celalalt, iar relatia se bazeaza pe sentimente puternice, mature.

 

Sa revin, poate as fi fost tentata sa intervin cu sfaturi, insa in astfel de situatii de multe ori cu ele poti strica, atat timp cat nu stii exact ce se intampla intr-un cuplu.

 

M-as bucura, si sper ca asha si este, sa aflu ca intre voi totul merge la fel ca inainte, sau chiar si mai bine.

Sufletul tau ranit se va vindeca, insa raman cicatrici.

 

DE ele mi-e teama...daca imi permiti un mic sfat: stiu ca e ushor la rece sa vii cu idei, dar le voi spune: incearca sa-ti impui un autocontrol mai mare...sa lasi nervii inchisi in cutiutza lor (sau ladoi, ce-o fi el...)...sa uiti de reproshuri...si nu in ultimul rand, sa incercati impreuna sa recladiti increderea dintre voi...si sa reinviati dragostea (iubirea exista...cu dragostea e mai greu dupa 9 ani...)

 

Barbatii n-au nevoie de femei isterice...barbatii n-au nevoie de cicaleli...barbatii n-au nevoie de politzisti in fusta in spatele lor...Trebuie sa le respectam modul de a fi, mult diferit de al nostru. Trebuie sa-i intelegem pentru ca noi, la randul nostru,sa fim intzelese...Si asta nu se poate face decat cu mult respect, intzelegere fata de nevoile celuilalt, prietenie, tandretze, calm...

 

Si poate nu strica sa incerci sa vezi daca si tu mai esti cea de acum 9 ani! La fel nu vei mai fi niciodata, insa poti fi o femeie atragatoare, feminina, inteligenta, senzuala, cocheta! Tot ceea ce poate, un barbat care acasa nu gaseste caminul cald de care are nevoie, va gasi in orice femeie care va fi la un monmeent dat pe aceeasi lungime de unda cu el. Si va fi alta!

 

Mult noroc, fii intzeleapta si fa asha cum iti dicteaza inima...Dar lasa si ratiunea din cand in cand sa-si bage nasul!

 

 

Si inchei spunand ca te admir pentru curajul de a-ti fi expus drama prin care ai trecut, de a fi tinta multor pareri contradictorii din care unele nu au fost nici confortabile si poate nici folositoare, te-au facut poate sa vezi in omul de langa tine un monstru, in loc sa incerci sa vezi calea spre a-l readuce pe linia de plutire...

Vina nu a apartinut unuia dintre voi ci amandorura. Sa nu uiti asta! Deinde de voi AMANDOI sa nu reeditati "povestea".

 

Pupici!

 

 

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, va pot spune ca situatia e foarte buna din ce in ce mai buna chiar daca mai am momente cand il intreb dar nu se mai enrveaza si imi explica ca pentru el nu mai conteaza ca ma iubeste ca se simte super bine cu mine dar ma roaga sa incerc sa nu imi mai amintesc.ca mie imi fac rau. incredere in el deplina nu pot avea inca si ii mai controlez tel, geanta agenda dar negasind nimic e Ok si asa probabil ca voi recapata increderea.

sunt momente in care chiar nimic nu conteaza si ne atat de bine impreuna si parca nici nu a fost vreodata rau,dar sunt momente in care eu ma gandesc ca totusi am suferit mult sunt sigura ca in timp se vor duce aceste momente de neliniste . sunt multe momente in care lui nu ii spun ca ma gandesc aiurea dar ma simte si atunci ma ia in brate si imi spune ca ma iubeste mult. nu vb de ce a fost. nici nu mai conteaza.Contam noi si faptul ca suntem impreuna.

va multumesc mult de tot si sper ca toata lumea care are probleme sa fie capabila sa ierte si sa mearga mai departe.In cazul meu cred ca a meritat

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

Revin sa va spun ca totul este cat e poate de bine.

El a devenit mult mai iubitor si atent mult mai romantic. Pur si simplu mi-a spus ca ii pare rau de moare ca e absolut convins ca niciodata nu va mai face asta deoarece stie cat am suferit. imi multumeste ca am avut puterea sa accept ca daca ne-am fi departit el unul inebunea ca abea acum realizeaza ca ma iubeste mai mult decat a crezut vreodata. Eu mai intreb e normal ca inca sa nu am incredere in el dar vorba lui a devenit"transparent" stiu unde e cu cine e in orice moment nu mai conteaza nimeni pentru el decat eu si simt ca ma iubeste intr-adevar.

Feteleor care spun ca nu pot ierta sa stiti ca asa credeam si eu.Cate cupluri nu se despart si se impaca? e greu e adevarat dar daca cel de langa tine regreta si stie cum sa te faca sa treci peste asta credeti-ma ca merita sa ierti.

Nu imi este usor, dar stiu absolut sigur ca aceasta perioada o putem vedea ca pe o incercare. Daca am reusti sa trecem de ea inseamna ca chiar insemnam unul pentru altul ceva.Chiar mi-a spus ca nimeni si nimic vreodata nu ne va desparti. Sa nu credeti ca el nu sufera. chiar vineri a plans si mi-a zis ca il doare sufletul ca mi-a facut asta s-a pus in genunchi a renuntat la mandrie orgoliu la tot.Cati barbati ar fi in stare?

asa ca eu cred ca a meritat ca depinde de noi sa avem o viata foarte frumoasa.

E greu repet dar nu imposibil si asta depinde de cine ai langa tine. fiecare apreciaza daca merita. Eu cred ca in cazul meu a meritat.

Acum chiar incep sa fiu fericita.

pupici multi multi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana,

 

Numai cine nu iubeste, nu are puterea de a ierta!

Viata ne incearca mereu, nu multi sunt cei care pot face fatza!

 

Mult noroc in viata! Meriti sa fii apreciata pentru efortul tau!

Si comunica! Cu calm...

 

Pupici!

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...